כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב חדרי ילדים  //  השראה לשנה החדשה: 5 פינות לימוד מעוצבות

השראה לשנה החדשה: 5 פינות לימוד מעוצבות

מה חייב להיות בפינת הלימוד של הילדים שלכם? שולחן וכיסא, זה הרי ברור, אבל איך נראית הפינה הזו ואיך משלבים בה את הרהיטים בצורה מושלמת? זה סוד הקסם

מאת: לימור קלר צילום:


להורים יש חופש מסוים בלגדל ילדים כל עוד הם בגיל הגן ולא נקראים לספסל הלימודים. לא צריך לכוון את השעון כדי להתעורר מוקדם ואפשר אפילו להמשיך לנעול סנדלים עד הקיץ הבא, בלי לרוץ לקנות נעלי התעמלות לשיעורי ספורט. אבל ההבדל המשמעותי ביותר הוא שבגילאים הצעירים אפשר לשמר חדר שכולו משחקים בלי שולחן עבודה או סימן כלשהו ללמידה. כששנת הלימודים מחכה לנו בפינה והילדים עומדים בפני כניסה לבתי הספר, מתחילה גם ההיערכות בכל בית למקום שבו יוכל הילד להניח מחברת וקלמר ולתפוס פינה שקטה כדי ללמוד.
 

ביקשנו מכמה מעצבות פנים לשתף אותנו בפינות לימוד שונות שהן עיצבו ולהסביר מה עמד מאחורי התכנון:

 
 

פינת לימוד לילדה אחת – בת 7

 

מה בפינה? שולחן נמוך, כיסא ושני מדפים. שני שרפרפים ירוקים בעלי ערך נוסטלגי מבית סבתא, שימשו את המעצבת שירי בלום לאודן לתכנון את השולחן המיוחד. הרעיון היה להניח על שני השרפרפים משטח פרספקס שקוף בגודל 16050X ס"מ, מה שנותן מראה מרחף לכל מה שמונח עליו. בין השרפרפים למשטח הניחו שתי מגירות שתרמו להגבהת המשטח כולו, כך שיתאים לגובה של ילדה קטנה כשהיא יושבת ליד השולחן.

 

כמה זה עלה להורים? שולחן בתכנון אישי (600 שקל), כיסא "מטפלת" ממפעל "ניר גלים" שמייצר ציוד לגנים ובתי ספר (300 שקל).

 

טיפ מהמעצבת: "כדאי לתכנן שולחן התואם את גיל הילד ומידותיו כדי שהילד יעדיף להשתמש בו ולא לעבוד על הרצפה, במטבח או בסלון, ולתכנן אותו כך שיהיה ניתן להגביה אותו בקלות בהמשך לפי הצורך, למשל על ידי רגליים טלסקופיות מתכווננות".

 
צילום: אסף הבר
 
 

 
פינת לימוד לשני ילדים – בת 6 ובן 9
 

מה בפינה? שולחן עבודה נמוך ושני כיסאות. מדובר בפינת עבודה ממוחזרת שממוקמת במסדרון בין החדרים ומשמשת מקוםמפגש של הילדיםליצירה,משחקוהכנתשיעוריבית. במסגרת שיפוץ שנעשה בבית, רצתה המעצבת גלית דיין רביב למחזר חומרי גמר, וכך השתמשה בשאריותדק והפכה אותו לשולחן, עליוהונחמשטחפרספקס.

 

כמה זה עלה להורים? כיסא מאיי.די. דיזיין (400 שקל) ודק ממוחזר שלא נקנה במיוחד.

 

טיפ מהמעצבת: "נסו לחשוביצירתי. ניתןלהציל חומרים ולנצלאותם לפנישזורקיםלפח, וגם לחשוב על ניצול מקומות לא שגרתיים כמו מסדרון". אגב, שני הכלים לעפרונות שעומדים על השולחן, הם בעצם מגפי ילדים ישנים.

 
צילום: גלית דיין רביב
 
 

 
פינת לימוד לנער אחד – בן 13
 

מה בפינה? שולחן עבודה, כיסא מסתובב, מחשב ופוסטרים ממוסגרים. ברוכים הבאים לחדרו של נער שמחובר למוסיקה של שנות השישים והשבעים ולמרות גילו הצעיר כבר מתעסק בתקלוט. למעצבת טליה כהן אבוטבול היה חשוב לבטא את אופיו של הנער במקביל לשמירה על הנוחות. אחרי שעבר מחדר אחר בבית אותו חלק עם אחיו הצעיר, קיבל הנער מקום לארח חברים, גם בזמן העבודה על המחשב, בזכות שולחן ברוחב 140 ס"מ שיכול לשמש אותם ביחד.

 

כמה זה עלה להורים? שולחן (895 שקל) וכיסא (150 שקל) באיקאה.

 

טיפ מהמעצבת: "כדרכם של נערים, הם מבלים שעות רבות בחדר, מרבים לעסוק במחשב ואוהבים לארח לפחות חבר אחד. לכן יהיה נכון לתכנן שולחן שיכיל לפחות שני מקומות ישיבה מול המחשב ולהביא לידי ביטוי את האהבות שלו בעיצוב החדר. כדאי להתייעץ איתו ולשתף אותו בהחלטות. אחרי הכול, הוא כבר ילד גדול".

 
צילום: טליה כהן אבוטבול
 

 
פינת לימוד לנערה – בת 16
 

מה בפינה? שולחן כתיבה, כיסא מסתובב, מחשב ושני מדפים. כך נראה פינת הלימוד בחדרה של נערה, שנמצאת לקראת השנה האחרונה בבית הספר. היא עוסקת באמנות ואוהבת לצייר, ולכן היה חשוב למעצבת הלנה מור להכניס צבע לסביבת העבודה של הנערה. צבע הקירות שנבחר הוא חציל סגול כהה, לעומת צבע הווילונות והריהוט בלבן.

 
 

כמה זה עלה להורים? שולחן (כ-1,000 שקל) ומדפים (100 שקל) מאיקאה.

 

טיפ מהמעצבת: "מומלץ להשתמש בהרבה צבע בלי פחד במיוחד אם יש צבע אהוב על הילדים. תמיד אפשר לאזן את מראה החדר על ידי שימוש בצבעי לבן ואפור, וכך להגיע לעיצוב מושלם של החדר".

 
צילום: גיל דור
 
 

 
ואיך יושבת הילדה הפרטית שלנו? פינת לימוד לנערה – בת 13
 

מה בפינה? שולחן מרחף וכיסא מסתובב. לבת ה-13 שלנו יש חדר בן 5 מ"ר בסך הכול, אחרי שנחצה לשניים גם עבור האח הצעיר יותר. החדר לא יכול היה להכיל שולחן בגודל סטנדרטי, מכיוון שהיה סוגר את כולו. כדי לחסוך במקום, נבחר שולחן עץ בהיר מרחף בגודל 80X60 ס"מ, שיש בו די מקום להניח ספרים כשהיא לומדת, אבל גם לאפשר סגירה כשהוא אינו בשימוש.

 

כמה זה עלה להורים? שולחן (150 שקל) וכיסא (245 שקל) באיקאה.

 

הטיפ שלנו: "צריך למצוא את היתרונות שבחלל, למשל חלון גדול ומלא אור, ולהתאים לו ריהוט נפתח או מתקפל כדי לאפשר לילד מרחב ישיבה ואירוח".

צילום: יובל קלר
 
 
 
 

 

עוד בנושא

עיצוב חדרי ילדים

כשהעץ הוא חלק מעיצוב הבית – שיחה עם המעצבת רונית גולדפריד באולם התצוגה של זדקה


המעצבת רונית גולדפריד מתארחת באולם התצוגה של חברת זדקה, שאותו עיצבה בעצמה, ומסבירה לחדווה אלמוז על החשיבות של יצירת הרמוניה בחלל

עיצוב חדרי ילדים

עולים כיתה: מכינים את חדר הילדים לשנת הלימודים החדשה


משנה לשנה הלימודים של הילדים נהיים יותר רציניים, וגם החדר שלהם צריך לעמוד בדרישות החדשות. ארבעה צעדים פשוטים שיעזרו לכם לעצב חדר ילדים מותאם ונוח

עיצוב חדרי ילדים

לגדול עם הילד: עיצוב חדר ילדים שרואה את הנולד


הילדים גדלים במהירות והצרכים שלהם משתנים בהתאם. אז איך בכל זאת אפשר לעצב חדר ילדים שיהיה רלוונטי גם בעוד כמה שנים?

עיצוב חדרי ילדים

OH NO! הטעויות הנפוצות בעיצוב חדר הילדים


יש לכם קטנטנים בבית? הנה כמה דברים שכדאי לדעת לפני שאתם מעצבים להם חדר. הטעויות הנפוצות בעיצוב חדר ילדים, וכל הדרכים לעקוף אותן בבטחה

תגובות

כתיבת תגובה