כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב חדרי ילדים  //  טרנדים בעיצוב חדרי הילדים

טרנדים בעיצוב חדרי הילדים

טרנדים בעיצוב חדרי ילדים אינם מזכירים את מה שהכרנו עד היום, אז שכחו את העיצובים הסטנדרטיים שהייתם רגילים לראות וקבלו את החידושים בעולם הקטנטנים.

מאת: דניאלה מקמיל חלוץ צילום:


מזה שנים רבות שטרנדים בעיצוב חדרי ילדים אינם עוסקים יותר בהגדרות מגדריות (כחול לבנים, ורוד לבנות). זה אולי חמוד לתינוקות רכים על מנת שנוכל להבדיל בין המינים, אך מזמן מדובר בנושא שירד מהפרק. בעקבות בדיקה שעשינו, התגלה עולם ומלואו הנוגע לטרנדים בחדרי ילדים המיועדים לאנשים הקטנים.

צילום: done by deer

צילום: done by deer

מוצרים של המותג הדני done by deer. ניתן להשיג בחנות דרא


נתחיל בחומר. בעולם עיצוב חדרי ילדים החומרים פלסטיק ועץ תופסים את מקומם כחומרים העיקריים ולאחרונה ניתן להבחין שעץ הפך לדומיננטי יותר (אף על פי שאין זה חידוש ממשי). קיים מגוון רחב של צעצועים וריהוט העשויים מעץ אשר נמצאו כעמידים יותר ונעימים יותר למגע מחומרים אחרים. לרוב, הם יהיו צבועים בצבעים ידידותיים שמותאמים לגילאים הקטנים (כלומר, שניתן להכניסם לפה). בנוסף, פריטים מעץ הינם בטוחים יותר, תורמים לפיתוח המוטוריקה ולרוב נעשים בייצור מיוחד על ידי נגרים ובעלי מלאכה.

צילום: דפנה סומך

קשת\בית תלת מימדית מעץ אורן לעיצוב החדר ולמשחק תוך כדי פיתוח כישורים מוטורים ותפיסתיים. living hf

צילום: דפנה סומך

נדנדה בצורת ביצה עשויה מ 100% ראטאן בעבודת יד. living hf


צבעים בחדרי ילדים מזמן אינם מה שהיו. הרצון לטשטש את העניין המגדרי וליישם עיצוב בוגר יותר בחדרי ילדים הולך ותופס תאוצה. המשמעות היא שאנו שמים לב ליותר חדרים אשר מעוצבים בצבעים מונוכרומטיים ובצבעים כהים כמו אפור, שחור וכחול שאינם מיועדים אך ורק למין זה או אחר. הריהוט, האביזרים והצעצועים בחדר יישארו לרוב בטונים ובצבעים אחידים ולרוב לא תראו בעיצוב חדרי ילדים ערבוב של יותר מארבעה צבעים יחד.

צילום: Kelly Ventura

צבעים כהים לא מיועדים רק לבוגרים בינינו. נלקח מהאתר: domino


ההשראה בזכותה יעוצב החדר היא סוגיה נוספת. לדוגמא, מוטיב הג'ונגל אינו זר בעולם העיצוב הבוגר ולכן, היה טבעי שיצוץ גם בעולם הילדים. הקשר בין חיות וילדים היה תמיד הדוק, אך הפעם מדובר על אינטרפרטציה שונה ומודרנית. טפטים, ריהוט, בובות של חיות בגדלי ענק, צמחייה וכל מה שקשור בטבע עושה קפיצה, מגיע לעיצוב חדרי ילדים וגם נראה מעולה.

צילום: Jenna Peffley

נלקח מהאתר my domain

צילום: Laure Joliet

נלקח מהאתר domino


ומה לגבי חדר כושר לילדים? יש דבר כזה? ובכן, מעבר לים הטרנד אינו חדש ומציג בפנינו אפשרויות של עיצוב חדרי ילדים אקטיביים על ידי הכנסת אלמנטים הלקוחים מעולם ההתעמלות (ולא, אין מדובר רק על מתח שמחובר למשקוף). נראה שהמגמה הזו מתפתחת עקב הרצון להשאיר את הילדים אקטיביים בעולם הדיגיטלי בו אנו חיים. וכך, ניתן למצוא חדרי ילדים מלאי אטרקציות, החל מקיר טיפוס או טבעות ועד סולמות שוודיים.

צילום: Howie Guja

נלקח מהאתר domino

צילום: Melanie Acevedo

עוד בנושא

עיצוב חדרי ילדים

טרנדים בעיצוב חדרי הילדים


טרנדים בעיצוב חדרי ילדים אינם מזכירים את מה שהכרנו עד היום, אז שכחו את העיצובים הסטנדרטיים שהייתם רגילים לראות וקבלו את החידושים בעולם הקטנטנים.

עיצוב חדרי ילדים

במידה הנכונה: חברת רהיטי דורון פותחת מחלקה לנגרות אישית


חברת רהיטי דורון, מיצרניות הרהיטים הוותיקות בארץ, מוכיחה שהיא לא שוקטת על השמרים. אחרי שהתרחבה הן מבחינת כמות סניפיה והן מבחינת תחומי עיסוקה, החברה משיקה כעת מחלקה לנגרות אישית שמציעה רהיטים המותאמים ללקוח

עיצוב חדרי ילדים

שבת אחים: חדר אחד לשני ילדים


האחים ישנים ביחד בחדר? ככה תוכלו לגשר על פערים אפשריים, ולהעניק לכל אחד פינה אישית משלו

עיצוב חדרי ילדים

תינוק עם אופי: חדרי תינוקות אחרים


ורוד לתינוקת, תכלת לתינוק? זה כבר ממש לא חייב להיות כך. חדרי תינוקות עם צבעוניות ששוברת את חוקי המשחק

תגובות

כתיבת תגובה