כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

בתים משופצים  //  שיפוץ מוגבל: שלושה חללים במכה אחת

שיפוץ מוגבל: שלושה חללים במכה אחת

שימוש נכון בתאורה ובצבעים וסגנון עיצוב מינימליסטי הצליחו לייצר יחד קומה משופצת להפליא בבית פרטי במרכז הארץ

מאת: ענת קוסובסקי צילום: שי אפשטיין


אוהבים עיצוב פנים? הרשמו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים למייל!
 
 
מערב ראשון לציון הוא אזור אטרקטיבי למגורי משפחות. גם המשפחה הזו, שגרה כבר שנים באזור, חיפשה להעתיק את מקום מגוריה לבית חדש בשכונה, כזה שיהיה עם יותר חלל פתוח ושטוף אור ולכן רכשה בית צמוד קרקע בן שלוש קומות.
 
אחת הדרישות המהותיות של הדיירים החדשים הייתה להעניק לחלל הפוטנציאלי תחושת מרחב. קומת הקרקע בבית הכילה לפני השיפוץ כמה אלמנטים שיצרו תחושה של מחנק, החל מהתאורה החלשה, דרך הריהוט הכבד ועד ריבוי הקירות, ולכן הוחלט שקומת הקרקע תעבור שיפוץ מלא כולל הריסות פנים להרחבת החלל ובסופו של דבר בכלל לא תשמש כקומת מגורים. 
 
עיצוב פנים
 הכניסה:
אחד המקומות היותר מרשימים בבית הוא מבואת הכניסה, מכיוון שהיא משמשת נקודת תצפית מעולה לסריקת החלל הפתוח. כבר כאן ישנו קו מבט לכל חלקי הקומה עד לגינה שנשקפת מקירות הזכוכית. מבואת הכניסה נתחמת בשני צירים: אחד הוא ציר התקרה, שמוביל את מיזוג האויר ונמתח בקו ארוך עד לסוף המטבח והשני הוא ציר בצורת האות ריש שמוביל למדרגות וחוזק בצבע אפור זית ותאורה היקפית. ההבחנה בין שני הצירים נועדה להבדיל את חלל הכניסה מחלל הבית, אבל עדיין לחבר אותו לקו העיצובי של הבית באמצעות מוטיבים חוזרים של צבעים ותאורה, בייחוד תאורה צהובה שתורמת לתחושת החמימות ויוצרת עומק. 
 
הסלון:
בזמן השיפוץ והריסת הקירות התגלה בבית צינור מי גשם שהיה תחום במבנה ואי אפשר היה להזיז אותו. הצינור התקוע הוליד את הצורך בחשיבה עיצובית שתנצל את החיסרון ותהפוך אותו לפרט עיצובי אינטגרלי בתוך החלל וכך הוא הפך לציר המרכזי שסביבו תוכנן החלל ויצר קיר בטון שעליו הולבשה הטלוויזיה. הקיר שנוצר בנוי בצורה של מדרגות ובניגוד לטרנד העכשווי, בו הטלוויזיה שקועה בתוך הקיר, כאן הטלוויזיה דווקא נתלית על הקיר ומשמשת כשכבה נוספת ואחרונה ויוצרת תחושת ריחוף. 
 
סלון
 
הספה הלבנה בסלון נבחרה כדי להמשיך את הקו המינמלסטי, המופשט והמרחף של עיצוב הבית ואת התמונה התלויה בסלון ציירה בעלת הבית אחרי שהבית כבר קיבל את צורתו החדשה.
 
ספות: לכל העסקים ובעלי המקצוע
 
סלון
 
המטבח:
במסגרת השיפוץ נפתח המטבח הסגור, שהיה תחום בקירות, והתחבר עם שאר חלל הבית כשהקיר שמפריד בין פינת האוכל למטבח לא ניתן היה להריסה ולכן הוחלט שלא להשאיר קיר חשוף אלא לנצל אותו לטובת ארונות שישרתו את המטבח ויתמזגו עם הפורמייקה הלבן. גם צינורת האיוורור שנחשפו בקיר הוסתרו באמצעות גופי תאורה דקורטיביים במראה כללי שחופף לאותו עמוד בטון שנוסף בסלון. 
מטבח
מטבח
הדיירים ביקשו וקיבלו גם אי מלבני שהורכב ממבנה שיש ודלפק עץ. השיש האפור מחזק את דלפק עץ האלון שהדופן שלו יורד עד לרצפה כך שהסועדים בפינת האוכל נהנים ממראה של עץ עשיר וטבעי. הכיסאות שהתאמו לדלפק עשוים ניקל וריבוד מרובע בגוון מוקה- אגוז ולא סתם נבחרה כאן תאורה שונה מהקו העיצובי ששוברת את המראה המינמליסטי והפשוט ומורכבת משלושה גופי תאורה אליפטיים ממתכת.
 
מטבח
 
פינת האוכל:
האלמנט הבולט בעיצוב פינת האוכל הוא הניצול המרבי של התאורה הטבעית בבית. באמצעות וטרינות זכוכית אחידה מתערבב החוץ עם הפנים ומחזק את תחושת המרחב כאן כאשר תחושת העומק נוצרת דווקא בעזרת תקרת שני מפלסים שנראית כאילו היא צפה ופס של אור צהוב שיוצר תלת ממדיות ומחבר את האזור למוטיב העיצובי של השימוש בתאורה חמה.  
 
פינות אוכל: לכל העסקים ובעלי המקצוע
 
ככה, על ידי שימוש נכון בצבעים ובתאורה מצליח להתיישב הדיסוננס שבין סגנון עיצוב מנימלסטי לבין הרצון להעניק לבית תחושת עושר. זו ההוכחה לכך שפיתרונות עיצוביים נולדים כתוצאה ממגבלות ושפשוט לא כדאי להסס מלשפץ, להרוס ולשבור כשמחשבה נכונה יכולה להפוך כל בלאגן לאלמנט עיצובי שווה. 
 
בריכה
 
אהבתם את הבית? ספרו לנו בתגובות
 

עוד בנושא

בתים משופצים

בין הכיכרות: בניין תל אביבי ששופץ מהיסוד


הבניין הזה נמצא באחד המיקומים המבוקשים ביותר בתל אביב, אבל עד לא מזמן הוא סבל ממראה ישן ומתפורר. ביוזמה עצמית של הדיירים, הבניין עבר שיפוץ מקיף וקיבל מראה חדש ובלתי שגרתי

בתים משופצים

התחום האפור: בית שהפיק עושר מהצבע הניטרלי


גוונים של אפור, שימוש בבטון מוחלק, גרם מדרגות מרהיב ונגיעות נועזות של צבע, הפכו את הבית הזה לשקט ודרמטי באותה נשימה, ומעל לכל - יוקרתי ומלא עושר

בתים משופצים

הבזקי אור הכרחיים בבית צר וארוך במיוחד


איך יקבל בית דו מפלסי צר וארוך את האור הדרוש לארבעת חדרי השינה שלו, לפינת האוכל הפנימית ולחדרי הרחצה? חצר פנימית קטנה פתרה את הבעיה

בתים משופצים

למה לבחור בסגנון עיצוב אחד כשאפשר לשלב?


הודות לחשיבה חיובית והרבה נחישות, הבית החיפאי הזה שופץ וכעת הוא נהנה מחללים מזמינים, אווירה נעימה ושילוב סגנונות ייחודי

תגובות

כתיבת תגובה