כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

בתים משופצים  //  הדרך לבית ייחודי מתחילה בתכנון נגרות

הדרך לבית ייחודי מתחילה בתכנון נגרות

עם חלוקת חלל חדשה, בחירת חומרים מדויקת ונגרות אישית מותאמת, הצליחו האדריכליות להפוך את הבית הישן למשהו אחר לגמרי

מאת: מערכת בניין ודיור צילום: שירן כרמל


הדיירים: זוג + 2
המיקום: רעננה
השטח: 200 מ"ר
התקציב: 900,000 ₪
עיצוב פנים: שירה דרומי ואנוק רון, בזלת אדריכלים
הום סטיילינג: בזלת אדריכלים ומאיה ליבנת הרוש

האדריכליות שירה דרומי ואנוק רון מבינות שעיצוב בית צריך להתאים לבעליו, ולכן מקפידות ללמוד את הצרכים והרצונות של הלקוחות עוד לפני שהעבודה מתחילה. גם את הפרויקט הזה, בו התבקשו לשפץ בית ישן ברעננה, פתחו השתיים עם שאלון עומק מפורט. "השאלון עזר לנו לדייק את הצרכים השונים של הלקוחות, כדי שהבית אכן ייתן מענה מדויק לחלומות הכי גדולים ולפרטים הקטנים והיומיומיים שהיו חשובים להם", הן מסבירות.
לאחר שהלקוחות ענו על השאלון, הם קיבלו מספר סקיצות שמתוכן בחרו את חלוקת החלל העדיפה מבחינתם. על בסיס הסקיצה הנבחרת, המעצבות יצרו עבורם הדמיה תלת ממדית, ומשם התחילו לצלול לתוך העבודה.

סלון

הדרך לבית ייחודי מתחילה בתכנון נגרות
סלון

הדרך לבית ייחודי מתחילה בתכנון נגרות

תהליך השיפוץ נמשך כארבעה חודשים, וכלל טיפול בכל אחד מחללי הבית – משלב התכנון ועד לטאצ'ים הסופיים. לצד חלוקת החלל ובחירת החומרים, האדריכליות שמו דגש גם על תכנון הנגרות. "אנחנו רואות בתכנון נגרות חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית", הן אומרות. "נגרות אישית היא אחת הדרכים העיקריות ליצירת עיצוב אחר, והיא זו שהפכה בסופו של יום את הבית לייחודי ומותאם לצרכי הלקוחות".

הנגרות האישית אכן חוזרת ומופיעה בחלקי הבית השונים. כבר בכניסה פוגשים בספריה צרה שהותאמה לנישה בקיר. ספריה דומה מעטרת גם את הקיר המרכזי בסלון, ובכך יוצרת חיבור בין שני בחללים. גם הארונות בחדרי הרחצה והשינה תוכננו לפי מידה, והותאמו במדויק לחלל בו הם יושבים.

סלון

סלון

הדרך לבית ייחודי מתחילה בתכנון נגרות

תכנון הנגרות האישית תרם לא רק ליצירת עיצוב ייחודי, אלא גם אפשר לחלק נכון את חללי הבית. הדבר ניכר במיוחד באזור המטבח, שם נתקלו האדריכליות בשטח גדול ולא פרופורציונלי. לאחר מחשבה רבה, תוכננו במטבח שני פסים של ארונות גבוהים, אי מרכזי, ויחידה נוספת שכוללת מקומות אחסון פתוחים וסגורים.

האי במטבח מרווח ומתאים לארוחות יומיומיות, אך לטובת ארוחות גדולות יותר ואירוח, מוקמה לצד המטבח פינת אוכל רחבת ידיים. פינה זו פונה אל החלונות ומאפשרת מבט לכיוון החצר הנעימה.

עיצוב מטבח

הדרך לבית ייחודי מתחילה בתכנון נגרות
עיצוב מטבח

הדרך לבית ייחודי מתחילה בתכנון נגרות
עיצוב מטבח

הדרך לבית ייחודי מתחילה בתכנון נגרות

הקומה העליונה של הבית שמשמשת כקומת מגורים, חופתה כולה בפרקט וחולקה כך שתתאים לצרכי הלקוחות כמו כפפה ליד. חדרי השינה הורחבו ותוכננו מחדש, ושולבה בהם נגרות אישית לפי מידה. גם חדרי הרחצה הוגדלו, ועוצבו בחומרי גמר מודרניים, בשילוב אריחים דמוי טראצו וארונות כיור בגוונים תואמים.

לבקשת הדיירים, שולבו בבית מקומות אחסון רבים. בחדר השינה הראשי, יש ארון בגדים גדול עם חזיתות מחורצות, וגם שידת מגירות שיושבת בתוך נישה ייעודית. כדי לא להעמיס על החדר, הנגרות מעוצבת בקו נקי וצבועה בלבן.

חדר שינה לבן

הדרך לבית ייחודי מתחילה בתכנון נגרות
חדר שינה לבן

הדרך לבית ייחודי מתחילה בתכנון נגרות

שירה דרומי ואנוק רון עבדו ביחד במשך תקופה ארוכה, עד שהחליטו להקים את הסטודיו המשותף "בזלת אדריכלים". "הניסיון שלנו בתור אדריכליות ומעצבות פנים שעובדות יחד מאפשר לנו להביט על הפרויקט בצורה רחבה, למצוא פתרונות ייחודיים לכל אתגר שעומד בדרך, ולהתייחס לכל הפרטים הקטנים והחשובים ביותר לפני תחילת השיפוץ ובמהלכו", הן אומרות. "כשיש הבנה הדדית גם מצד המעצב/ת וגם מצד הלקוח, ניתן להעניק מענה ופתרון לכל אתגר שצץ בדרך. הניסיון והידע הרב שצברנו לאורך השנים, בשילוב ההתבוננות העמוקה שיש לנו על כל לקוח, מאפשרים לנו להיכנס הישר לראש של האדם שמולנו, להבין מה הצרכים שלו ולתת מענה ללבטים השונים".

רשימת ספקים חלקית:
כלים סניטריים- MODY מודי
מטבח – אביבי מטבחים
משטח גרניט למטבח – פרביטל
שטיחים – צמר שטיחים
אקססוריז – טולמנ'ס

חדר ילדים

הדרך לבית ייחודי מתחילה בתכנון נגרות
חדר רחצה

הדרך לבית ייחודי מתחילה בתכנון נגרות
שיפוץ בית פרטי. עיצוב בזלת אדריכלים

עוד בנושא

בתים משופצים

נעצו תמונה והתחילו לשפץ: עיצוב בית שהתחיל מתמונה בפינטרסט


לבני הזוג שקנו את הבית היה חלום ברור מאוד לגבי עיצוב ביתם החדש במרכז הארץ. אחרי הרחבה ודיוק צרכים הושלם הבית בסגנון קלאסי מודרני

בתים משופצים

טריקולור: עיצוב חף מטרנדים לבית פרטי בתל אביב


תכנון בית פרטי בן שלוש קומות לאשת אופנה ומנהל שיווק שהוא גם מוזיקאי הביא לשינוי קיצוני כדי להתאים אותו למשפחה שאוהבת לבשל ולארח. הגינה חוברה לבית, קומת הגג הוקדשה לתחביבים, והעיצוב נקי וחמים

בתים משופצים

50 גוונים של גינה: אחוזה לזוג בקיסריה


עושר של עצים וצמחייה, בריכה משופצת ופינות ישיבה ממלאים גינה של בית פרטי בקיסריה ששופץ עבור זוג אמריקאים בקונספט 50 גוונים של אפור

בתים משופצים

הכורסה שהתחילה הכול: שיפוץ כפרי בגוונים רכים לבית פרטי


את הפסטליות של הסלון וחדרי הבית כולו שוברות בשחור פינת אוכל וספריית ברזל דקורטיבית המפרידה בין החלל הציבורי ובין המדרגות המוליכות לקומה העליונה. בית משפחתי של זוג הייטקיסטים בנס ציונה

תגובות

כתיבת תגובה

בודק...