בניין ודיור

מדריך עיצוב חדרים  //  בואי כלה: תכנון יחידת דיור שלמה בבית פרטי ב-30 מ"ר בלבד

בואי כלה: תכנון יחידת דיור שלמה בבית פרטי ב-30 מ"ר בלבד

הבת התחתנה, וההורים הקצו לה ולבעלה יחידת דיור בביתם הפרטי עם כל מה שבית צריך, אפילו שני מטבחים. כל פינה נוצלה לצרכים החדשים, חלקם נבראו יש מאין, ועדיין נשמר הקשר עם הבית הקיים

מאת: תוכן שיווקי צילום:


 

השטח: 30 מ"ר

עיצוב פנים: נילי קינן

 

ריצוף וכלים סניטריים: טובול קרמיקה

 

הורים מבוגרים ביקשו לאפשר בביתם מקום מגורים לבתם שהתחתנה ולהקצות לה ולבעלה יחידה קטנה, תוך מחשבה שבעתיד ניתן יהיה להשכיר אותה לאחר שכל הילדים יעזבו את הקן. הם ביקשו שהיא תכיל כל מה שבית קטן צריך: חדר שינה, שירותים ומקלחת, מטבחון, סלון וכמובן, הרבה אחסון. כמו כן, ביקשו דלת כניסה נפרדת ודלת המקשרת בין היחידה לבית הקיים.

 

ריצוף: טובול קרמיקה

 

מאחר שהיחידה, שגודלה 30 מ"ר בסך הכול, תוכננה על חשבון שטחה של הקומה הראשונה בבית הקיים, עלו מספר אתגרים מעניינים. ראשית, חדר הכביסה הקיים אילץ את המעצבת למצוא מקום חדש לאזור הכביסה לשאר דיירי הבית. שנית, שירותי האורחים הקיימים בוטלו, והיה צורך למצוא מקום חדש שיכיל גם פינה לנטילת ידיים. כך גם בנוגע לחלל הרחצה בקומה, ששירת את הוריה המבוגרים של בעלת הבית, כשהיו מגיעים לביקור. היה צורך למצוא מקום להעברת צנרת, ניקוז וביובים לשירותים וכן מקום לכיור ומקלחת חדשים לגמרי – בחזקת יש מאין. כמשפחה דתית, עלתה גם חשיבות עליונה לחלוקת שטחים נפרדים למזון חלבי ובשרי.

 

ריצוף ואריחים: טובול קרמיקה

 

התכנון כלל ביטול שירותי אורחים ובמקום החלון בחלל זה, נפערה דלת הכניסה ליחידה. במעבר הכניסה תוכנן מקום לאחסון גדול וגבוה ומוקמה מכונת הכביסה.

 

ריצוף ואריחים: טובול קרמיקה

 

בהמשך תוכנן חלל המטבח בצורת "מטבח מקביל", כאשר בכל קיר ארונות, מטבח וכיור המתפקדים בנפרד על מנת ליצור הפרדה ממשית בין הבשרי לחלבי. בחלל זה גם מוקמה דלת המעבר בין היחידה לבית הקיים. אחד החדרים הקיימים הוסב לסלון, ושינוי מיקום הפתח לחדר זה אפשר יצירת נישה דקורטיבית לכיוון המטבח כדי להתקין מדפים נוספים במידת הצורך. חלל הרחצה של חדר השינה הוגדל על מנת לאפשר התקנת אסלה שלא הייתה בו קודם, וחדר השינה תוכנן כך שיאפשר מקום למיטה יהודית.

 

ריצוף וכלי סניטריים: טובול קרמיקה

 

במתחם הבית הקיים תוכנן בחלל שמתחת למדרגות העולות מעלה חדר רחצה חדש עם מקלחון, כיור ושירותים, כדי שישרת את הלנים בחדר הסמוך בלי להיכנס ליחידה.

 

ריצוף וכלים סניטריים: טובול קרמיקה

 

העיצוב הכללי התמקד בקונספט מאופק עם קווים מעט כפריים בחזיתות המטבח ובארונות השונים בחלל, גוונים בהירים ומיעוט פרטים למניעת עומס ויזואלי. לחדרי הרחצה נבחרו אריחים מעוטרים לרצפה, אריחים לקירות בגוון עדין תואם וארונות במראה קלאסי עם טוויסט צורני קטן בכיורי הרחצה.

 

 

תוכנית הקומה אחרי השיפוץ:

  

 

תוכנית הקומה לפני השיפוץ:

 

 

 

הבית לפניהבית לפני

 

  רוצים להתרשם מהקולציה החדשה והמרשימה של חיפויים וריצופים לבית ? לחצו כאן >>


 

 רשימת ספקים חלקית:

ריצופים וכלים סניטריים: טובול קרמיקה 

עיצוב פנים: נילי קינן

מטבח: איקאה 

 

 

עוד בנושא

מדריך עיצוב חדרים

בואו לרחף: ארונות הזזה מרחפים הם הדבר הבא


כל מה שרציתם לדעת על ארונות הזזה בכלל וארונות רחף בפרט, סקירה ממוקדת על החידושים הטכנולוגיים, אפשרויות העיצוב והצצה לדגמים הכי עדכניים בשוק

מדריך עיצוב חדרים

מילת הקסם: אחסון


כמה שלא יהיה לנו ממנו תמיד נרצה עוד.. החכמה היא למצוא מקומות אחסון שישתלבו בטבעיות עם הבית, מבלי להפוך אותו לחדר ארונות אחד גדול

מדריך עיצוב חדרים

המרתף עייף וזקוק לרענון? כך תשדרגו אותו בקלות, צעד אחר צעד


ממחסן זנוח אי שם למטה למרתף החלומות האולטימטיבי. כך תמצו את הפוטנציאל שטמון בחלק הכי פחות פוטוגני בבית, ותהפכו אותו ליחידת דיור מעוררת קנאה

מדריך עיצוב חדרים

תוכנית החלוקה: חדר אחד שהוא בעצם שניים


מחיצות או רהיטים, מפלסים או פינה שלמה יכולים ליצור הפרדה בחדר אחד ולחלק אותו לשניים. כך עושים את זה באלגנטיות

תגובות

30 מ"ר ???
עם החדר הורים והסלון? רק 30 מ"ר?

מקום ישיבה לאכול
היכן שולחן אוכל?

למה הבת שמתחתנת צריכה לגור אצל ההורים?
מה עם קצת פרטיות? חוץ מזה בתור יחידה להשכרה חמוד מאד.

גאונה המעצבת הזו (:

מדוע אין תמונה של הסלון או חדר שינה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *