כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

בתים משופצים  //  אנקת גבהים: שיפוץ בית משפחתי בגן יאשיה

אנקת גבהים: שיפוץ בית משפחתי בגן יאשיה

משחקים בין תקרה גבוהה, רצפה נמוכה, שינוי מפלס הסלון, הגבהת הדק וחשיפת הקורות הפכו את הבית שלפניכם לנחיתה כפרית רכה עבור משפחה שחזרה להתגורר בארץ

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: טל ניסים


הדיירים: משפחה בת 5 נפשות

המקום: גן יאשיה

השטח: כ-150 מ"ר

עיצוב פנים: ענבר מנגד

משפחה שחזרה לארץ לאחר שהות של קצת יותר מעשור בחו"ל רכשה נחלה באחד מיישובי עמק חפר. אך מאחר והקנייה הייתה בסמוך לחזרתם לארץ, והבית שנרכש יחד עם הנחלה היה במצב רעוע מאוד, התחילה הספירה לאחור לקראת לחץ של תכנון, קניות, בחירת בעלי מקצוע ושיפוץ. בני הזוג נתקלו בכתבה אינטרנטית על בית עליו עבדה המעצבת ואהבו את הסגנון, וכך נוצר הקשר הראשוני. לאחר כמעט שנה של התכתבויות, עמד בית משופץ שנעשה בשלט רחוק, כשהמשפחה עוד הייתה בכלל בחו"ל (תוך כדי גיחות מדי פעם של בעלי הבית לקניות ורכישות של מוצרים ורהיטים). המטרה הייתה לסיים את כל העבודות ולהכין את הבית לקראת חזרתם.

ריהוט מעוצב: לכל העסקים ובעלי המקצוע
ריצופים וחיפויים מעוצבים: לכל העסקים ובעלי המקצוע

 

לאחר בדיקה יסודית של קונסטרוקטור הוחלט שהבית סובל מעמודים רעועים וקורסים, והוחלט "להפשיט" אותו לגמרי, להוריד את כל מה שניתן להוריד על מנת לחשוף יסודות ועמודים, לעבות אותם ולשקם בטונים פגומים מסביב לבית, כך שהבית עבר שיפוץ יסודי של כל התשתיות בפנים ובחוץ, כולל החלפה של כל האלומיניום, דלתות פנים וחוץ, הורדה של רוב המחיצות בבית וחלוקה מחדש של החדרים והחללים.

סלון הבית היה בעבר נמוך משאר הבית ב-50 ס"מ, מה שגרם לתיחום מסוים של הסלון והגדרתו בשטח יחסית קטן. הדבר הראשון שנעשה בבית היה מילוי כל שטח הסלון והגבהתו למפלס הכניסה והמטבח, כולל הגבהת הפתחים ליציאה לגינה. בגלל לוח הזמנים הצפוף לא היה ניתן לבצע שינויי חזיתות או כל הרחבה שדורשת הגשות למועצה על מנת לקבל אישורים.

בקשה עקרונית ומשמעותית ביותר של בעלי הבית הייתה לשפר את המדרגות המרכזיות שבתוך הבית. בעבר היו בבית מדרגות לולייניות מסוכנות ביותר ולא תקניות, ומאחר וחלל חדר המדרגות היה צפוף מאוד, תכנון מהלך המדרגות החדש היה משימה כמעט בלתי אפשרית. בסופו של דבר, נוצרו מדרגות שנוח לעלות ולרדת בהן, שבשל יופיין הפכו למעין פסל בבית.

בקשת הדיירים הייתה לייצר בקומת הכניסה 3 חדרי ילדים ו-2 חדרי רחצה פלוס שרותי אורחים, בשטח יחסית צפוף. שני הבנים קיבלו חדרים סמוכים עם מקלחת משותפת, ואילו הבת קיבלה חדר עם מקלחת נפרדת ואישית בתוך חדר השינה שלה.


 

בקומת הגלריה שיועדה לסוויטת ההורים הורדו כל המחיצות, כולל כיסוי הפנימי של הגג, על מנת לבדוק אפשרות של הגבהת התקרה ואיטום מחדש של גג הרעפים. המטרה הייתה לנסות גם פה להגביה את החלל מבלי לגעת בגג המבנה, וזה נעשה על ידי הנמכת גבס חדשה, הגבהת כמה חיזוקים מרכזיים (פנימיים) של גג הרעפים והורדת הרצפה בעוד כמה סנטימטרים בודדים. מאחר ועליית הגג הפכה ליחידת הורים מרווחת, היה צורך לייצר שם חדר רחצה צמוד באזורים שנתגלו לאחר שהורדו רבה מחיצות ונחשף גג הרעפים. בסופו של דבר התקבלה סוויטת הורים גדולה מאוד ומרווחת, כאשר האזורים הנמוכים יותר בצדי החדר יועדו לארונות בגדים על מנת לא "לבזבז" את האזורים הגבוהים. המיטה מוקמה מול נוף של שדות לימון.
 

בקומה התחתונה של הבית היה מעין מחסן עם גובה לא סטנדרטי, שכמעט היה בלתי אפשרי לעמוד בו. מאחר שחלק ניכר ממעטפת הבית באזור זה הורדה על מנת לטפל בעמודים, הרצפה החדשה הונמכה מעט ונוספו עוד כמה סנטימטרים חשובים לאזור, שהפך להיות חדר כביסה, שירות ואחסון של הבית.

מעטפת הבית גם היא שופצה מחדש, כולל קילוף טיח ישן (במקומות שעוד נשאר בהם טיח), טיוח הבית מחדש וצביעה בשליכט אקרילי. הבית כולו קיבל אופי כפרי-מודרני עם גוונים בהירים, ועץ וברזל שעובדים נהדר על כל הנוף הכפרי הנשקף מכל פינה בבית. גם החצר והגינה טופלו – היציאה מהסלון לגינה הוגבהה על ידי דק. מאחר והקרקע היא קרקע חקלאית, שבה כל דבר ללא יסודות מתאימים שוקע וקורס, נוצקו יסודות וחגורות בטון עמוקים כיסוד למשטח הדק, על מנת שזה לא ישקע במשך הזמן ויתנתק מהבית. כל הקרקע מסביב לבית הוגבהה על ידי מילוי אדמה, השבילים המרכזיים חופו גם הם בדק, וכדי שהמילוי לא יקרוס הוקמה מסלעה מסביב שתתמוך במילוי.

הבית לפני השיפוץ:

תוכניות השיפוץ:

רשימת ספקים חלקית:

ריצופים וחיפויים – טופולסקי בחיפה

מטבח – מטבחי סמל

מדרגות – קו נבון

תאורה ואקססוריז – סוהו ריהוט ותאורה בחיפה

רהיטים – RODA, רהיטי הר-מן, איי די דיזיין,

דלתות פנים וחוץ – רשפים

שטיחים – אחים סיני

מכשירי חשמל – סמגל אלקטריק

מיטות חדרי ילדים – עמינח

 

 


עוד בתים משופצים:

לכל בעיה יש פתרון: שיפוץ פרקטי לדירה בתל אביב
חיים בין עמודים: שיפוץ בית קטן בתלמי מנשה
למסגר את הנוף: שיפוץ בית במושב בארותיים
בעדינות, ברכות: שיפוץ בית כפרי ומואר בזכרון יעקב
צ'יק צ'ק וגמרנו: שיפוץ בזק לבית משפחתי בהוד השרון
 

עוד בנושא

בתים משופצים

50 גוונים של גינה: אחוזה לזוג בקיסריה


עושר של עצים וצמחייה, בריכה משופצת ופינות ישיבה ממלאים גינה של בית פרטי בקיסריה ששופץ עבור זוג אמריקאים בקונספט 50 גוונים של אפור

בתים משופצים

הכורסה שהתחילה הכול: שיפוץ כפרי בגוונים רכים לבית פרטי


את הפסטליות של הסלון וחדרי הבית כולו שוברות בשחור פינת אוכל וספריית ברזל דקורטיבית המפרידה בין החלל הציבורי ובין המדרגות המוליכות לקומה העליונה. בית משפחתי של זוג הייטקיסטים בנס ציונה

בתים משופצים

של נחושת ושל אור: בית פרטי במושב שלא ויתר על המרחב


בית מודרני חם בשדה ורבורג, שבו מגדלים ילדים קטנים, שומר על פתיחות מרבית, אחסון שנטמע בחללי הבית בלי להרגיש וצבעוניות טבעית שמתכתבת עם הנוף

בתים משופצים

דרמה בשחור ועץ: שיפוץ עדכני בנגיעות של כפר


בית פרטי בהרצליה בנוי כ-Town-House עם ארבעה מפלסים. הוא עוצב עם ריהוט מעץ מלא לצד חומרים עדכניים בשחור, אפור, עץ וברזל שיצרו יחד חמימות ונועם מודרניים

תגובות

האם המעצבת יודעת מהיכן הזמינו את הארון בחדר שינה ?

הבית מתוכנן נאה אבל הערה למגזין
כבר רשמתי ביקורת אבל לא התייחסתי לעובדה שמצולמים פה בתים לפני שהדיירים שמים חפצים ואומנות וזה די נמאס, נמאס לי להזכיר את זה אבל כדאי להשוות למגזיני עיצוב מחו"ל. לא כך מציגים בית... אני מאמינה שבמקרה זה המכולה עדיין בדרך...בכל זאת זה בעיה של המגזין שלא דורש רמה מסויימת של הצגת העבודות.

בית שלא מבשלים בו.מטבח קטן.

נראה נעים וזהו
אין שום אימרה אישית או משהו שיהיה מעניין יותר מעוד מאות בתים כאלו שראינו

אמנות
הבית יפה אבל אמנות תהפוך אותו למושלם. קנו קצת תמונות מאמנים ישראלים. כך תתנו להתראות רובד נוסף. בהצלחה

רואים בית אחד - רואים את כולם. פשוט חבל על הכסף

שיפוץ יפה, עיצוב ומקוריות - לא

נעים לעין

למעצבת "יאללה יאאלה"
אם כולנו נפסיק להסתכל מרוב שעמום (מה שבהחלט עשוי לקרות), לא יהיה לכן היכן לפרסם את העיצובים הלא טובים שלכן.

בית חם ומזמין...
ככה צריך לעשות עיצוב: בלי פלצנות יתר, (שנחמדה למתבונן אבל לא פרקטית....). אהבתי את הגוונים (ואת הפתרונות. אני מבינה שגם הביצוע היה מהיר ויעיל... כל הכבוד!

של מי הארון בחדר שינה?

שדות לימון?

תשובה למספר 12
הכסא נרכש באיקאה

מוצר לא מוגמר
למה אתם מראים כל הזמן בתים משופצים שרק יצאו מהטאבון של המעצב, בלי וילונות, בלי תמונות וללא מגע/חפץ אישי של בעלי הבית? במגזינים בחו״ל זה לא היה עובר

בית מקסים, כמה שיפורים קלים
יופי של בית, מתוק ונעים. חסרים לי וילונות, תמונות. בקטנה, לא בעומס. גם בחדרים. על קיר הלבנים בסלון הייתי מוותרת, הוא קצת מעמיס מדי. הגינה נהדרת. גן יאשיה - יופי של מקום, הרווחתם.

מיץ ושיר - אם משעמם לכם תפסיקו להסתכל

יש לי הרגשה שקיר בריקים הולך להיות להיט :)

בית מקסים. תהנו ממנו!

הבית חמים, נעים ומשפחתי! ושאלה...
מהיכן נקנה הכסא הלבן העגול שבחדר הילדים??? (ככ הרבה זמן שאני מחפשת כזה כסא)

יפה מאוד!
אהבתי!

פתחים קטנים מידי לבית פרטי במושב על נחלה...
אין את התחושה של המרחב בחוץ, מרגיש קצת כמו דירה (לפעמים כמו מרתף) וחבל...מקווה עבור הדיירים שזו סתם תחושה מהתמונות.

יפיפה!!!!!!!!
נעים, תחושת מרחב, יופי. שאפו למעצבת.

מדפים מעל ראשי ילדים ישנים?? נייט!!

מקסים מקסים מקסים

לא אהבתי בכלל. זה נקרא שעבד פה מעצב?!?
אוסף מקרי בהחלט של רהיטים משונים ופשוטים מדי. הכל ממש סתם, סתם, סתם. גם חיצוניות הבית מאכזבת מאוד. עיצוב בשלט רחוק מדיי.

וואו...מקסים הסלון הכי יפה שראיתי!!!!!

תשובה לצופית
הי צופית, לשאלתך הראשונה - היה כדאי להרוס ולבנות ובטח זה היה עולה אותו הדבר. המגבלה העיקרית בפרויקט הייתה זמנים צפופים של מספר חודשים לאכלוס הבית ובניה מחדש מצריכה הגשת תכניות ואישורים שלוקחת גם שנים. את השיקולים הכלכליים של המשפחה רק הם יכולים לעשות וזה מה שהם החליטו שהכי נכון להם. לשאלה 3 - הסלון הוגבהה לגובה של שאר הבית ולא הונמך. שאלה 4 כמו שעניתי ל1+2 תכנון מוקדם והגשות מצריכות הרבה מאוד זמן שלא היה לנו. תודה רבה על המחמאות הבית לא רק ניראה חדש אלא הכל בו חדש ויתפקד כמו אחד כזה לאורך שנים רבות מאוד. את מוזמנת ליצור איתי קשר אם לא עניתי לך על כל השאלות. יום מקסים הנייד שלי: 054-8018838

פונקציונלי אבל משעמם עד כאב
פשוט אותו בית שראינו פה כבר מליון פעם. די.

לא מלהיב
ואולי היה עדיףלקחת פסק זמן,לשפץ בדיוק על פי השאיפות ,ולא להתפשר. ישנן עדיין הרבה נקודות לשיפור בהצלחה

מספר שאלות. שיפוץ נאה.
1. הראשונה והעיקרית- האם כלכלית עדיף במקרה זה להרוס ולבנות מחדש? היו בעיות שדרשו חיזוק מבנה + בעיה של סלון נמוך ומפתחים קטנים... כמה עלה השיפוץ? כמו בית חדש רק שהיו מוגבלים בכווני אויר פתחים גובה וכו? 2. האם שווה לעשות כזה שיפוץ כללי למשפחה שאם היה לה כסף לקנות נחלה כנראה תתקשה לגור ב150 מ די מיושן למרות המראה המשופץ....? 3. למה בעצם נבחר להנמיך את כל הסלון במקום לנסות להגביה את כולו? נראה נמוך מדי. 4. יש שיטות של בתים בבניה מהירה (המקובלת מאוד במקומות שונים בעולם) ולדעתי היה לוקח פחות זמן מהריסה ושיפוץ בכזה סדר גודל. האם נשקל? מה הסיבות נגד? האם הבירוקרטיה לכזה דבר כה מסובכת? עכשיו אחרי כל השאלות (לא קנטרניות, אמתיות לגמרי, בעצמי מתלבטת לגבי מה עדיף הריסה או שיפוץ ) כמה מילים טובות- השיפוץ חיצונית נראה מעולה, הכניסה לבית טובה והבית נראה דנדש. בפנים נראה שניצלו את המרחב בצורה הטובה ביותר והעיצוב נאה מאוד. יופי של עבודה.

כתיבת תגובה