כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מדריך עיצוב חדרים  //  שטיחים: מדריך העיצוב

שטיחים: מדריך העיצוב

שטיח הוא לא רק מצע רך ומחמם עבור כפות הרגליים אלא גם עוזר להלביש את החלל ולסייע בהפרדת חללים. כך תבחרו את השטיח המושלם

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: יח"צ


שטיח הוא אחד מאביזרי ההלבשה החשובים בבית וחלק בלתי נפרד מהעיצוב הכולל של החדר, אשר תפקידו הבסיסי הוא לשמש מצע רך ונעים לכפות הרגליים.

 

עשה זאת בעצמך: כל המדריכים
שטיחים: לכל בעלי המקצוע

 

לבד מהיותו משטח רך בולם זעזועים ואקוסטיקה מסייע השטיח בתחימה ובהגדרה של החללים השונים בבית,.אפשר להדגיש בעזרתו אזורים מסוימים ובעזרת הצבע והמרקם הנכונים אפשר להוסיף גם אופי ונגיעה סופית לחדר כולו. מעבר לכך, הוא גם מהווה סמל סטטוס ובכוחו לקבוע את האווירה בחלל. 

 

לאן הולך כל דבר?בסלון:
השטיחים, כאמור, טובים להגדרת חללים, בייחוד אם אינם מופרדים בעזרת קירות. שטיח בחדר המגורים הפך חשוב והכרחי כמעט כמו יצירות אמנות שתלויות על הקיר. בעזרת ניתן להוסיף תחושת חמימות לבית, ולהזמין את כולם להשתרע עליו בכיף.

 

הכניסה לבית: מעבר לשטיח סף המונח לפני דלת הבית, גם את מבואת הכניסה לבית לצד המראה והשידה ניתן להלביש בשטיחון ארוג ומזמין שניתן לכבס במכונת הכביסה הביתית.

 

המסדרון: מסדרונים ארוכים ייהנו אף הם מחמימות שטיח צבעוני שיוסיף להם עניין ויכניס בהם תחושה נעימה ואוורירית ויהפוך אותם לפחות קלאוסטרופוביים למראה.

 

בחדר הילדים: בחדרי הילדים השטיח חשוב לתחושת חמימות פיזית, ומזמינה להשתובבות בלי נעליים או להשתרעות בלתי מחייבת עם ספר או עם משחק מחשב.

 

באמבטיה: השטיחונים בחדרי הרחצה טובים פונקציונאלית למניעת החלקה ולספיגת עודפי המים אך יתרונם האסתטי ניכר כאשר הם מכניסים קצת צבע וסגנון גם לחדר הבנאלי ביותר.

 

טרנדים וסגנונות:


השימוש בטכניקות חדשות ובחומרים מרתקים ומיוחדים הכניסו לזירת השטיחים שחקנים חדשים ומרעננים, שנוספו לשטיחים המסורתיים בשיטות ייצור וטוויה ישנות –  דבר שהרחיב את ההיצע ואת טווח המחירים.

 

סגנונות: כיום ניתן למצוא שטיחים קלועים מסיבים טבעיים כמו במבוק, אצות וסיבי קוקוס, שטיחים עשויים מחבל, שטיחים ארוגים מפיסות עור, לבד, ויניל ואפילו מפנימיות ממוחזרות של גלגלי אופניים או מכוניות.

ההשפעות האתניות עדיין מככבות בעולם המרבדים, ממש כמו יצירת אמנות, והן מקבלות מקום של כבוד על רצפת הבית. שטיחים מרהיבים עם מוטיבים אתניים פופולאריים לא נועדו לשמש רק רקע ותפאורה סולידיים לשאר העיצוב בבית אלא מהווים פריט בפני עצמם שיכול לשמש גם נקודת מוקד מעניינת או פריט אמנותי לכל דבר.

 

צורת השטיח: צורת השטיחים אינה מוגבלת עוד למרובע בלבד אלא נפרשה לצורות חדשות מעוגלות או א-סימטריות. גם ההדפסים שעליהם מרתקים מבעבר ומשקפים טרנדים באופנה, ולעיתים גם מעוצבים בידי בתי אופנה או מעצבי על. המגוון הרחב מאפשר לשלב יותר שטיחים בחלל, להוסיף בעזרתם כתמי צבע מעניינים ולהלביש אותו בכל פעם מחדש.

עוד טיפים שכדאי להכיר: 

רכשו שטיח של יצרן ידוע ממקום אמין ומקצועי שיוכל לספק לכם מוצר עם תעודת אחריות מקורית.

 

עמידות השטיח בפני שחיקה ולכלוך גדלה ככל שסיבי השטיח צפופים ונמוכים. זאת ניתן לבדוק בעזרת מישוש ידני או הצצה בבסיס השטיח. 

 

התאימו את סוג השטיח לאופי הפעילות בסביבתו כמו לדוגמה שטיח סינטטי ועמיד במיוחד בחדר הילדים.

 

הפכו פעם בכמה זמן את השטיחים הארוגים למשך יומיים-שלושה כדי שהאבק והחול שהצטברו בו ייפלטו החוצה.

 

דאגו לשנות את כיוון השטיח כל כמה חודשים כדי למנוע בלאי במקומות קבועים.

 

אל תשתמשו בחובט שטיחים ואל תנערו את השטיח. כדאי גם להימנע מלקפל אותו כדי לא ליצור סימני קיפול אלא לגלגלו בלבד. 

 

אל תחשפו את השטיח לקרני השמש.

 

הרטבת השטיח עלולה לגרום לנזקים בצבע. רכשו מוצרים ייעודיים לניקויו ועקבו היטב אחר הוראות היצרן. פעם בשנה כדאי להשקיע בניקוי מקצועי.

 

אל תיבהלו אם השטיח שרכשתם סובל מנשירה. עובדה קיימת היא כי בתחילת השימוש בו הוא משיר פלומה אך ככל שמרבים להשתמש ולדרוך עליו התופעה נעלמת.

 

 

שיפוץ הבית: לכל הכתבות
עיצוב פנים: המדריך המלא לעיצוב הבית

 

עוד בנושא

מדריך עיצוב חדרים

בואו לרחף: ארונות הזזה מרחפים הם הדבר הבא


כל מה שרציתם לדעת על ארונות הזזה בכלל וארונות רחף בפרט, סקירה ממוקדת על החידושים הטכנולוגיים, אפשרויות העיצוב והצצה לדגמים הכי עדכניים בשוק

מדריך עיצוב חדרים

מילת הקסם: אחסון


כמה שלא יהיה לנו ממנו תמיד נרצה עוד.. החכמה היא למצוא מקומות אחסון שישתלבו בטבעיות עם הבית, מבלי להפוך אותו לחדר ארונות אחד גדול

מדריך עיצוב חדרים

המרתף עייף וזקוק לרענון? כך תשדרגו אותו בקלות, צעד אחר צעד


ממחסן זנוח אי שם למטה למרתף החלומות האולטימטיבי. כך תמצו את הפוטנציאל שטמון בחלק הכי פחות פוטוגני בבית, ותהפכו אותו ליחידת דיור מעוררת קנאה

מדריך עיצוב חדרים

תוכנית החלוקה: חדר אחד שהוא בעצם שניים


מחיצות או רהיטים, מפלסים או פינה שלמה יכולים ליצור הפרדה בחדר אחד ולחלק אותו לשניים. כך עושים את זה באלגנטיות

תגובות

כתיבת תגובה