כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב חדרי אמבטיה  //  שקט יחסי

שקט יחסי

למרות עושר הטקסטורות ומגוון החומרים הצליחה מעצבת הפנים להשליט סדר ושקט בדירת הפנטהאוז הנעימה

מאת: יגאל גבזה צילום: יגאל גבזה


במקור הוזמנה מעצבת הפנים נאוה שיקוי לסייע לבני הזוג ביטי בתכנון חדרי הרחצה ובהעמדת הסלון ופינת המשפחה בדירת הפנטהאוז החדשה שרכשו. ואולם לאחר היכרות ראשונית עם המקום הבינה שלא תוכל להתעלם מהבעייתיות של החלל הנתון. "אי אפשר לפתור חלק אחד מבלי להתייחס לחלקים אחרים", היא אומרת, ולכן החליטה לספק פתרון כולל לכל הבית. את התערבותה במקרה זה היא מתארת כ"עשיית סדר ויישור זוויות", במטרה להכניס את "השקט היחסי" לתוך הבית.

לאחר שטיפלה ב"רעשים החלליים" יכלה שיקוי להתפנות לשלב הבא במלאכה, שגם הוא בדרכו אופיין ב"הכנסת סדר" – הפעם בספירה מופשטת יותר, שבה נפגשים חלומותיו וציפיותיו של הלקוח.

הרעיון המרכזי בתכנון הדירה שמשתרעת על פני כ-300 מ"ר הוא לאפשר להורים יחידה עצמאית נפרדת ומתפקדת וכך גם לילדים. חלל המגורים הוא האלמנט המפריד-מחבר בין שתי היחידות.

"הבית הוא מאוד טקסטורלי, אבל אין בו דיסוננס", אומרת שיקוי, "יש כאן מערכת צבעונית מגובשת, הטקסטורות רבות אך יש ביניהן ניתוקים המאפשרים להן לשבת כשלם"

שלשת חדרי ילדים נפתחים אל חדר משפחה שמעוצב בסגנון שונה לחלוטין מזה של הסלון ונותן חופש להשתולל בו וגם ליהנות ממסך פלזמה ומערכת סראונד.  באגף הילדים נמצא גם חדר רחצה גדול ובהמשך המסדרון, סמוך לכניסה, מוצאים את שירותי האורחים.
חלל המגורים המרווח צופה אל נוף הנפרש ממרומי הקומה הגבוהה וכולל מלבד איזור ישיבה גם מטבח פתוח (בולטהאופ) ופינת אוכל. כאן הצליחה המעצבת לשלב בין חומרים שונים, גוונים וצורות באופן הרמוני.

"הבית הוא מאוד טקסטורלי, אבל אין בו דיסוננס", אומרת שיקוי, "יש כאן מערכת צבעונית מגובשת, הטקסטורות רבות אך יש ביניהן ניתוקים המאפשרים להן לשבת כשלם". אחת הדוגמאות הבולטות לכך היא שאין חיבורים נראים בין התקרה לקירות – פרט שנותן, בייחוד בדירות, תחושת מרחב גדולה יותר וגם תחושת גובה. הניתוקים בין הקירות לתקרה מודגשים בתאורה עקיפה של פסי קסנון, המשמשת גם תאורת רקע בשעה שצופים בסרט, לדוגמה. שאר התאורה בסלון, שתוכננה עם יועץ של חברת "קרני תכלת", היא תאורה ממוקדת של ספוטים, תיאטרלית באופיה.

את האווירה החמימה של הסלון ניתן לזקוף לזכותה של רצפת הפרקט שמקורה בפירוקים של אדני רכבת ("פרקטים" רמה"ש) שעברו עיבוד, סתימת חורים וגימור בלכה אפוקסית מבריקה. קיר הלבנים שמעבר למסדרון המוביל ליחידת ההורים מקורו גם הוא מפירוק בתים ישנים באירופה (יבואן – קסטיאל) – מה שמסביר את קשת הצבעים הבלתי אחידה שלו שמוסיפה לאווירה. שני חומרים חמים אלה מאזנים היטב את פלדת האל חלד שממנה עשוי המטבח, שתכנונו הביא בחשבון את העובדה שהוא למעשה אחד מרהיטי הסלון. מערכת הישיבה עצמה עשויה מעור בשילוב של שני גוונים שנועדו ליצור את האיזון בין הרהיטים המצופים בלכה יפאנית מבריקה לבין הספות.

כדי להשיג תחושה של גובה בחדר הרחצה של הילדים השתמשה שיקוי בפסיפס הזכוכית (ביזאצה) כחומר החיפוי העיקרי – לרצפה ולקירות גם יחד – וכך הוסיפה לתחושת הגובה והמרחב

העושר הטקסטורלי של הפנים מוצא לו כאמור איזון בדמות הנוף הפתוח שנשקף מבעד לשורה של דלתות זכוכית עשויות מפרופיל בלגי עם אופציה של פתיחת קיפ תחתון לצורך אוורור.
אותו תחביר של "ניתוקים" מוצאים גם במקומות אחרים בדירה שם נפגשים שני חומרי חיפוי שונים. לדוגמה, בחדר הרחצה של ההורים, שם מופרד הטיח מהפסיפס בפרופיל מנתק שמגשר על ההתחברות.

כדי להשיג תחושה של גובה בחדר הרחצה של הילדים השתמשה שיקוי בפסיפס הזכוכית (ביזאצה) כחומר החיפוי העיקרי – לרצפה ולקירות גם יחד – וכך הוסיפה לתחושת הגובה והמרחב.
תשומת הלב מרובה שניתנה כאן לסטיילינג תוך שיתוף פעולה הדוק בין המעצבת ללקוח. מה שהתחיל כ"עשיית סדר ויישור הזוויות" הבשיל לבית חי ונושם בעל פטינה אישית משלו.

עוד בנושא

עיצוב חדרי אמבטיה

עכשיו כבר כיף להתקלח: מהפכים משגעים בחדרי רחצה


חדר רחצה קטן מדי או חדר פנימי שאין בו אוורור הוא מצב נתון, אבל בעזרת שיפוץ יסודי ומחשבה על אוורור, עידון וחומריות התוצאה מעוררת חושים

עיצוב חדרי אמבטיה

נגד הזרם: כך תהפכו את חדר הרחצה למעוצב ומעז יותר


אפשר להיות מיוחדים גם בעיצוב חדר רחצה סטנדרטי. ריהוט וינטג', בחירה נועזת של צבעים ואריחים ואפילו גוף תאורה סלוני יוציאו את האמבטיה מהשגרה ואתכם מהסטנדרט

עיצוב חדרי אמבטיה

חובבי העיצוב התפקדו, את המוצרים של המותג הגרמני WEDI אתם חייבים להכיר!


בעשורים האחרונים המודעות שלנו הישראלים לעיצוב שוברת שיאים ולצד הרצון ליצור מראה כובש וייחודי אנחנו לא מוותרים על מוצרים פרקטיים ואיכותיים שיקלו וישפרו במידה ניכרת את איכות החיים. בין אם מדובר בעיצוב הבית, העסק או מבנה ציבורי, השילוב המושלם בין יופי ופונקציונליות תופס תפקיד מרכזי- זאת בדיוק הסיבה שמוצרי המותג הגרמני WEDI נחשבים למובילים בגזרת פתרונות ה- High-End לחדרים רטובים.

עיצוב חדרי אמבטיה

מי צבע את האסלה שלי? כלים סניטריים בצבעים מפתיעים


פעם קראו להם "כלים לבנים", אבל היום האסלה, הכיור והאמבטיה יכולים להגיע בכל גוון שרק תרצו ולהעניק לכם חדר רחצה צבעוני ושמח

תגובות

כתיבת תגובה

בודק...