כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב חדרי שינה  //  חולמים על חדר שינה חדש?

חולמים על חדר שינה חדש?

עומדים לעצב את חדר השינה? מרגישים שנחוץ לכם שינוי? אל תזוזו בלי כמה טיפים של מדריכי קורס עיצוב פנים למתחילים של מכללת בניין ודיור

מאת: לימור טל צילום: עמית גרון


לכולנו יש פנטזיה על חדר שינה רחב מימדים, עם מיטת קינג-סייז ואמבט מלכותי, שולחן איפור מפואר וארונות גדולים ורחבים. המציאות, מה לעשות,  טופחת על פנינו ומאלצת אותנו למצוא דרך להפוך את חדר השינה הסטנדרטי והפשוט שלנו לגרסה צנועה אבל יצירתית ואישית לאותו חדר חלומות.

חדר השינה הוא הפינה הקטנה שלנו בבית ותפקידו להיות חלל המפלט שלנו מהעולם החיצון משום כך התחושה בו צריכה להיות נוחה, נעימה וביתית. איך עושים את זה? שומרים על הכללים הבאים:

מיטה

מיטה רחבה ומרווחת חיונית לאווירה טובה ורגועה בחדר ולתחושה של עושר ופינוק.

המידות הקיימות למיטות נעות בין 140/190 ס"מ עד למיטות קינג סייז בגודל 180/200-220 ס"מ. בבחירת המיטה יש לשקול את גודלם וכובדם של מי שעומדים לישון עליה וכן את גודלו של החדר – בזמן תכנון החדר מומלץ לוודא כי קיימת אפשרות למעבר משני צדי המיטה ברוחב

של 50 ס"מ לפחות כדי לאפשר גישה נוחה למיטה. כמו כן, יש לשמור על מרחק של 80 ס"מ לפחות בין הארון למיטה.

מיקום המיטה: מיקום המיטה בחדר חשוב הן מהבחינה האסטטית והן  מהבחינה הפונקציונאלית. במקרים רבים מוצבת המיטה מתחת לחלון דבר המקשה על הצבת ראש מיטה. הפיתרון של הצבת ראש מיטה נמוך פוגם לעיתים במראה הכללי של החדר.

ארון/חדר ארונות

יש לבדוק היטב את גודל החדר ולשקול האם כדאי "לבזבז" מקום על חדר ארונות שלא אחת מחטיא את מטרתו ובמקום להוסיף סדר ותחושה מרווחת גורם לתחושת מחנק או להכניס ארון לחדר.

אם מתכננים חדר ארונות כדאי להקפיד על חלוקה נכונה בין מגרות, מדפים  ומקומות תלייה, על פי צרכי בני הזוג. כמו כן יש לתכנן מקום לנעליים, תיקים, חגורות, עניבות ולהקפיד על תאורה מתאימה בחדר.

המידות המומלצות הן: עומק הארון – 60 ס"מ, גובה מדפים – 25-30 ס"מ, רוחב מדפים – 40-70 ס"מ.

בחדרים בעלי שטח קטם מומלץ להעדיף דלתות הזזה על פתיחה לחדר וככלל מומלץ להעדיף הזמנה אצל נגר שמאפשרת התאמה מדוייקת של הארון לחלל על פני רכישת ארונות מן המוכן.

החומר ממנו עשוי הארון ישפיע על מידת עמידותו, השימוש הרחב בסיבית מקנה לארון חיים קצרים מול שימוש בארון מלביד או מ-MDF.

עוד טיפים: דלתות בהירות יחזירו אור מגופי התאורה ויוסיפו יופי ועניין לתחושה בחדר. שימוש במראה יגרום לתחושת חלל גדול יותר. ניתן "להסתיר" את הארון באמצעות התאמה בין גווניו לגוון הקירות.

פינת איפור

ברוב חדרי השינה פינת האיפור היא חלק בלתי נפרד מהחדר והיא משמשת גם כמקום אחסון. בעת תכנון החדר יש להקפיד על מיקום של נקודות חשמל בסמוך עבור תאורה מתאימה ועבור מכשירים חשמליים שונים בהם משתמשים בפיה זו. בחדרים בהם קיים חדר רחצה ניתן לוותר על פינת האיפור לטובת חדר שינה מרווח יותר.

הטיפים לקוחים מתוך תוכנית הלימודים של הקורס לעיצוב פנים למתחילים במכללת בניין ודיור. לפרטים נוספים על הקורס לחצו כאן.

עוד בנושא

עיצוב חדרי שינה

כשהעץ הוא חלק מעיצוב הבית – שיחה עם המעצבת ליאת מנדלסון באולם התצוגה של זדקה


בשיחה שהתקיימה באולם התצוגה של זדקה, מסבירה המעצבת ליאת מנדלסון מהם שלושת הדברים שעליהם יש לשים את הדעת כאשר ניגשים לתכנן חדר ארונות

עיצוב חדרי שינה

כשהעץ הוא חלק מעיצוב הבית – שיחה עם המעצבת ליאת הראל באולם התצוגה של זדקה


המעצבת ליאת הראל מתארחת באולם התצוגה של חברת זדקה, ומסבירה כיצד מתכננים חדרי ארונות שהם גם פרקטיים וגם מעוצבים

עיצוב חדרי שינה

כשהעץ הוא חלק מעיצוב הבית – שיחה עם המעצבת נדין כהן באולם התצוגה של זדקה


בשיחה שהתקיימה באולם התצוגה של חברת זדקה, מסבירה המעצבת נדין כהן איך מתכננים ארונות נוחים גם כשמדובר בחללים קטנים

עיצוב חדרי שינה

מה מתאים לכם? ארבע גישות בעיצוב חדר שינה


יש חדרי שינה מפנקים שלא היו מביישים מלונות יוקרה, ויש כאלה שנוטפים רומנטיקה מכל פינה. הכתבה שתעזור לכם לבחור את עיצוב חדר השינה הכי נכון בשבילכם

תגובות

כתיבת תגובה