כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

בתים משופצים  //  אחוות נשים: עיצוב דירה נשית ברמת אביב

אחוות נשים: עיצוב דירה נשית ברמת אביב

איך מעצבים דירה לאם, לשלוש בנותיה הגדולות ולנכדתה קטנה, אשר מגיעות בסופי שבוע, אוהבות לבשל ועדיין רוצות לשמור על הפרטיות? פתרונות יצירתיים – זו התשובה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


הדיירים: אם + בנותיה שמגיעות בסוף השבוע
המקום:רמת אביב החדשה
השטח: 100 מ״ר
תקציב: 350,000 שקלים
אדריכלות ועיצוב פנים: אתי גרשונוביץ

 
דירה בבניין ישן בן 18 שנה נרכשה על ידי בעלת הבית לה ול-3 בנותיה הגדולות ובני זוגן, שמגיעים לביקור כל סוף שבוע, פלוס נכדה אחת. לכן נדרש לתכנן בבית ארבעה חדרי שינה וחדר עבודה שישמש את בעלת הבית.
 
עיצוב מטבחים: לכל העסקים ובעלי המקצוע
עבודות זכוכית: לכל העסקים ובעלי המקצוע
 
בעלת הבית ובנותיה אוהבות לבשל, ולכן הוגדל המטבח על ידי הארכה משני צדיו במקביל, כאשר בניית הקיר בהתאמה יצרה מבואה נעימה לבית ונפתח בו חלון הצצה לכוון הסלון. הארכה זו אפשרה גם אזור ישיבה יומיומי לכל בנות הבית, ושטח עבודה נרחב בצדו השני.
 
 
לדירה שלושה כיווני אוויר – הסלון מערבי והדירה מופנית לכוון הים, ולכן התבקש שהסלון יהיה מופנה לנוף שנשקף מהמרפסת בקומה שישית: הים במלוא הדרו. זו הסיבה שהספה מונחת לא לרגלי החלונות אלא מולם, באלכסון מקביל לקווי הבית.
 
 
 
 
היות ובעלת הבית עובדת מהבית, אחד החדרים מתפקד גם כחדר עבודה. קירותיו שגבלו עם הסלון נהרסו, כדי להגדיל את השטח המשפחתי לאירוח וגם למטרה ויזואלית, והותקנו בו דלתות זכוכית הנפתחות כהרמוניקה לצד החדר במישור הספרייה, וכך למעשה נעלמות מהעין. בשעת הצורך הן נסגרות כקיר אטום לחדר שינה בסופי שבוע, או לעבודה בשקט ופרטיות.
 
 
 
במקור תוכנן לבטל את שירותי האורחים המקוריים כדי להגדיל את שטח פינת האוכל לאירוח, מאחר ושטח זה נלקח לטובת המטבח ואזור הישיבה שהוגדל. אך עם שבירת הקירות התגלה צינור 8 צול שמנקז את כל הבניין, ואילוץ זה הביא להחלטה בשטח  להגדלת חדר האמבטיה של הבנות על ידי צירוף שירותי האורחים המקוריים, ואפשרה פרוזדור הפרדה לחדרי השינה. פינת האוכל הוגדרה על ידי מעקה נמוך.
 
 
 
 
תוכניות הדירה לפני:
 
תוכניות חלקית אחרי: 
רשימת ספקים חלקית:
 
מטבח – שולר
קוריאן – אופוס
פרקט – מודי
ריהוט – נטורה (ספה,משטח עבודה וספות נפתחות לחדר העבודה.
דלתות הרמוניקה ואמבטיה – ד״ר זכוכית
ווילונות – דומוס
תאורה – לוצ'ה
תמונות – פרי יצירתה של אחת מבנות הבית שזהו תחום עיסוקה.
ספרייה – איקאה
 

עוד בנושא

בתים משופצים

עכשיו אנחנו: שיפוץ בית לזוג בפנסיה


הילדים עזבו את הקן וההורים החליטו שזה בדיוק הזמן להשקיע בשיפוץ הבית. הדרישה שלהם הייתה ליצור מרחב מגורים מואר, פתוח ועדכני

בתים משופצים

יוקרה שקטה: שיפוץ בית בצפון תל אביב


המיקום והגודל של הבית התאימו לדיירים, אבל החלוקה הפנימית דרשה שינוי. מעצבת הפנים סייעה להם עם שיפוץ הבית, ודאגה לענות על כל דרישותיהם

בתים משופצים

גם לחדרים מגיע: פרויקט תמ"א שהוביל לשיפוץ דירה מקיף


אחרי שהבניין עבר תהליך של תמ"א, החליט הדייר להשקיע גם בשיפוץ הדירה מבפנים. התוצאה: מרחב נעים ושקט עם הרבה מקום לספרים

בתים משופצים

להפיק את המקסימום: שיפוץ בית שעשה פלאים


סוויטת הורים מפנקת, מטבח מרווח וסלון ופינת אוכל שעושים חשק לארח – בואו לראות מה שיפוץ בית יכול לעשות

תגובות

למה האלכסונים האלה??
אבל העיצוב הפנימי יפה. אוהבת את הלבן והספריות

תרגעו קצת, אנשים
כבר מלכתחילה אפשר לראות שהדירה עשויה במקור מאלכסונים - ודווקא המשחק המחודש של חללים פתוחים נעים לעין ויוצר שקט. הספרייה נהדרת וחדר העבודה נעים. חסרים לי גאדג'טים או תמונות בסלון, למען יותר צבע, והתוצאה תהיה מקסימה. אגב, את הציור/צילום בחדר השינה כדאי להחליף למשהו קצת יותר זוגי - נכון שזו האשה היפה מהנשיונל ג'יאוגרפיק, אבל אשה לבד על הקיר זה לא מבשר טוב במיוחד לזוגיות עתידית :-)

הכתבה עושה שירות רע למעצבת.
חבל שפורסמה כזו דירה, אני בטוחה שיש יותר מוצלחות. פה גם הכתבה עצמה לא טובה, גם התמונות חלקיות, אין שרטוט מכובד, העיצוב משעמם ולבן וגם בעייני השטח הציבורי חנוק ומוזר. הארכת המטבח נראית רע. לא חייבים דלפק, זה בא על על חשבון המרחב. בנוסף אין התייחסות לחוץ. מילה טובה- חדר העבודה יפה והפתרון טוב. אני לא מצליחה להבין על מה 350000 , אחרי 18 שנה המצב דרש תשתיות חדשות?

סליחה, עוד משהו.
עוד דבר, למי שכתב כאן על נגיעות צבע מאולצות של כחול, חייבים לצאת כאן באתר מהאובססיה הזאת, מצד המגיבים, לצבע. באמת! אלו דברים יקרים שלא מחליפים מחר! ארונות מטבח כחולים-זה משהו שלא ניתן יהיה להשלים איתו עוד שנה! חכמות רב המעצבות שנותנות טון קלאסי בצבע ומכניסות רק בטקסטיל או באביזרים משלימים את הצבע. זה תמיד טרנדי, ותמיד יפה, והצבעים ניתנים להחלפה לפי עונה במחיר טוב. נסו כולכם לחפש יחודיות ושוני לא בצבע, אלא בעיצוב. מצטרפת בענין הפרקט: שמרו אותו לחדרים, לא לכל הבית שאי אפשר לגרור עליו כלום וכאן בדירה הזו, הוא באמת חונק!!

שוב אני...
ועוד דבר, יש כל כך הרבה כוכים! אם היו פותחים אותם ושמים באחד מהם פינת אוכל, במקום הדלפק למשל, או לפחות מקצרים או מצרים את הדלפק שבאמת חוסם מעבר, כבר היה טוב יותר, המעברים נראים לא טוב, ונראה כי יצרו כאן מבוך מעבר לצורך. האם אי אפשר לשכנע לקוח שיום יבוא והוא יצטער על רצונותיו? אי אפשר לשכנע שיש דברים שאי אפשר לעשות אותם במאה מטר?

אל המעצבת
אני מנסה להבין: האלכסונין האלו זה כורח? זה באמת מסחרר נורא! האם זה נראה כך רק בתמונות? דבר נוסף, היות והאלכסון כל כך מעצבן, אולי היה אפשר איכשהו להתפשר על הספה מול הטלוויזיה שלא תהיה אלכסונית, למקם את הטלוויזיה במקום אחר.

מענה לכל המלעיזים...
18..זה ישן בשביל שכונה כמו רמת אביב החדשה ,גם תוכניות ראויות אי אפשר היה להמציא והסקיצה הראשונה היא זו שהתקבלה מהתווך ולפיה היה צריך לעבוד מכיון שלא התאפשר מפאת לוח זמנים צפוף של הלקוחות להזמין מדידה. הפרקט אלון של מודי. העצוב נקי ומשדר נינוחות ומאפשר התאמה של גוונים ועיצובים לפי טרנדים מתחלפים וכדי לא לקבע טרנד מסויים. האלכסונים באו במקור מהקירות החיצונים של הבניין ואינם מקנים תחושה כמו בשרטוט. למי שנכנס לדירה אין תחושה של אי נוחות. חוסר חן? עניין של טעם.אולי חוסר פרגון יתאים יותר?.. הדירה נראית גדולה ממידתה בגלל ניצול נכון והקניית תחושת מרחב .אולי הוכחה מארנונה תעזור?

בניין ישן בן 18?

מרוב אלכסונים קיבלתי סחרחורת
שונא אלכסונים!

החוסר בצבע כנראה גרם להעמדה המשונה
נעמדת הכורסה הכחולה בעונש אל הקיר של המטבח, וכדי להכניס עוד "נגיעה" גם הניחו תיק כחול על מעמד הנעליים שליד. אולי היה עדיף מראש להכליל קצת צבע בעיצוב? אולי כמה תמונות על היקרות הריקים של הסלון? שטיח צבעוני? כריות עם אשכרה צבע? בשביל מה צריך את החצי קיר ליד פינת האוכל, זה רק מייצר עוד פינה ועוד הפרעה במרחב.

אין שום קשר בין הטקסט לתמונות
היכן ארבעת חדרי השינה שכה היה חשוב לתכנן? אם זו היתה מהות התכנון המחודש איך זה שלא רואים אותם? איך יתכן בכלל שיש ארבעה חדרי שינה ב 100 מ"ר?? ומה שכן רואים הוא כל כך משעמם. אין כאן שום אמירה אישית או עיצובית, הבית נטול כל אופי (למעט מדפי הספרים) והפרקט "חונק" לחלוטין את החלל. אנחנו בישראל, רדו מהפרקטים, זה נראה לא טוב.

פרקט
הי, בית מקסים! אשמח לדעת איזה סוג הפרקט. תודה

העיצוב חביב אם גם חסר ייחוד
אבל התכנון לא טוב. למקם דלפק בקצה הצר של המטבח כך שהוא בולט למעבר וכמעט חוסם אותו ומפנה שפיץ לכיוון הכיור זה תכנון גרוע. לפחות היה אפשר לעגל את הפינות. המטבח סובל מחוסר אור טבעי והיה נכון לבצע את הדלת למרפסת בזכוכית.

מה זה התוכניות האלה ?
ככה אדריכל מגיש תוכנית ללקוח ?

סתמי וחסר חן

לא יתכן שזה 100 מ"ר הדירה נראית גדולה.

כתיבת תגובה