כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

בתים משופצים  //  בעובי הקורה: דירה תל אביבית אורבנית ששופצה מהיסוד

בעובי הקורה: דירה תל אביבית אורבנית ששופצה מהיסוד

קורה ישנה שנתגלתה באמצע הריסת הקירות בדירה שינתה את כל מהלך השיפוץ שתוכנן, והוחלט להשאיר אותה חשופה ולתת לה לקבוע את החומריות והצבעוניות, ואת המבט אל כל החללים האחרים

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


 

הדיירים: גבר אחד
המקום: רחוב אבן גבירול, תל אביב
השטח: 47 מ"ר
אדריכלות: דין לאלו
עיצוב פנים: נעה ודין לאלו
 

הדירה, שנמצאת בבניין שנבנה בסוף שנות ה-50, הייתה מושכרת לאורך שנים, ולכן הייתה במצב אופייני לדירות תל אביביות ישנות. לפני מספר חודשים הוחלט על שיפוץ כולל של הדירה והפיכתה לדירה עירונית, צעירה ואוורירית.

תוכנית הדירה המקורית חילקה את הדירה לשבעה חללים שונים: מבואת כניסה, חדר מגורים, מטבח, חדר רחצה, חדר שינה, חדר שירות ומרפסת סגורה. בדירה היו חמש דלתות, והמטרה העיקרית בשינוי הייתה לאפשר חלל פתוח ככל הניתן. בדירה עברו בצורה אנכית צינור ביוב ישן וצינור הזנת מים, והוחלט להשתדל להחליפם תוך השארתם במיקומם המקורי. קירותיו של חדר השינה הינם של מעטפת הדירה, באורך של שני מטרים בלבד, ולכן היה אתגר בתכנון חדר השינה וחיבורו לשאר הדירה. עם הריסת קירות הדירה התגלתה קורת בטון ישנה בצמוד לוויטרינה הגדולה. הוחלט להשאירה חשופה והיא זו שנתנה את טון החומריות והצבעוניות המונוכרומטית של הדירה.


עיצוב מטבחים:
 לכל העסקים ובעלי המקצוע
צבעים וטפטים: לכל העסקים ובעלי המקצוע


המבט מדלת הכניסה לדירה חושף את הוויטרינה הגדולה כולה (יותר מ-4 מטרים), וכך נוצרת תחושה של דירה בעלת מרחב ואור המלווה אותה לאורך רוב שעות היום. מבט זה מגלה גם את הקורה שהשאירה את חותם הדירה המקורית וההיסטוריה של הבניין הישן.
 
 

המטבח והאי תוכננו על ידי המעצבים, כאשר הבחירה במטבח שחור נעשתה על מנת ליצור קונטרסט לאלומיניום הלבן ולריצוף הבהיר. רגל האי מברזל תוכננה גם היא במיוחד לדירה, והיא מעניקה תחושה של תעשייתיות מצד אחד וקלילות מצד שני. זכוכית משוריינת מאחורי הכיור משמשת כחיפוי, ומשלימה את השפה העיצובית של דלת חדר הרחצה, ושל הדירה כולה.

 
סידור הקירות בחלל הדירה מנתק את חדר השינה מהסלון, ומאפשר את השארתו ללא דלת. סידור זה מעניק תחושה של חדר שינה גדול בהרבה, שכן הוא אינו תחום כלל. ארון הבגדים וארון חדר הכביסה תוכננו במיוחד לנישות שנועדו להן ונצבעו בצבע קירות הדירה כדי לאפשר תחושת המשכיות ומרחב במסדרון. 

 

חדר הרחצה וארון מכונת הכביסה תוכננו סביב צינורות הביוב והזנת המים שנשארו במקומם. המקלחת נבנתה בקו ישיר לכיור, דבר המאפשר חלל רחצה גדול (1.6 מטר אורך על 1 מטר רוחב) שלאורכו חלונות חלביים המכניסים אור נעים ומאווררים את החדר. קירות חדר הרחצה חופו בשני סוגי אריחים שונים המדגישים את ההפרדה בין המקלחת האישית לבין אזור האסלה והכיור, המיועדים גם לאורחים. חדר הרחצה מופרד על ידי הדלת היחידה שנותרה בדירה, אשר עוצבה באופן אישי על ידי המעצבים,  ומעניקה תחושה רומנטית לדירה האורבנית במהותה. חדר הרחצה במיקומו מפריד בין החלק הציבורי של הדירה לבין חדר השינה הפרטי, שאליו מוביל מסדרון קצר שלאורכו ארון הבגדים. הנמכת תקרה נעשתה בחדר הרחצה כדי לשמור על פרופורציות נעימות ואינטימיות. תקרת שאר הדירה היא בגובה 2.85 מטר.


 

הדירה לפני השיפוץ:


תוכניות לפני:


תוכניות אחרי:
רשימת ספקים חלקית:

אלוני

מחסני תאורה

נגרות – תאופיק גבור

קבלן – מקסימום שיפוצים – מקסים מייזל

 


עוד בתים משופצים:

מתנת בת מצווה לכל המשפחה: עיצוב חדש לבית בהוד השרון
שטופת שמש: שיפוץ דירה תל אביבית ב- 300 אלף שקל
המהפכה הפוסט-מודרנית: עיצוב נקי לדירה בראשון לציון
מפסיקים להתפשר: שיפוץ חלקי ב- 250 אלף שקלים
סוף מעצב במחשבה תחילה: דירת רווק מעוצבת ליד התחנה המרכזית

עוד בנושא

בתים משופצים

מהרצפה ועד לגג: שיפוץ דירת רכבת ישנה


כל הקירות הפנימיים נהרסו, החלל חולק מחדש, ונוספה קומת גלריה שימושית. על הדרך המעצבת לא שכחה להוסיף גם כמה פתרונות אחסון יצירתיים וחשובים

בתים משופצים

איך ליצור אווירה נעימה בבית? התשובה לפניכם


גוונים בהירים, טקסטיל רך ומינון נכון של קישוטים, הם רק חלק מהדברים שהכניסו לבית הזה אווירה נעימה ומרגיעה

בתים משופצים

מוזמנים לבקר: דירת פנטהאוז שמתאימה לאירוח


אחרי 15 שנות מגורים, החליטו הדיירים לצאת לתהליך שיפוץ מקיף. התוצאה: דירה מרווחת ומפנקת שעושה חשק לארח כל יום

בתים משופצים

משתיים יוצאת אחת: איחוד דירה מפוצלת


אחת לכמה זמן מגיע שיפוץ מהפכני באמת. בפרויקט הזה התבקשה המעצבת לסייע באיחוד דירה מפוצלת ובהפיכתה למרחב מואר, נעים ומדויק

תגובות

אלגנטי עצוב
בעניי עיצוב הדירה ממש יפה אך חסר צבע, הייתי משלבת צבע נוסף שיחיה קצת את הדירה. בנוסף הייתי מוותרת על הקורה החשופה-לא מתאימה לסגנון האלגנטי.

לדעתי וטעמי אין טעם בקורה החשופה
הקורה החשופה לא מוסיפה שום דבר עיצובי. קשה לי להאמין שזאת הייתה גם בקשת הדייר, ולא גחמה של המעצבים. שאר הדירה - פונקציונאלי ויפה.

מזל שהקורה לא בצבע בוץ
כי אז היינו מקבלים ביצה ולא דירה....

נראה כמו צילום בשחור לבן...

מהר מאד הגבר יהיה שם בדכאון

מלבד הקורה החשופה שלא לטעמי ממש דירה יפה
ואני אוהבת גם את פלטת הצבעים.

הדום בסלון
היכן ניתן להשיג הדום כמו בסלון? מאיזה חומר עשויות הקוביות המשמשות כשולחן סלוני? אגב, עיצוב נעים וניצול מדהים ואלגנטי של השטח

בעיקרון יפה אבל
הניצול של השטח טוב והמקלחת-שירותים-ארון שירות בחלוקה מצויינת. פחות אהבתי את אזור המטבח אבל זה בהחלט עניין של טעם. הדלפק הלא נוח בצמוד לכיריים שיוצרות חום. לשבת לא נוח ולהזיע. מצליחה להבין את פלטת הצבעים למרות שלא מסכימה עם התפיסה שרווק חייב כזו פלטת צבעים. למה הפחד מצבע? תראו כמה התמונה הצבעונית ( מאחורי המטבח) מוסיפה לעיצוב

יפה
יפה ונקי, מאיפה הספה?

למה לא לעשות רלס ואם לא רלס
למה לא לטשטש את הקורה? איך הסגנון של הקורה מסתדר עם המראה האלגנטי של הבית? דחוף לעדן את הקורה.

תגובה
יפה מאד . גם העיצוב וגם הביצוע .

דירה מקסימה לגבר שאוהב אפור אבל
מה נסגר עם הסולמות שכל מעצב/ת מכניסים למקלחות? טרנד שאני לא ממש אוהבת, אבל בכל מקרה שאפו על העיצוב.

עיצוב
נכון יש אפור ושחור, אבל עיצוב נהדר ומעניין. ובטוב טעם . אהבתי.

וואו איזה מהפך מדהיםם

למה לחיות בתוך עולם של אפור? שיעמום!

קורה מכוערת להפליא בכל מצב. היתר נעים.

יופי של עבודה
הדירה נראת מדהים חלוקת שטח פונקציונלי נעשתה בצורה חכמה .יישר כוח

נהדרת. שטיחונים יהפכו אותה לעוד יותר

כתיבת תגובה