כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מדריך עיצוב חדרים  //  לכל שאלה תשובה: תאורה, חדר שינה ואמבטיה

לכל שאלה תשובה: תאורה, חדר שינה ואמבטיה

מעצבים את הבית ומתלבטים על כל דבר? לא יודעים איפה למקם את התאורה הנכונה ביותר? מיטב השאלות שעלו החודש באתר וכל התשובות

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


אתם שאלתם: פורום עיצוב פנים שלנו עמוס בשאלות שכולם מתלבטים בהן ומתביישים לשאול. אספנו את המיטב של החודש האחרון ודאגנו עבורכם לתשובות מפורטות במיוחד באדיבות מנהלת הפורום, מעצבת הפנים מרב שדה. רוצים לשאול ולקבל תשובה גם בפורום וגם כאן בחודש הבא? הכנסו לפורום והתחילו לשאול

 

תאורה שתחמם את הבית


שאלה: יש לנו בית פרטי כאשר הסלון והמטבח שלנו נמצאים ביחידה אחת בגודל 9 על 6 מטרים עם תקרה בגובה 3.70 מטרים. המטבח שלנו לבן וכולל שיש לבן אפרפר ורצפה אפורה ומוכרחים ל"חמם" קצת את כל אלו. איזו תאורה יכולה להתאים לנו? 
 
תשובה: לחימום אוירה יש דרכים רבות ואכן אחת מהן היא תאורה. המלצה ראשונה היא להשתמש באור צהוב כתאורת אוירה או תאורה לא ממוקדת (להארת אזורי עבודה במטבח רצוי להשתמש באור לבן). ההמלצה השנייה היא להשתמש בגופי תאורה שנותנים גוון חם לאור המתפזר מהם. כיום ניתן למצוא גם תאורת לד וגם תאורת פלורסנט ( או T5- שהיא בעצם תאורת פלורסנט אך דקה יותר) גם באור לבן וגם באור צהוב. 
 

(צילום: דנה ישראלי)
 
 
שאלה של קונסולה

שאלה: האם מתאים לשים תמונה ולא מראה מעל קונסולה שממוקמת בכניסה לבית?
 
תשובה: בעיצוב כמו בעיצוב אין דבר כזה שאין דבר כזה. נכון שעיצוב צריך להיות פונקציונאלי, אך אם הרהיט לא נמצא במקום שמצריך מראה, אפשר לתלות כל דבר מעליו, כל עוד הפרופורציות, הקומפוזיציה, הצבעים והאווירה מתאימים. 
 

(עיצוב: הדר הארט, צילום: שי אפשטיין)
 
מה עם מנורות ליד המיטה?

שאלה: בוקר טוב, אני מעצבת את חדר השינה שלי ויש באפשרותי לשים מנורות בשני צידי המיטה על הקיר או על שידות שמשני צידי המיטה. אני ממש מתלבטת מה יהיה נכון יותר, קלאסי, פרקטי ויפה יותר?
 
 
תשובה: התשובה הנכונה היא שכל עוד אנחנו מדברים על קלאסי ויפה, הכול בעיני המתבונן והמשתמש. בהקשר הפרקטי: מנורה על שידה תאפשר לנו להחליפה ללא בעיה כשהיא תמאס עלינו, תאורת קיר תחסוך לנו את המקום על השידה, ניתן גם להשתמש בתאורת תקרה שלרוב ה משמשת כתאורת אוירה ובנוסף לה נתקין תאורת קריאה נוספת ( אבל אוירה היא אחד הדברים החשובים ביותר בחדר השינה).
 

(עיצוב: מרב שדה, צילום: סיון אסקיו)
 
גם מראה וגם כיור

שאלה: הגענו לשלב התקנת מראות ותאורה בסוף הבניה ורצינו להבין כיצד אפשר להתקין מראה שמתוכה יצא גוף תאורה מעל כיור. מה עלינו לבקש מאיש הזכוכית מבחינת חיתוך הזכוכית? וכן מה עלינו לבקש מהחשמלאי לגבי נקודת החשמל הקיימת שם כבר (חוטים, והתקנת המנורה)?
 
תשובה: אם נסביר את מהלך העבודה יהיה יותר קל. ראשית אני יוצאת מתוך הנחה שנקודת חשמל נמצאת במקום שאתם מעוניינים בו. ראשית, לכו לקנות גוף תאורה שאתם אוהבים ולאחר מכן עם גוף התאורה לכו לאיש הזכוכית ותסבירו לו שאתם מעוניינים שהגוף יותקן על גבי המראה. לא צריכה להיות בעיה מאחר והזגג צריך ליצור חור שיספיק להוצאת החוטים ותו לו – הגוף עצמו יסתיר את החור ולאחר מכן יגיע איש הזכוכית לקחת מידות עבור המראה ויסמן בדיוק את מיקום יציאת החוטים ויבצע את עבודתו, זאת אומרת שיביא את המראה ויתקין אותה. אחרי כל זה, לחשמלאי נשאר רק לבוא ולהתקין את הגוף. זה כל הסיפור, אבל לא לשכוח ראשית לקנות גוף תאורה. בהצלחה.
 

(צילום: עפרה מיכלס ועידו כספי, צילום: אלעד שריג)

עוד בנושא

מדריך עיצוב חדרים

בואו לרחף: ארונות הזזה מרחפים הם הדבר הבא


כל מה שרציתם לדעת על ארונות הזזה בכלל וארונות רחף בפרט, סקירה ממוקדת על החידושים הטכנולוגיים, אפשרויות העיצוב והצצה לדגמים הכי עדכניים בשוק

מדריך עיצוב חדרים

מילת הקסם: אחסון


כמה שלא יהיה לנו ממנו תמיד נרצה עוד.. החכמה היא למצוא מקומות אחסון שישתלבו בטבעיות עם הבית, מבלי להפוך אותו לחדר ארונות אחד גדול

מדריך עיצוב חדרים

המרתף עייף וזקוק לרענון? כך תשדרגו אותו בקלות, צעד אחר צעד


ממחסן זנוח אי שם למטה למרתף החלומות האולטימטיבי. כך תמצו את הפוטנציאל שטמון בחלק הכי פחות פוטוגני בבית, ותהפכו אותו ליחידת דיור מעוררת קנאה

מדריך עיצוב חדרים

תוכנית החלוקה: חדר אחד שהוא בעצם שניים


מחיצות או רהיטים, מפלסים או פינה שלמה יכולים ליצור הפרדה בחדר אחד ולחלק אותו לשניים. כך עושים את זה באלגנטיות

תגובות

כתיבת תגובה