כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

בתים משופצים  //  בלי להתפרע: עיצוב מושקע בתקציב מוגבל

בלי להתפרע: עיצוב מושקע בתקציב מוגבל

לא תמיד צריך לשבור חסכונות כדי לשפץ את הבית וליהנות מעיצוב מושקע – והפרויקט הזה מוכיח זאת בהחלט

מאת: באדיבות דקלה צדיק צילום: אביב קורט


הדיירים: זוג + 3
המיקום: מודיעין
השטח: 147 מ"ר
התקציב: 200,000 ₪
עיצוב פנים וסטיילינג: דקלה צדיק

כולנו היינו שמחים לעצב בית עם תקציב בלתי מוגבל, אבל במרבית המקרים המציאות מכתיבה תנאים אחרים. בפרויקט הזה, הדיירים רכשו קוטג' במודיעין וביקשו להפוך אותו למרחב מעוצב, פרקטי וביתי – וכל זאת מבלי לחרוג מ-200 אלף ₪. "כשקיבלתי פרויקט עם תקציב נמוך, ידעתי שאני צריכה לעשות עבודות הכנה", מספרת המעצבת דקלה צדיק. "ניסיתי להבין מה הכי חשוב והיכן אני יכולה לקצץ". את מרבית החיסכון הצליחה המעצבת להשיג בזכות השוואת מחירים קפדנית, אך היו דברים שעליהם היא לא הייתה מוכנה להתפשר כמו עיצוב המטבח ואיכות החומרים.א.סלון

ב.כניסה לבית

בית הקוטג' כולל שתי קומות, כאשר בתחתונה נמצאים הסלון, פינת האוכל, המטבח, הממ"ד וחדר המשחקים, ואילו בקומה השנייה מרוכזים חדרי השינה הפרטיים.

בסלון מוקמה ספת ריש רחבה שמאפשרת לכל בני המשפחה לשבת בנוחות. מלבד הספה, שולבו בחלל מספר אלמנטים מיוחדים בהם שולחן עץ טבעי ותמונה מקורית שצייר אביה של המעצבת, ושאותה היא העניקה כמתנה לדיירים. בנוסף, שולב בחלל שטיח תכול שמכתיב את הטון של החלל הציבורי כולו.

ד.סלון

מול הסלון נמצאים המטבח ופינת האוכל. במקור המטבח היה קטן וצפוף, אך בזכות הוספה של קיר גבס הצליחה מעצבת הפנים להגדיל את השטח שלו ולהוסיף לו עוד ארונות ומשטחי עבודה. בנוסף, המעצבת דאגה להרחיב את הפתחים במטבח, וכעת הוא נהנה מהרבה אור טבעי.

במסגרת שיפוץ הבית, הוחלט לשנות את המיקום של פינת האוכל. בהתחלה היא ניצבה כאי חוצץ בין המטבח והסלון, אך כעת היא מוצבת במיקום נוח יותר ויוצרת קשר נכון בין כל החללים.

ה.מטבח

ו.מטבח

בשל מגבלות התקציב, לא הוכנסו שינויים בחלוקת החדרים, אבל כן הוקדשה תשומת לב רבה לעיצוב שלהם. בשביל להעניק לדיירים את חדר השינה המתאים ביותר עבורם, המעצבת ביקשה מהם שיבחרו תמונה שמשקפת את מה שהם רוצים להרגיש בחדר. הדיירים בחרו בתמונה של חוף ים בתאילנד, ובהתאם אליה המעצבת גזרה את הצבעים והחומרים ששולטים בעיצוב חדר השינה ובעיצוב חדר הרחצה הצמוד אליו.

ז.חדר שינה

ח.חדר רחצה

מלבד חדרי השינה, תוכנן גם חדר משחקים שכולל אזורי משחק נפרדים עבור כל ילד, ואזור משותף שבו הם יכולים לשחק ביחד. החדר נהנה מאווירה שמחה, הודות לשילוב של תאורה וטקסטיל.
מעצבת הפנים דקלה צדיק מעידה שזה היה פרויקט מאתגר אך מספק. "הרבה יותר מעניין לעמוד בפרויקט שיש בו הגבלת תקציב", היא מסבירה. "היצירתיות חייבת לעבוד במלא עוצמתה, וצריך לחפש מקומות זולים או להשתמש במוצרים אחרים כדי לקבל את המטרה המבוקשת". המסקנה שלה היא שממש לא חייבים לשבור קופת חסכון כדי לעשות שיפוץ. "זה אומנם יותר מורכב", היא אומרת, "אבל לבטח הרבה יותר יצירתי".

לכרטיס העסק של דקלה צדיק >>


רשימת ספקים חלקית:
מטבח – מטבחי הדקל
ריצוף וקרמיקה- זהבי עצמון
תאורה – D. LIGHT
ריהוט – ביתילי, סינמה
וילונות וגב מיטה – עצטרובד

ט.חדר רחצה

י.חדר רחצה

עוד בנושא

בתים משופצים

קופסת ההפתעות: בית מודרני חלומי לזוג הייטקיסטים


נוף הבריכה נכנס דרך מפתחים גדולים לפנים הבית הפרטי. אליו מצטרפים חדר מפתיע במטבח, פינת חלומות לאישה ואזורי משחק לילדים

בתים משופצים

מנאז' לחמישה: מתיחת פנים חמה ועוטפת לבית ברמת השרון


בית משפחתי שופץ עם פרטיות של סוויטות מלונאיות לכל אחד מבני המשפחה. הגינה נכנסת במבט לתוך הבית, והמטבח הפך ללב הפועם שמאחד את כולם. עיצוב חם וכפרי

בתים משופצים

בלי להתפרע: עיצוב מושקע בתקציב מוגבל


לא תמיד צריך לשבור חסכונות כדי לשפץ את הבית וליהנות מעיצוב מושקע – והפרויקט הזה מוכיח זאת בהחלט

בתים משופצים

זה לא הגיל: בית ישן בעיצוב דרמטי מרענן


עם חלוקת חלל מחודשת, חומריות דומיננטית וצבעוניות נועזת, הבית הוותיק זכה בקו עיצוב דרמטי ובאווירה של לופט צעיר

תגובות

כתיבת תגובה