כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב סלון  //  מסביב למסך: כך תעצבו קיר טלוויזיה מיוחד

מסביב למסך: כך תעצבו קיר טלוויזיה מיוחד

הטלוויזיה היא המוקד של רוב הסלונים הביתיים ופינות המשפחה – אז למה שלא תשקיעו בעיצוב של הקיר שעוטף אותה? הנה כמה רעיונות נהדרים לעיצוב קיר טלוויזיה

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


ברוב הבתים יש אזור שמוקדש לצפייה משותפת בטלוויזיה. זה יכול להיות הסלון, פינת המשפחה או חלל אחר – אבל כך או כך, המוקד שם הוא כמובן המסך. כיוון שכל הרהיטים (והמבטים) מופנים אל הטלוויזיה, יש חשיבות רבה לנראות של הקיר שעוטף אותה.
מעצבים רבים כבר הבינו שקיר טלוויזיה הוא למעשה קיר כוח – כלומר אלמנט שיכול להעצים את כל החלל שבו הוא נמצא. חלקם גם בוחרים לנצל את קיר הטלוויזיה כדי לחבר או להפריד בין החללים השונים בבית, ויש גם כאלה שמשתמשים בקיר הזה כדי להוסיף מקומות אחסון. אז איך מעצבים קיר טלוויזיה שישדרג את הסלון ואולי אפילו את הבית כולו? הנה כמה רעיונות שאהבנו במיוחד.

עיצוב: איריס סוכר, צילום: אורן עמוס

עיצוב: יפעת מנטש, צילום: אלעד גונן

קיר טלוויזיה שתופס את העין

קיר הטלוויזיה הוא בדרך כלל הקיר המרכזי בסלון, כך שעם טיפול נכון הוא יכול להפוך לקיר כוח משמעותי בחלל. כדי להעצים את קיר הטלוויזיה ולהפוך אותו למוקד העניין המרכזי, אפשר לעשות שימוש בצבעים בולטים, בחיפויים מיוחדים, או בצורות בלתי שגרתיות. במקרה שהקיר נמצא בתוך חלל גבוה, אפשר למתוח את גבולותיו ולעצב אותו מתקרה עד רצפה, ובכך להפוך אותו לאלמנט מונומנטלי שאי אפשר לפספס.

עיצוב: יעל שביט, צילום: רז רוגובסקי

עיצוב: פיני לייבוץ, צילום: ליאור טייטלר

קיר טלוויזיה שיוצר הרמוניה

קיר הטלוויזיה גם יכול לסייע ביצירת הרמוניה בבית, וזאת על ידי קישור בין החדרים או האלמנטים השונים. דרך אחת היא לחבר את הקיר לנגרות שנמצאת במבואת הכניסה או במטבח, ובכך ליצור המשכיות בין החללים ותחושה של זרימה. רעיון יצירתי נוסף הוא להשתמש בחיפוי של קיר הטלוויזיה על גבי קיר אחר בבית, וכך ליצור קשר בין השניים.
עוד דרך לנצל את הקיר לטובת יצירת הרמוניה ואיזון, היא לשלב בו חומרים וצבעים שמופיעים במקומות אחרים בבית. באופן הזה קיר הטלוויזיה יהפוך לגורם שמחבר בין הריצוף לרהיטים ולפרטים המשלימים.

עיצוב: אייר שפירא, צילום: שירן כרמל

עיצוב: שגית בר חן, צילום: מאור מויאל

עיצוב: איריס סוכר, צילום: מרב פלברג

קיר טלוויזיה שהוא גם מחיצה

ממש כמו שקיר הטלוויזיה יכול להיות גורם מחבר – הוא גם יכול להיות גורם מפריד. מעצבים רבים בוחרים לנצל את קיר הטלוויזיה כדי להגדיר חללים שונים, ויש כאלה שאפילו משתמשים בו כמחיצה של ממש.
קיר טלוויזיה יכול להגדיר אזור שימש למעבר או להפריד בין חללים שונים כמו מבואת הכניסה והסלון. ההפרדה, כאמור, לא חייבת להיות ממשית. לפעמים מספיק להשתמש בחיפוי דומיננטי או בעיצוב ייחודי כדי שהקיר יציין היכן מתחיל והיכן מסתיים כל חלל.

עיצוב: צביה קזיוף, צילום: ליאור טייטלר

עיצוב: ריקי אלעזר, צילום: אבי לוי

עיצוב: שחר הכט, צילום: ליאור טייטלר

עיצוב: אייר שפירא, צילום: שירן כרמל

קיר טלוויזיה שמוסיף שטח אחסון

כן, קראתם נכון – קיר הטלוויזיה יכול להיות הפתרון שלכם לבעיות האחסון. אפשרות אחת היא לתכנן על הקיר או בסמוך אליו ספריה או מדפים. אם אתם חוששים שזה יעמיס על מראה הסלון, תמיד תוכלו לתכנן מקומות אחסון סגורים ואפילו כאלה שהם ממש סמויים מן העין. באופן הזה תוכלו ליהנות מקיר טלוויזיה שהוא גם מעוצב וגם פרקטי.

עיצוב: שחר הכט, צילום: ליאור טייטלר

עיצוב: מזל גלבוע, צילום: ליאור טייטלר

עוד בנושא

עיצוב סלון

עיצוב ונוחות נפגשים: קולקציית הספות של חברת ניקולטי


ריפוד קל לניקוי, משענות מתכווננות, תכניות עיסוי מתקדמות וצבעים נועזים – בחברת ניקולטי עושים הכול כדי להעניק לכם סלון מעוצב ומפנק

עיצוב סלון

מסביב למסך: כך תעצבו קיר טלוויזיה מיוחד


הטלוויזיה היא המוקד של רוב הסלונים הביתיים ופינות המשפחה – אז למה שלא תשקיעו בעיצוב של הקיר שעוטף אותה? הנה כמה רעיונות נהדרים לעיצוב קיר טלוויזיה

עיצוב סלון

ספות הרביצה המפנקות שתשמחו להתרווח עליהן


אחד הדברים המהנים ביותר הוא לשקוע לתוך ספה מפנקת בכל שעות היממה במיוחד אחרי יום ארוך ומעייף ובדיוק בשביל זה נועדו ספות הרביצה של ART גלריה לריהוט

עיצוב סלון

ראש בראש: סלון עם טלוויזיה או בלי טלוויזיה


ברבות השנים הטלוויזיה הפכה לחלק כמעט אינטגרלי מהסלון הביתי, אבל בתקופה האחרונה אנחנו מוצאים יותר ויותר סלונים שמוותרים על התענוג. השאלה האם לשים טלוויזיה בסלון נעשתה לסוגיה שמעסיקה דיירים ומעצבים רבים, אז הנה כמה שיקולים שאולי יקלו על קבלת ההחלטה

תגובות

כתיבת תגובה