כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב חדרי ילדים  //  טוטאל מוש: 4 חדרי ילדים שגורמים לנו להתגעגע לילדות

טוטאל מוש: 4 חדרי ילדים שגורמים לנו להתגעגע לילדות

קחו סיפור על סוכריות צבעוניות, טבע מתפרץ או חלל חיצון, תרגמו אותו לפריטים, קווים וצבעים, והנה לכם עיצוב מלא השראה לחדר ילדים שלא שוכחים

מאת: לימור קלר צילום:


חדרם של הילדים הוא בדרך כלל פינה צבעונית, בה אנו מאפשרים לעצמנו להוסיף גוונים, להביע בעוז את אהבותיו של הילד, ובאופן כללי להמתיק את החלל יחד עם העולל הדבשי שלנו. פעמים רבות אנו מתלבטים איך להעניק לחדר את האופי המתאים ולהפוך אותו למלבב ומשובב נפש. הסוד טמון, בעצם, במחשבה שמעבר להצבת מיטה, ארון ושולחן כתיבה או יצירה, ככל שיהיו איכותיים ויפים. ההשראה המקדימה והסיפור שיסופר דרך העיצוב הם מתכון מושלם לשדרוג החדר, כפי שעשה כל מי שעיצב את החדרים האלה.

 

לבת ה-9: חדר בהשראת ממתקים


חדר לילדה בת 9 שימש אותה מאז ינקותה, וכשהגיע הרגע להתאים אותו לגילה, ביקשו ההורים חדר שמח. העיצוב נעשה בהשראת חנות ממתקים הגדושה בסוכריות צבעוניות. כדי להעניק לו אופי מיוחד, נבחרו אביזרים משלימים מעבר לריהוט הסטנדרטי של מיטה, ארון ושולחן כתיבה: טפט גיאומטרי, מדבקות, מסגרות, מידוף ייחודי, כריות שנתפרו בעבודת יד, שטיח, וילון וכיסוי מיטה.

 

שידת ההחתלה, ששימשה לאחסון בגדים, הוצאה מהחדר ובמקומה נבחרה מיטת נוער רחבה (מיטה וחצי). ארון הבגדים נצבע בלבן על ידי הסבא הגאה, ונוספה לו מדבקת טפט, וכך גם המגירות בשולחן הכתיבה. כדי לגרום לאפקט של הפתעה נבחר טפט קיר גיאומטרי, ולצורך יצירת המשכיות עם הקיר הסמוך נוספו מדבקות משולשות ש"קפצו" כביכול מהטפט. שולחן הכתיבה, הכיסא והווילון נרכשו ב"איקאה". ארגזי עץ בצורת בית, מנורת תלייה וקופסת פח ורודה מעל שולחן הכתיבה (המשמשת להנחת ספרי לימוד) נבחרו ב"טווילינגן". בדים לכיסוי המיטה ולכריות המסוגננות, לפי הצבעוניות הרצויה ובשילוב פונפונים וסרטים, נבחרו מרחוב נחלת בנימין בתל אביב.

 

עיצוב וצילום: רוית אורגד ברלב

 

מדבקות משולשות "קפצו" מהטפט. עיצוב וצילום: רוית אורגד ברלב 

 

לבן ה-4: חדר בהשראת הטבע


חדר השינה של ילד בן 4 קיבל את השראתו מהטבע ומאהבתו של האב לעץ. מראש סוכם כי לא יוחלף שום ריהוט, אלא ישודרג באמצעות צבע, אקססוריז, צמחייה ומיקומים שונים לריהוט שהיה קיים בחדר. הכוורת הגדולה הועצמה עוד יותר וקיבלה משמעות אחרת של חום וביתיות, כדי לא להניח אותה מנותקת מהקשר. האב צייר מעליה גג של בית, וכדי שתתחבר באופן טבעי והרמוני להמשך הבית, נוספו "דשא" בהמשכה וגג משולש, אולם בצבעים לא קונבנציונליים כדי ליצור עניין. המיטה נצבעה בלבן כדי שתתאים לכוורת, וכן נוספו שולחן יצירה, מדפים לספרים ואקססוריז מעץ טבעי, פרי ביצועו של האב לפי תכנון המעצבת. 

 

עיצוב: נטלי אלל. צילום: עידן גור 

 

דשא בצבע לא קונבנציונלי. עיצוב: נטלי אלל. צילום: עידן גור 

 

 יצירות עץ של האב. עיצוב: נטלי אלל. צילום: עידן גור 

 

לבן ה-6 חודשים: חדר בהשראה סקנדינבית


לאחר לידת הבן, החליטו ההורים להעביר אותו ואת אחותו הגדולה בת ה-3 לחדר, ששימש עד אז כמחסן וישמש מעתה כחדר ילדים. כדי לעצב אותו בהתאם לשני המינים, מצאה האם השראה בעיצוב הסקנדינבי, המשלב את הצבע האהוב עליה – שחור. למרות הקרירות לכאורה, המובעת בצבעוניות של עיצוב זה, היא החליטה "לחמם" אותה בעזרת שילוב של פאטרנים, טקסטיל ואקססוריז. 

 

הרהיטים כולם לבנים, כדי לאפשר משחק בצבעוניות ובאביזרים בלי ליצור עומס ויזואלי, ולתמונות הקיר נבחרו הדפסים במראה פחות ילדותי. המדפים המתומנים הוזמנו מנגר ונצבעו לבד, ומנורת הארנב נרכשה מ-sofi בשוק הפשפשים. ראש האייל מעץ, כמו גם מדבקות המשולשים לקיר, הוזמנו מ"עלי אקספרס" והודבקו ידנית אחד אחד. כדי ליצור את הנחשוש במיטת התינוק ואת מזרון ההחתלה נרכשו בדים, שנתפרו על ידי הסבתא של הילדים. גם הצנצנות לצד המיטה הוכנו לבד על ידי הדבקה של חיות פלסטיק על המכסה וריסוס בזהב.

 

עיצוב וצילום: לירון אזואלוס

 

 מדפים מנגר ודמויות מוכנות. עיצוב וצילום: לירון אזואלוס 

 

דמויות על צנצנות שהוכנו לבד. עיצוב וצילום: לירון אזואלוס

 

לבן ה-6: חדר בהשראת החלל


שינוי שביקשו לערוך הורים לשני אחים, שהצעיר ביניהם, בן 4, נפטר בפתאומיות, הוביל את צמד הבלוגרים Sherry & John מהבלוג Young House Love להירתם למשימה למענם. ההורים ידעו כי יש לעצב את החדר מחדש, כך שיאפשר לבן ה-6 להתגבר על מות האח האהוב ויתאים לאהבותיו. בעזרת חברים ומשפחה עבר החדר מהפך בזמן שהותם של בני המשפחה בחופשה, כך שיכיל את אהבתו של הבן לחלל החיצון, למדע, לכוכבים ולגיבורי על.

 

הקיר שמאחורי המיטה נצבע בהתאם למערך כוכבים שמימי – עם קווים כסופים ועיגולים בגדלים משתנים, ששורטטו בעזרת עט מיוחד ודימו חלל זרוע כוכבים במרחקים שונים. בין הקווים והנקודות נחבאו האותיות H ו-M, תחילת שמותיהם של שני האחים, שאותן זיהה הילד מיד והתרגש. למיטת הילדים הלופטית הותאמו מצעים עם כוכבים, ולכל החדר – אביזרים שונים באותו הקשר עם נגיעות של כחול. כל הרהיטים נקנו ממלאי קיים, משום שלא היה מספיק זמן להזמנות עם זמן אספקה מאוחר. 

 

עיצוב וצילום: younghouselove.com

 

אביזרים בנגיעות של כחול חללי. עיצוב וצילום: younghouselove.com 

 


עוד על עיצוב חדרי ילדים:

ידידותי לילדים: כך תשדרגו את קירות חדר הילדים

שיעור בעיצוב: איך לעצב חדר ילדים מושלם?

5 חדרי ילדים מושלמים

 

עוד בנושא

עיצוב חדרי ילדים

בייבי חדש בבית? קבלו מדריך צבע לחדר תינוקות


תינוק חדש נולד במשפחה? זה הזמן לבחור את הצבע לחדר שלו או שלה. מצבעוניות בהירה ורגועה ועד לצבעים עליזים וילדותיים - כך תבחרו צבע לחדר התינוקות שאתם מעצבים

עיצוב חדרי ילדים

מדברות על הכוח הנשי: שיחה עם המעצבת רונית טל


נפגשנו עם המעצבת רונית טל באולם התצוגה של רהיטי דורון, לשיחה על הספר 'הכוח הנשי' ועל המקום שבו נפגשים עיצוב ונשיות

עיצוב חדרי ילדים

מדברות על הכוח הנשי: שיחה עם המעצבת אורלי דקטר


נפגשנו עם מעצבת הפנים אורלי דקטר באולם התצוגה של רהיטי דורון, לשיחה על הספר 'הכוח הנשי' ועל המקום שבו נפגשים עיצוב ונשיות

עיצוב חדרי ילדים

מדברות על הכוח הנשי: שיחה עם המעצבת עליזה כהן


נפגשנו עם המעצבת עליזה כהן באולם התצוגה של רהיטי דורון, לשיחה על הספר 'הכוח הנשי' ועל המקום שבו נפגשים עיצוב ונשיות

תגובות

היכן קונים את התמונות שסחדרי הילדים?

החדר הסקנדינבי מצוין
כל כך מרענן לראות חדר ילדים שאינו מצועצע

עיצוב
חדרים מקסימים. עיצוב מדהים. חי תוסס מחיה מעיר. ומאיר עיניים. אהבתי מאד.

מעצבת
נטלי אלל החדר שעיצבת משחק אותה גם כאן כל הכבוד מוכשרת אחת !!!

וואווו החדר עם הגג הצהוב מדהים כל הכבוד !!!

חדר החלל היחיד שמעוצב יפה וראוי להצגה

כתיבת תגובה