כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

בתים משופצים  //  גיל ההתבגרות: שיפוץ דירה לבני גיל הזהב בהרצליה

גיל ההתבגרות: שיפוץ דירה לבני גיל הזהב בהרצליה

כיריים בטיחותיות במטבח, שטיחים שהוטמעו בסלון, ריצוף למניעת החלקה בחדר האמבטיה וסקלת צבעים מעושנת ומרגיעה: כך מתאימים דירה במיוחד לאנשים שחיים בה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: שי אפגין


הדיירים: זוג בגיל השלישי
השטח: 75 מ"ר
המקום: הרצליה 
תקציב: 250 אלף שקלים
עיצוב פנים: גלית דיין רביב, סטודיו design2be 
זוג שילדיו בגרו החליט למכור את ביתו ולרכוש שתי דירות קטנות, אחת בלטביה והשנייה בהרצליה, אלא שהדירה בהרצליה הייתה מוזנחת, חסרת אור ומוקפת סורגים. חדר ההורים היה קטן צפוף וחשוך כשבצמוד אליו הייתה מקלחת קטנה ולא נעימה, חדר הרחצה היה עמוס והכיל גם ארון שרות וגם מכונת כביסה, והמסדרון היה ארוך, חשוך ונמוך מאוד.
 
הדיירים ביקשו ליצור מעין צימר מפנק שמותאם לגיל השלישי ולצרכי אירוח של משפחה, נכדים וחברים. בעלת הדירה היא מטפלת משפחתית ולכן ביקשה חדר עבודה אשר ישקף שמחת חיים, צמיחה ורגיעה. נבחרה סקלת צבעים מעושנים ורגועים וסגנון "כפרי צימרי", והדיריים נפטרו מרוב הריהוט הישן, מה שהיווה הזדמנות נהדרת להתאים את המרחב החדש.
 
בנייה ועיצוב מרפסות: לכל העסקים ובעלי המקצוע
עבודות גבס: לכל העסקים ובעלי המקצוע
 
הסלון עוצב עם מעט רהיטים וחפצים לצרכי תחזוקה נוחה ומניעת נפילות. קיר בסלון חופה בבריקים בהירים, נבחרו כורסאות ישיבה לצפייה בנוחות בטלוויזיה, ונתלתה מראה. כמו כן נוספו נישה דקה המקיפה את הטלוויזיה, ומזנון קטן שמכיל את כל הממירים. במטרה להקל על התחזוקה בדירה הוטמעו השטיחים בסלון ובמסדרון בתוך הריצוף. 
 

הסלון החדש

 

מיעוט רהיטים לתחזוקה קלה ומניעת נפילות
המטבח נפתח ללא אי ונצבע בצבע אפור ירוק, ועוצב שולחן גדול אוכל שניתן לפתיחה ולאירוח מספר רב של אנשים. במטבח נוספו כיריים בטוחים לשימוש, אשר מאפשרים שקט נפשי בעת דליפת גז או שיכחה של סיר על הגז.
 

המטבח החדש
הזוג ביקש להוסיף שירותי אורחים, ולכן כל חלקה האחורי של הדירה נהרס ונבנה מחדש. חדר ההורים גדל על חשבון חדר הרחצה הקטן, ושירותי האורחים נגסו חלק ממרחב חדר הרחצה החדש, כך שמכונת הכביסה וארון השירות הוצאו אל מרפסת שרות קטנה הצמודה אליהם. בחדר השינה הוחלפה המיטה לגבוהה ובעלת מזרון קשיח לקימה מהירה ונוחה. לצד המיטה הונחה שידה עם תאורת לילה בעלת הכנה ללחצן מצוקה.
 
בחדר הרחצה מוקמו תעלת ניקוז וספסל שיבה מתקפל שישרת את הזוג במקרה הצורך, והוא מכיל ריצוף אנטי סליפ מט ולא בהיר למניעת החלקה ולתחזוקה קלה.
 

חדר השינה
 

חדר הרחצה החדשריצוף מט למניעת החלקה


שירותי האורחים
הארונות שהיו קיימים בדירה חולקו לחלקים והוצבו בנישות יעודיות בחדר ההורים ובחדר העבודה, כאשר הוחלפו להן ידיות. חדר העבודה נצבע חלקית בצבע קטיפה ליצירת הרגשה חמה, נעימה, עוטפת ומרגיעה.
 


חדר העבודה

דלת הכניסה לא הוחלפה אלא חודשה בצביעה ובקרניזים. ספסל לנעליים המאפשר ישיבה מיד בכניסה ניצב ליד הדלת, ובצמוד אליו ארון אחסון במטרה ליצור אחידות עיצובית בחלל. הפתחים בדירה הורחבו כדי לתמוך במעבר מרווח, ולעגלה במקרה הצורך, והחלונות הוחלפו לפרופיל בלגי. המסדרון מכיל גופי תאורה שקועים בגדלים שונים, שהופכים את מקום המעבר למקום שכיף להישאר בו.
 


הכניסה לבית


הכניסה לפני השיפוץ


המטבח לפני השיפוץתוכניות הבית
 
רשימת ספקים חלקית:
 
ריצוף וכלים סניטריים – בוטיק קרמיק
תאורה – לייט האוס
ריהוט – גולן רהיטים, איקאה
אביזרים – ניו וינטאג 
דלתות – שערי ברכה 
קרניזים – פרופילי שירן
ריצוף – פארקט לימינציה 
מטבחים – מטבחי זיו
מכשירי חשמל – "TEKA"
 

עוד בנושא

בתים משופצים

המשפחה התרחבה? במקום לעבור דירה אפשר להוסיף חדר חדש


משפחה בת חמש נפשות ביקשה להוסיף חדר לדירה, כדי לאפשר לכל אחד מבני הבית מרחב פרטי משלו. בסיום השיפוץ התקבלה דירה שנהנית מתכנון מוקפד ומצבעוניות הרמונית

בתים משופצים

להתרגל אליה שוב: שיפוץ דירה שהיתה מושכרת שנים


אחרי שנים שבהן היא הייתה מושכרת לאחרים, החליטו הדיירים לחזור לדירתם הישנה והאהובה. האדריכל עזר להם עם שיפוץ הדירה, ודאג ולהתאימה אותם לצורכיהם העדכניים וגם לחפצים החדשים שצברו במשך הזמן

בתים משופצים

בלי להרוס קירות: שיפוץ דירה מאתגר במיוחד


זוג, בעשור השמיני לחייהם, הלכו בעקבות הילדים, הנכדים והנינים, ורכשו דירה באזור מרכזי ותוסס. בעת שיפוץ הדירה התברר כי את מרבית הקירות הפנימיים לא ניתן להרוס, ובכל זאת הצליח המעצב להתאים את הדירה לדיירים החדשים ולשוות לה מראה עכשווי ומואר

בתים משופצים

ארבעה בתים ושיפוץ כולל


רוצים שינוי? רגע לפני שאתם רצים לקנות דירה או בית חדשים, אולי כדאי שתשקלו לערוך שיפוץ כולל במקום המגורים הקיים. הצצה לארבעה בתים ששינו את פניהם

תגובות

כתיבת תגובה