כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

בתים משופצים  //  להכניס את הים הביתה: שיפוץ דירה בצפון תל אביב

להכניס את הים הביתה: שיפוץ דירה בצפון תל אביב

דירה ישנה במיקום מושלם הפכה לפנינה אמיתית בעזרת מדרגות לולייניות, החלפת כל הדלתות והרבה טקסטיל וטפטים

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


הדיירים: זוג  + ילדה
השטח: כ-80 מ"ר
המקום: צפון תל אביב
עיצוב פנים: שירן לידורבני הזוג רכשו דירה ישנה יחסית בבניין באזור צפון תל אביב. לדירה יש פוטנציאל רב – מיקום מדהים וגישה ישירה לגג פתוח שבעתיד יוכל הזוג הצעיר להשקיע ולבנות עליו קומת חדרים נוספת. אבל למרות היתרונות, הדירה הייתה נורא מיושנת ונזקקה לרענון אשר יתאים אותה לרוח המשפחה, המיקום העירוני והתקופה הנוכחית.

בתים וטקסטיל:
לכל העסקים ובעלי המקצוע
וילונות לבית: לכל העסקים ובעלי המקצוע
  
הוחלט להרוס את המטבח הקיים, להשאיר את מרצפת השיש הנייטרלית ולהחליף את כל דלתות הבית, שהזכירו לבעלי הדירה את הדירות השכורות התל אביביות שבהם גרו במשך השנים. הקונספט: לעצב את הדירה בטאצ' רטרו-מודרני, להכניס את החוץ פנימה ולשלב בין הים הכחול לבין בנייני המגורים התל אביביים.
 
הבחירה בגוונים של בז' ואפור יצרה את תחושת הנייטרליות. המטבח עוצב בסגנון מודרני, ועל מנת לשמור את הקווים הנקיים שולבו קרמיקה אפורה שנראית כמו בריק אורבני, כיור שחור, מוצרי חשמל שחורים והמון נירוסטה. פינת האוכל העגולה, שמוקמה מאחורי הסלון, מכניסה המון חום לדירה והיא הודגשה בקיר טורקיז כהה.


המטבח החדש


תחושה של נייטרליותפינת האוכל
 
בכדי לחזור על מוטיב הטורקיז עיצבה המעצבת שתי כורסאות מיוחדות בצבע טורקיז, שהודגש בעזרת קדר כחול כהה, ובהתאמה לכך נזרקו כריות על הספה הנייטרלית באותם צבעי טורקיז וכחול. הצבעים הללו מכניסים את הים לתוך הבית וגורמים לדירה להיראות ייחודית. הטפט בסלון מכניס מוטיב רטרו שמזכיר את תל אביב של שנות ה-70 ומשתלב נהדר עם צבעי הקיר בדירה. הוא מטפס עד לקומת הגג ומדגיש את העליה אליו, וכך ויוצר המון עניין. המדרגות הופכות לחלק בלתי נפרד מעיצוב הדירה, שמזכירה בזכותן לופט.בתחושת רטרו. הסלוןמוטיב הטורקיזתל אביב של שנות ה-70אווירה של לופט


ברוכים הבאים
 
חדר השינה עוצב בשילוב של קו נקי עם נגיעות רומנטיות: המיטה היא בסיס לבן ופשוט אשר לא תופס הרבה מקום בחדר, והשידות הקומפקטיות הן רומנטיות ומחממות את האווירה, אך עדיין שומרות עליה אוורירית ולא חונקת. השימוש בטקסטיל הוא מוטיב מרכזי בחדר – הטפט הרומנטי מכניס חום, הווילונות הרכים בשילוב גווני הטפט והקירות יוצרים שפה משותפת ואווירה נעימה לחלל, ועל מנת לגרום למיטה להיראות יוקרתית, גב מיטה עוצב מארבע כריות שחוברו יחדיו.


חדר השינהנגיעות רומנטיות ומחממות

 
חדרה של הילדה עוצב בשילוב של "נצחי" ו"ילדותי" – הקירות בגוון נייטרלי אשר יגדל איתה, הריהוט הוא ריהוט אשר היה קיים וקיבל נופך חדש בעזרת השימוש בטקסטיל, התמונות שמוסגרו ואקססוריז שנוספו.


חדר הילדהמראה עגולה וגדולה בכניסה לבית פתחה את החלל והגדילה אותו, ובעזרתה ניתן לראות מנקודות שונות בחלל את קיר התמונות המשפחתיות בכניסה לבית.


קיר התמונות המשפחתיות

 
וכך נראתה הדירה לפני השיפוץ:תוכניות הדירה לפניתוכניות הדירה אחרי

 


רשימת ספקים חלקית: 

מטבח: איקאה
כלים סניטרים + כיור וקרמיקה: "ראי קרמיקה"
My Home Page
אקססוריז: פלורליס ואיפאה
וילונות: דומוס ארט
תאורה: מתן תאורה, מחסני תאורה
דלתות: סטייל ארט
ריהוט: קיאנו

עוד בנושא

בתים משופצים

עכשיו אנחנו: שיפוץ בית לזוג בפנסיה


הילדים עזבו את הקן וההורים החליטו שזה בדיוק הזמן להשקיע בשיפוץ הבית. הדרישה שלהם הייתה ליצור מרחב מגורים מואר, פתוח ועדכני

בתים משופצים

יוקרה שקטה: שיפוץ בית בצפון תל אביב


המיקום והגודל של הבית התאימו לדיירים, אבל החלוקה הפנימית דרשה שינוי. מעצבת הפנים סייעה להם עם שיפוץ הבית, ודאגה לענות על כל דרישותיהם

בתים משופצים

גם לחדרים מגיע: פרויקט תמ"א שהוביל לשיפוץ דירה מקיף


אחרי שהבניין עבר תהליך של תמ"א, החליט הדייר להשקיע גם בשיפוץ הדירה מבפנים. התוצאה: מרחב נעים ושקט עם הרבה מקום לספרים

בתים משופצים

להפיק את המקסימום: שיפוץ בית שעשה פלאים


סוויטת הורים מפנקת, מטבח מרווח וסלון ופינת אוכל שעושים חשק לארח – בואו לראות מה שיפוץ בית יכול לעשות

תגובות

כתיבת תגובה