כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב חדרי אמבטיה  //  נפרדנו כך: אומרים שלום לאמבטיה הישנה

נפרדנו כך: אומרים שלום לאמבטיה הישנה

גם אם האמבטיה שלכם זועקת לשיפוץ, זה לא תמיד כל כך מפתה להיכנס להרפתקה של הרמת הצנרת ושבירת הקירות. אבל אולי אלה שעשו זאת כבר, יציתו בכם את אש השדרוג עם תמונות ה"לפני ואחרי" המרשימות שלהם

מאת: לימור קלר צילום:


את העבר והנוסטלגיה אנחנו נוצרים באהבה, ואפילו נותנים להם מקום של כבוד במיחזור פריטים ישנים, בהלבשת הבית בעזרת חפצים מבית סבתא ובחזרה לחומרים מפעם. חללים כמו סלון ומטבח יראו מצוין כשיתווספו להם סיפולוקסים, מאזניים או ארוניות ישנות. בחדרי האמבטיה, לעומתם, אין מה להשאיר או למחזר, ואת האריחים הירוקים או את ארונית הכביסה הקבועה בקיר אין ברירה אלא לשדרג, שלא לדבר על כך שמברזי הפלסטיק ונורות הדקרויקה השקועות יש להיפטר, ויפה שעה קודם. נראה לכם קשה ומתסכל להיכנס להרפתקה, ללכלוך ולקבלת ההחלטות הכרוכה בשדרוג? בואו תראו איך התמודדו עם השיפוץ בבתים שלפניכם.

סדר פרובנסי חדש

לחדר הרחצה הישן, שבו כיכבו אריחי חרסינה לבנים ווילון בד, ביקשו הדיירים להעניק מראה פרובנסי עם תחושת ספא ולהשרות שלווה ורוגע. בהמלצת המעצבת נהרסו נישות מבטון שהיו בחלל, והוגדל חלל המקלחת. לרצפה נבחרו אריחים משושים בגוונים שונים, המשולבים מכמה סדרות, כשעל הלבנים עיטורים עדינים המתאימים לסגנון. הוחלט לא לחפות את כל קירות המקלחת, אלא רק את הקיר מאחורי האמבטיה והאסלה, ובשאר החלל יושם טיח נטורה עדין בגוון אפור בהיר. גם חיפוי הקירות משלב חספוס עם עדינות, כשהגוון הוא לבן שמנתי, והדוגמה כמו חימר שנמרח בצורה לא אחידה ולכן כל אריח נראה שונה. הארון עוצב בסגנון פרובנס ונצבע בצביעה מיוחדת (פטינה) כדי ליישן את מראה הצבע ולשוות לו מראה עתיק יותר. 
 
הגוונים שנבחרו לכלל החלל הם צבעים חמים של שמנת ואדמה, אך נוספו להם אפורים כדי לשבור את ה"מתיקות" ו"להכניס קצת בלגן בסדר". במקום נישות הבטון שנהרסו נבנה ארון גדול, המכיל בתוכו את מכונת הכביסה. את מתלה המגבות הסטנדרטי החליפו ידיות שונות של ארונות שהוצמדו לקיר. למשטח הכיור ולקיר מעל האסלה נבחר עץ אלון, על מנת להכניס לחלל חומר טבעי שיחמם גם הוא את האווירה.
 
עיצוב פנים: לילך וואנו – בן יצחק. צילום: שירן כרמל
 
וכך זה נראה לפני. חרסינה לבנה, וילון דהוי וארון מיושן

 
חדר השירות בוטל

חדר אמבטיה מרכזי ומיושן, ללא מקומות אחסון מתאימים ועם מרפסת שירות שלא נוצלה נכון, הקשה על התארגנות הדיירים עם שלושה ילדים, מה גם ששימש אורחים ונראה מיושן ומבולגן. בשיפוץ, מרפסת השירות אוחדה עם חדר האמבטיה וכך נוצר חלל אחד גדול. מכונת הכביסה והמייבש הוכנסו לארון רחב ידיים, שתוכנן על ידי המעצבת ובוצע על ידי נגר. בארון תוכננו שלוש מגירות רחבות לאחסון כביסה מלוכלכת ואחסון מרווח לכל חומרי הניקוי וצרכי האמבטיה. ארון כיור רחב השלים את מקומות האחסון שנדרשו, ובו מוקמו שני כיורים כדי לעזור בהתארגנות הבוקר, והחלל כולו הפך לייצוגי גם לבני הבית וגם לאורחים שמבקרים בו.
 
עיצוב פנים: אריאלה ענבר. צילום: נדב פקט
 
וכך זה נראה לפני. חרסינה לבנה וחדר כביסה נפרד
 
 
צבעוני ושמח

בבית ישן ומוזנח, שבו היה קשה לדמיין איך הוא יהפך למקום מתפקד ונעים, הוחלט לערוך שיפוץ מסיבי. הפונקציות נשארו במיקומן המקורי, אך נעשו שינויים מהותיים בתכנון ובעיצוב. הקונספט העיקרי היה לייצר מקום שידבר בשפה אחת נקייה בקווים רכים וניטרלים יחסית, כדי ליצור בסיס שעליו יולבש הסגנון החדש. הצבעים נבחרו בהתאם לפלטת גוונים שנועדה להדגיש מראה צבעוני, חי ושמח על בסיס ניטרלי. מאחר שהסגנון נע בין מודרני לכפרי, התאפשרה זרימה בפרטים המשלימים להשגת מראה אסתטי ונוח.
 
עיצוב פנים: אודליה שפיר. צילום: עדי פרץ
 
וכך זה נראה לפני. חרסינה לבנה, חלודה וברזי פלסטיק
 
 
קלאסי מרגיע 

בית ישן שנרכש על ידי זוג צעיר עבר שינוי מסיבי בחזיתות ובחלוקה הפנימית שלו, כשהסגנון שעליו הוחלט הוא קלאסי. בשירותי האורחים ביקשו ליצור תחושת אינטימיות ורוגע, ולכן שולבו חומרים בעלי צבעים מרגיעים, המעניקים תחושה טבעית, כגון טפט במבוק טבעי ומדפי בוצ'ר עם גיוון תכלכל. מיקום הכיור הועתק לקיר הנגדי, חלון בקיר האסלה נסגר, ובמקומו נפתח חלון אחר, שהתאים לתכנון החדש.
 
עיצוב פנים: אורי גנון. צילום: שירן כרמל
 
וכך זה נראה לפני. שוב חרסינה לבנה, ברז פלסטיק ורצפה דהויה
 
 
מרחפים בחלל

חדר רחצה צר מלהכיל, שלא נעשה בו שינוי מאז רכישת הבית לפני יותר מ-15 שנים, עבר לשמש את בנה המתבגר של המשפחה שעבר לגור בקומת הקרקע, וכן אורחים שמגיעים לביקור. מתוך מטרה ליצור חלל נוח, שימושי וייצוגי, נבחרה פלטת צבעים שתתאים לעיצוב השטח הציבורי, ונדרש שהאמבטיה תהיה נעימה ומזמינה לצעירים ולמבוגרים ותכיל אחסון. מקלחון מצומצם ברוחב 60X60 ס"מ הורחב ב-15 ס"מ מכל צד והותקן בו מקלחון שקוף, שייתן עומק מספק ולא יקטין את החלל הקטן ממילא. האסלה הוחלפה לתלויה כדי ליצור תחושת מרווח בחלל, וכך גם ארון הכיור המרחף, השומר על אווריריות.
 
עיצוב וצילום: אורנה עדן
 
וכך זה נראה לפני. ארון ישן, כיור קטן ורצפה שדורשת החלפה
 
 

עוד על עיצוב אמבטיות:
 

עוד בנושא

עיצוב חדרי אמבטיה

כמה זה עולה לי? 44,000-2,700 שקל ויש לכם אמבטיה חדשה


איזה תקציב צריך לשריין לטובת שיפוץ חדר רחצה? אלה הסכומים שתצטרכו להוציא לרכישת אמבטיה חדשה ואביזרים נלווים (לא כולל פירוק ועבודה)

עיצוב חדרי אמבטיה

ראש בראש: מה עדיף - אריחים חלקים או מצוירים?


אריחים חלקים במראה קלאסי או אריחים מצוירים בסגנון מקושקש? יצאנו לבדוק אם יש מנצח בוויכוח הזה, או שאולי צריך לבחון כל קיר לגופו

עיצוב חדרי אמבטיה

אמבטיה עם אווירה: ארבעה חדרי רחצה שייקחו אתכם רחוק


כשאתם מתקלחים אתם רוצים להרגיש כמו במלון יוקרה אירופאי או כמו בריזורט מפנק בתאילנד? כמו בחמאם טורקי מסורתי או כמו באונסן יפני מינימליסטי? חדר הרחצה הוא הזדמנות לברוח למציאות קצת אחרת, אז בואו נשתגע

עיצוב חדרי אמבטיה

אמבטיה גברית או אמבטיה נשית? אתם תחליטו


חדר האמבטיה אמנם משמש את כל בני הבית, אבל פעמים רבות יש לו אופי מגדרי מסוים – נשי או גברי. אם אתם רוצים אמבטיה שהיא נשית או גברית במובהק, הנה כמה דרכים לעשות זאת

תגובות

שיפוץ אמבטיות
אמנם בהשוואה לאמבטיות הישנות והעלובות יש שדרוג רציני ,אך לא נפלתי מהכיסא מרוב התלהבות ,שיפוץ נחמד ותו לא!!! ראיתי אצלכם כבר דברים הרבה יותר יפים ומעניינים

כתיבת תגובה