בניין ודיור

בתים משופצים  //  רמת גן מתעוררת לחיים: שיפוץ צעיר לדירת שני חדרים

רמת גן מתעוררת לחיים: שיפוץ צעיר לדירת שני חדרים

איך לוקחים דירת קבלן מזערית בעלת תכנון לקוי, והופכים אותה לקן חמים ונעים עבור בחור צעיר? יוצרים בה חללים מובדלים ומלאי חיים, כמו בדירה שלפניכם

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


 

#banner#

הדיירים: בני זוג
המקום: רמת גן 
השטח: 52 מ"ר
תכנון פנים ואדריכלות: זיו תדהר 

על מגרש מרכזי בצפון הוותיק והאינטימי של רמת גן, שבו עמד בית ישן, נבנה לאחרונה בנין חדש ובו דירות 2 חדרים המיועדות לצעירים. אלא שסטנדרט הבניה המקורי היה בסיסי ביותר, וגילם את האילוצים התכנוניים שבבית דירות קומפקטי ברוח השעה. למרבית הדירות כיוון אוויר אחד, מקסימום שניים. 

אתגר התכנון המחודש בדירת שני החדרים הפינתית שבבניין, היה ליצור לבעלים הצעיר חדר נפרד לעבודה ואירוח, נוסף על חדר השינה (ממ"ד). בתכנון המקורי לא הייתה היררכיה של חללים, למעט חדר הממ"ד. חיבורם בתכנית המקורית של המטבח, הסלון ומה שהיה אמור לשמש כפינת אוכל לכדי חדר אחד מאורך, לא הביאה בחשבון שיקולים כמו צורך באינטימיות ופרטיות.


צבעים וטפטים: 
לכל העסקים ובעלי המקצוע
ריהוט מעוצב: לכל העסקים ובעלי המקצוע

העמידה במגבלות התקציב הייתה קריטית – ההחלטות העיצוביות נועדו לאפשר גמישות תפקודית בשטח מצומצם. המטרה הייתה לאפשר לבעל הבית המשך מגורים בדירה מבלי שיידרש לנטוש אותה בעתיד ולהיגרר להוצאות בשל שינויים אפשריים במעמדו האישי.  

חדר המגורים הוא לב הבית, כאשר חתימת האדריכל ניכרת בצבעוניות והגיאומטריה – בהתאם לרצונו של הבעלים שדירתו תהיה מלאת שמחת חיים. פריטי ריהוט שונים שודרגו והריפוד שלהם הוחלף. חפצים אחרים הוזמנו או שופרו ושוכללו בידי נגר. במרכז הקיר המוארך עבודת אמנות שיצר וביצע האדריכל במיוחד לדירה זו.
 


 

בתכנון החדש, הועתק המטבח אל החזית הדרום-מערבית המוארת שנהנית מזיקה למרפסת. ארונות המטבח תוכננו פרופורציונלית לשטח הדירה, וכדי לענות על צרכיו של איש צעיר השוהה שעות רבות מחוץ לבית ומרבה לאכול בחוץ. הארונות, הכלים הסניטאריים וחומרי החיפוי הוזמנו כולם מן הספקים המקוריים של הקבלן. עלות השדרוגים הייתה צנועה תוך התחשבות במגבלות יכולותיו של רוכש דירה ראשונה, שרובצת עליו משכנתא.

חדר הרחצה המקורי צומצם משמעותית – מקלחון החליף את האמבטיה ויחידת הכיור מנצלת שטח אחסון מרבי. הגיאומטריה החדשה של חדר הרחצה בלב הדירה יצרה הגדרה מובחנת לפינת אוכל על אף מימדי הדירה – הישיבה והעבודה בפינת האוכל לא מוסחת על ידי העשייה במטבח. שולחן האוכל העגול תוכנן במיוחד לדירה. הוא מיועד לשישה סועדים ויש לו כנף מתקפלת כך שבשימוש יומיומי הוא תופס נפח קטן.


 

בגלל אילוצי המבנה ומיקום מערכות הבניין, חדר העבודה והאירוח בתכנון החדש הוא חלל פנימי שחזיתו שקופה לפנים הדירה. החדר נהנה משפע אור טבעי הנכנס ממרפסת הסלון, וכשרוצים להתבודד או לישון מגיפים את הרפפות. החדר ממוזג ומנצל גם את מערכת האוורור הפנימית של הבניין. כמו כן, זהו אמנם לא "בית חכם", אבל הבעלים מפעיל את מרבית גופי התאורה שמשנים את צבעם ישירות מהטלפון החכם שלו.

 

תוכניות הדירה:


רשימת ספקים חלקית: 

קבלן השיפוץ: כרמי בניה ושיפוצים

זגגות: זכוכית הררי 

נגרות: "איקאה", נגריית מון, ארטיון הנגר

גופי תאורה: "שקע ותקע" 

טקסטיל: "שכטר", "אקסלוסיב" וילונות, "איקאה" 

רפפות: "מרכז הדקורציה" 

אמנות: זיו תדהר
 


עוד בתים משופצים:

צבע ישמח לבב אנוש: שיפוץ נועז לדירה בצפון תל אביב
מתחילים מחדש: המעצבת שעיצבה לה ולילדיה את הבית שמגיע להם
צ'ק אין לחלומות: הבית שרצה להיות מלון
יצוק בנוף: בית עשוי רצועות בטון עם טאץ' קליל
לאחד במקום להפריד: בית שתוכנן כקן משפחתי ומחבק

עוד בנושא

בתים משופצים

בין הכיכרות: בניין תל אביבי ששופץ מהיסוד


הבניין הזה נמצא באחד המיקומים המבוקשים ביותר בתל אביב, אבל עד לא מזמן הוא סבל ממראה ישן ומתפורר. ביוזמה עצמית של הדיירים, הבניין עבר שיפוץ מקיף וקיבל מראה חדש ובלתי שגרתי

בתים משופצים

התחום האפור: בית שהפיק עושר מהצבע הניטרלי


גוונים של אפור, שימוש בבטון מוחלק, גרם מדרגות מרהיב ונגיעות נועזות של צבע, הפכו את הבית הזה לשקט ודרמטי באותה נשימה, ומעל לכל – יוקרתי ומלא עושר

בתים משופצים

הבזקי אור הכרחיים בבית צר וארוך במיוחד


איך יקבל בית דו מפלסי צר וארוך את האור הדרוש לארבעת חדרי השינה שלו, לפינת האוכל הפנימית ולחדרי הרחצה? חצר פנימית קטנה פתרה את הבעיה

בתים משופצים

למה לבחור בסגנון עיצוב אחד כשאפשר לשלב?


נסיבות משפחתיות עצרו את החלום לשיפוץ הבית החיפאי, אבל הוא לא נעצר לגמרי. תחושות בטן חיוביות ונחישות הצליחו ליצור חללים מזמינים ואווירה נעימה ומפנקת לדייריו

תגובות

עיצוב מקסים -כל הכבוד!

יפה. מהיכן הספה בחדר עבודה? ומידות?

היה אפשר להשיג תוצאה טובה יותר עם אותן דרישות
במקום ליצור אלכסוןנים חדשים, לעשות את הקיר השמאלי במטבח מקביל לקיר הימני הנתון - ואז למקם דלפק אכילה על הקיר שמפריד בין חדר הרחצה לסלון. בנוגע לביצוע ולסטיילינג - הם מקסימים!

מאוד לא נוח ולא ברור.
את אותה תוצאה- חדר עבודה, יכלו להשיג בלי כל הזויות המעצבנות והעצבניות האלה. צימצום חדר הרחצה שבמילא נעשה והפיכת המחסן לחדר עבודה. או לחילופין, למטבח פחות צפוף וזוויתי. הצבעים, הריהוט והאקססורי מאוד יפים באמת, אבל המטבח נוראי.

יופי של תכנון!! ממש, ממש...

עיצוב מחדש מיותר
התכנון המקורי היה הרבה יותר הגיוני . לא מובן למה היה צריך להעביר את מטבח ואת מכונת הכביסה. וכל הזוויות ההזויות האלה ? והגגון ! למה הוא נועד ?את חדר העבודה אפשר היה למקם במקום המחסן. בקיצור, אפשר היה לצמצם את העלויות.

התכנון החדש הצליח להפיק עוד חדר בדירה
אבל הזוית במטבח הורגת את הנוחות ויוצרת צוואר בקבוק בכניסה למטבח וקושי בנגישות למקרר. ה"יצירתיות" במקרה הזה הלכה רחוק מדי. עודף יצירתיות ניכר גם ב"גגון" הגבס הכתום שתקוע מעל הטלויזיה, בלי סיבה או שימוש. בסך הכל דירה חמודה ועיצוב נחמד אם כי עודף בכתמי צבע וגאומטריה משרה מראה של גן ילדים. בקטנה.

לא הייתי מרגישה נוח עם הזויות החדשות. במקום זה
הייתי אכן מבטלת את האמבטיה לטובת מקלחון והופכת את המחסן לחדר עבודה. אפשר היה להכניס לשם כורסא נפתחת ואולי אפילו שתיים לצורך אירוח. עיצוב הפנים יפה.

עבודת עיצוב יפיפיה ! כל כך הרבה רעיונות
עיצוביים מקוריים. תוצאה נפלאה לטעמי !

קסם של דירה

תכנון פנים במיטבו
רעיונות יצירתיים למיקסום המרחב- שאפו! דווקא פחות התחברתי לחומרי הגמר

התוצאה הסופית מאוד מוזרה ולא נעימה
יותר מדיי פינות וזוויות ניתן היה להוסיף את החדר הקטן במקום המטבח החדש ולהשאיר את המטבח במקומו המקורי. האמבטיה מזעזעת. הרעיון של שילוב קווים בזיגזג עם שילוב צבעים נהדר אז למה הוסיפו אם קומבינציה בארונית ? עמוס מדיי

אחסון
דירה מאתגרת ושמחה, עבודת הפיסולית בחדר אורחים יפה, צבעוניות נעימה מאוד. אשמח לשמוע על פתרונות אחסון בדירה. מקום למטטאטא, ליעה, לדלי שטיפה, דלי אשפה? ואם יש צורך לדייר בקרש גיהוץ ומגהץ (אצלי הם נודדים ממקום למקום) אשמח לשמוע איפה הם מאוחסנים?

עניין של טעם אבל
לדעתי התכנון המקורי היה מוצלח יותר. יש פעמים שלא כדאי לצמצם את המרחב המשותף לטובת חדר נוסף. משהו לא זורם בדירה הזאת אם כי בתמונות פחות בולט מאשר בשרטוט

פשוט מקסימה הדירה הזו
ולכל המגיבים שמסתכלים על ניירות, כדאי לראות את התוצאה האמיתית.

שולחן האוכל
שקוטרו 125 ס"מ (+ כנף מתפקלת) הוזמן במיוחד מנגר לדירה.

עבודות האמנות
הציורים הם הדפסים דיגיטליים של פרי עטו של האדריכל. עבודת הקיר בסלון נעשתה במיוחד לדירה.

עבודת עיצוב יפיפיה ! כל כך הרבה רעיונות
עיצוביים מקוריים. תוצאה נפלאה לטעמי !

קסם בפעולה

התכנון המקורי היה יותר מוצלח
יפה מאוד שהצליחו להוסיף עוד חדר אך אני הייתי מעדיפה לוותר על האלכסונים האלה שיוצרים את המראה המוזר (טוב האמת לוותר על השיפוץ אבל מי שואל אותי). אלכסונים בדירה זה רע. נראה משרדי מוזר ומאולץ. בנוסף הייתי בודקת אפשרות הארכת החלון במטבח ליציאה נוספת למרפסת (לאזור הרחב שלה) שאם הייתה מתאפשרת זה היה לגמרי יכול לשפר תכנון החלל עם פינת ישיבה יפה בחוץ. יש מרפסת ענקית בכלל לא בשימוש. חבל... האומנות יפה מאוד (פחות הצורות הגיאומטריות בסלון שיוצרות מראה משרדי) וגם ריהוט הסלון נחמד. פינת האוכל תקועה במעבר. בעיקרון השיפוץ גרם לדירה חביבה להיות קופסת סרדינים קצת מוזרה אבל היי, יש חדר נוסף .

יצירה על קיר הסלון
היכן ניתן להשיג את היצירה שיש על קיר הסלון?

מהיכן הציורים היפים?

עיצוב הפנים יפה, אך התכנון המקורי נראה מרווח יותר
בתכנון החדש הסלון והמטבח קיבלו זויות מוזרות ולא נראה נוח.

מרגש ומעניין לשם שינוי

דירה שנראית נעימה
צבעוניות מקסימה.אשרי מי שגר שם.

יפה מאוד
דירה משמחת לבב אנוש

הדייר חובב בשמים

דירת 2 חדרים היתה מתוכננת נהדר ל2 אנשים
היא הפכה להיות כוכים ומחיצות והצטמצמות למקרה שהזוג ירצה ילד ואחרי 3 שנים יעשה את הילד השני... התכנון המקורי מרווח ונח ומאפשר מחיה בדיוק לכמות האנשים שלשמה נועדה. ממש לא אוהבת את כל הפשרות האלה.

שולחנות סלון
הייתי שמחה לדעת מהיכן שולחנות הסלון העגולים?

דירה צבעונית ומקסימה

לא ברור נראה לא נוח. שינוי מוזר

מקסים! מהיכן התמונות?

דירה יפיפיה, יחודית ורעננה

שולחן במיטבח
היכן נקנה השולחן העגול במיטבח ?

דירה מקסימה. שמחה ומתוכננת נהדר
מזמן לא היתה דירה כל כך מוצלחת למרות גודלה וצורתה הקשה לתכנון. התאמת צבעי הקירות נהדרת וכן בחירת התמונות. כל הכבוד

תכנון
תיכנון מדהים יפיפה ....אוי לנו אם לזו יקרא דירה מזערית ??? כנראה לא בקרתם ביחידת הדיור שלי ....

יוצא מהכלל!!
אהבתי את התכנון, המקוריות, הצבעוניות, וכמובן את עבודות האמנות של זיו תדהר. דירה שנראית כיפית, פונקציונלית, נוחה ויפה.

שאפו גדול למעצב הפנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *