כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב דירות  //  רוח של שינוי: מעבר דירה חד במיוחד

רוח של שינוי: מעבר דירה חד במיוחד

הזוג הזה עבר מבית פרטי לפנטהאוז תל אביבי המתנשא מהקומה ה-25. בעזרת תכנון נכון, הצליחה המעצבת לגרום לדיירים להרגיש בבית גם בדירה החדשה

מאת: תוכן שיווקי צילום: יואל אליווה


הדיירים: זוג
המיקום: תל אביב
עיצוב פנים: אלונה בר נתן

נגיעות של בורדו בסלון

לאחר שנים בהן גרו בבית פרטי גדול, החליטו בני הזוג לעבור לדירת פנטהאוז בבניין רב קומות בתל אביב. הדירה נרכשה ישירות מהקבלן ועברה שיפוץ מעמיק לאחר קבלת המפתח. "הדרישה הייתה להתאים את הדירה לצורכיהם המשתנים של הזוג, תוך דגש על חדר שינה מרווח, מקלחת הורים מפנקת וגג המתאים לאירוח", מספרת מעצבת הפנים אלונה בר נתן.

הדירה משקיפה על נוף תל אביב

כשנכנסים לדירה פוגשים בחלל הציבורי בו נמצאים הסלון, המטבח ופינת האוכל. הצבעים השולטים בסלון הם שחור, לבן ואפור בשילוב עם בורדו, ומערכת הישיבה שנבחרה לשם נקייה ומודרנית. "המזנון הלבן בסלון מודגש הודות לקיר הטיח שלצדו, ומעוטר בחריטות אלכסוניות שמשתלבות עם המדפים המשולשים התלויים מעליו", מפרטת מעצבת הפנים. " השילוב הזה יצר אחידות תכנונית, ונתן ביטוי לפסלים ולאוספים של המשפחה".

קיר הטיח מדגיש את המזנון

במטבח תוכנן אי מרווח המשמש גם לאירוח. לארוחות גדולות יותר, הוצב בפינת האוכל שולחן זכוכית אוורירי, ובתקרה מעליו נתלה גוף תאורה דקורטיבי שבולט לעין כבר מהכניסה לדירה. "הוויטרינות הגדולות בסלון ובמטבח מכניסות את נוף הים והנוף האורבני של תל אביב ורמת השרון לתוך הדירה", מוסיפה המעצבת.

האי במטבח משמש גם לאירוח

שולחן הזכוכית האוורירי

לריצוף החלל הציבורי נבחרו אריחי קרלייט גדולים בצבע אפור בהיר המאווררים את החלל ונותנים תחושת מרחב. "אותו ריצוף שולב גם כחלק מחיפוי הקירות בחדרי הרחצה, יחד עם אריחים שחורים באותו גודל שיוצרים ניגוד מעניין", מתארת בר נתן. דלתות הפנים שנרכשו בפנדור, ממשיכות את הקו הנקי עם צבען הלבן והחריצה המודרנית שלהן.

הריצוף תורם לתחושת המרחב

במקלחת ההורים תוכנן ארון בצבע אפור מבריק, שמעליו משטח קוריאן עם כיור מובנה בצורת טיפה. "בנוסף יש ארון קלאפה עליון תואם עם מראה, המשמש אחסון למוצרי הטואלטיקה", אומרת בר נתן. "מול הכיור גם תוכנן ארון שירות צר היושב בקו אפס עם הקולטן, בכדי ליצור קו אחיד ונקי בחלל". במקור מכונת הכביסה והמייבש היו אמורים להיות במקלחת ההורים, אך כיוון שהם תפסו שטח יקר הוחלט להעבירם לחדר האורחים. "המכונה והמייבש הוסתרו בתוך ארון קיר גדול, וכך חדר האורחים נוצל לטובת כביסה וגיהוץ", מסבירה מעצבת הפרויקט.

הארון תוכנן בנגרות אישית

חדר השינה המפנק של ההורים

בשירותי האורחים המטרה הייתה ליצור חלל מזמין ונעים. נבחר לשם ריצוף שחור, הממשיך גם כחיפוי לקיר האסלה. יתר הקירות בשירותי האורחים חופו באותם אריחי קרלייט שנבחרו לריצוף כל הבית. "הכיור כאן עשוי זכוכית ומונח על ארון עם רגל מקוריאן", מרחיבה בר נתן. "בנוסף יש מראת לדים מרחפת, ותאורה נסתרת הנותנת נופך דרמטי ומעניין".

דלתות הפנים של פנדור משתלבות היטב בעיצוב

בתכנון הדירה גם שולבו טכנולוגיות מתקדמות, כמו מערכות אודיו וטלוויזיות המרשתות את כל חדרי הבית והגג. ארון התקשורת מוסווה בתוך נישה לצד המטבח, שבתוכה נמצאים גם מקרר יינות, ומדפים לאחסון כלי המטבח. "התוצאה שהתקבלה היא דירה מעוצבת וחכמה, שתשמש את בעליה שנים רבות", אומרת המעצבת הפנים. "בתכנון הדירה ניתנה התייחסות לצורכיהם האישיים של הלקוחות, כמו המדפים המציגים את פרטי האמנות שרכשו השניים במשך השנים. גם אהבתם למוזיקה וטכנולוגיות מתקדמות מקבלות ביטוי בתקרות הגבס האקוסטיות שבתוכן שולבו רמקולים".

סטודיו אלונה בן נתן הוא סטודיו בוטיק המתמחה בתכנון ועיצוב פנים לדירות, בתים פרטיים, משרדים וחללים מסחריים. הסטודיו משלב בין מתן פתרונות פונקציונליים לבין עיצוב עדכני וחדשני. "הליווי הוא אישי בכל שלבי התהליך – מהסקיצה הראשונה ועד לפרטי הביצוע הקטנים", אומרת אלונה בר נתן. "כל זה נתפר לפרויקט שלם בעל אמירה ייחודית".

עיצוב הדירה נתן ביטוי לדיירים

רשימת ספקים חלקית:
דלתות פנים – פנדור

לפייסבוק של המעצבת אלונה בר נתן >>

עוד בנושא

עיצוב דירות

אין 'לא יכול': שיפוץ דירה שחשף את כל הפוטנציאל הקיים


יש דירות שנראות נפלא מהרגע הראשון, ויש כאלה שמגלות את עצמן רק אחרי עבודה קשה. הצצה לתהליך שיפוץ דירה שהפך חלל מוזנח למרחב מגורים שמח

עיצוב דירות

אתגר העיצוב: דירת הדופלקס שניצחה את הקורונה


את המפתח לדירה הזאת קיבלו הדיירים בשיא תקופת הקורונה. למרות ההגבלות והאילוצים, הצליחה המעצבת לתכנן עבורם דירת דופלקס מודרנית ומפנקת בדיוק כמו שהם רצו

עיצוב דירות

מחשבה תחילה: עיצוב דירה שלקח הכול בחשבון


העבודה על הדירה הזאת החלה מיד עם הרכישה. הדבר אפשר למעצב לדייק את עיצוב הדירה ואת החלוקה שלה בהתאם לצרכים של בני המשפחה

עיצוב דירות

להרעיד את היסודות: שיפוץ כולל ששינה את כל הדירה


מראה מיושן וחלוקה שגויה גרמו לדירה הזאת להיות מפוספסת. לאחר תהליך של שיפוץ כולל ועיצוב מחדש, הצליחו המעצב והדיירים להגשים את כל הפוטנציאל שהיה טמון בדירה

תגובות

כתיבת תגובה