בניין ודיור

עיצוב חדרי שינה  //  פלישת הפינה: עובדים בחדר השינה אבל שומרים על אינטימיות

פלישת הפינה: עובדים בחדר השינה אבל שומרים על אינטימיות

צירוף של חדרי שינה עם פינות עבודה נשמע כמבריח האינטימיות האולטימטיבי. אבל כשאין ברירה וחייבים לערבב בין ביזנס ופלז'ר, ניתן ליצור מיזוג נעים ואסתטי שיגרום לכם להישאר בחדר גם ביום

מאת: לימור קלר צילום:


 

חדר שינה בעיצוב קליל באוהאוס. הדמיה: יח"צ

 

 

אף אחד לא רוצה ללכת לישון אחרי יום עבודה גדוש פעילות, כששולחן העבודה שלו עמוס לעייפה, מלא בניירת ובחשבונות לתשלום ותיוק והמחשב דלוק כי טרם הסתיימה העבודה. ובכל זאת, לפעמים שולחן העבודה מוצא את עצמו נדחס לחדר השינה בלית ברירה – משום שאין לו מקום אחר בבית, וגם אם יש – ייתכן שזהו המקום השקט ביותר המאפשר ריכוז, באין חדר ייעודי לכך. כיצד משלבים את מאסת העבודה, המיילים והתכתובות בחדר אינטימי, רגוע ושקט כל כך?

 

 

עוד פינות עבודה:

דו קרב: חדר עבודה או פינת עבודה בבית?

לנקות שולחן: כך מעצבים סביבת עבודה מינימליסטית ורגועה

איך לשלב פינת עבודה בחוכמה בחדר השינה

 

 

כדי לדעת היכן למקם את שולחן העבודה, כדאי לבדוק מה הן שעות הפעילות העיקריות לצידו, ואם מדובר בשעות היום, להעדיף קרבה של חלון ואור טבעי, שייטיבו את השהייה בחדר. בחרו את המינימום הנדרש לצורך אחסון ועבודה כדי למנוע גודש, וודאו שאלה המשמשים אתכם לצרכים משרדיים, למשל ספרייה או שידה, אינם גבוהים מדי או מסתירים אור. גם את מקורות האור, החשמל והחוטים מקמו רחוק מהעין, אם לא שלכם – לפחות מעינו של מי ששוהה במיטה.

 

מומלץ שסביבת העבודה תורחק מקו הראייה כדי לא להתפתות להתראות, רשת IDdesign. צילום: יח"צ

 

גם בפינה קטנה אין להקל ראש בבחירת רהיטים נוחים לעבודה, כדי לא לגלוש באיטיות לאזור המיטה. את סגנון הרהיטים יש לבחור ברוח העיצובי של חדר השינה, בין אם הוא בקווים נקיים ובין אם קלאסי, כפרי או פרובנסי, כדי להטמיע אותם עד כמה שניתן בלוק הכללי. כך, למשל, שולחן עבודה בחדר השינה משולב בקיר הממשיך את קו הארונות, ואינו מפריע לזרימה בחדר. משני צידיו ממוקמות ספריות, ועל השולחן מגירות קטנות לאחסון חפצים – מה שמעניק מראה מסודר ושליו יותר. 

 

מראה מסודר ושליו, אדריכלות: שרון ויזר. צילום: עודד סמדר

 

אחת הדרכים לשלב בחדר השינה את שולחן העבודה היא להתייחס אליו כאל שידת לילה, אפילו עם מנורה שתשמש בלילה לקריאה. המקום לכך בדרך כלל קיים, אם יש מקום פנוי משני צידי המיטה, ולא מפריע לארגונו של חדר השינה. מקום נרחב יותר מאפשר, כמובן, להרחיב את השולחן לסדרת מדפים או יחידת נגרות מובנית שאליה מצרפים כיסא.

 

כמעט כמו שידת לילה, פינת עבודה של B.teen רמת השרון. צילום: יח"צ 

 

אם החלטתם למקם מדפים מעל השולחן, דאגו שלא יכילו רק קלסרים או ספרי קריאה ושלבו בהם עציצים ואביזרי דקורציה. כך גם לגבי השולחן – מעבר למחשב שמונח עליו ומספר כלי כתיבה שמשמשים אתכם, סביר להניח שיונחו עליו גם ניירות. אפסנו אותם בכלי אחסון מעוצב וצרו לצידו סביבה יפה ומזמינה שתישאר ייצוגית כשתכבו את המחשב.

 

לשמור על שולחן מעוצב, B.teen. צילום: יח"צ

 

כדי לא להתפתות לבדוק מיילים עם כל היפוך במיטה, אפשר להרחיק את השולחן מהמיטה וליצור סוג של חציצה לשני אזורים, שינה ועבודה, אם בעזרת מחיצה או שידה ואם על ידי הגדרה של אחד האזורים בצבע אחר או בתחימה של שטיח. פתרון של יחידת אמצע רב תכליתית מוקם במרכז חדר הורים גדול, כשלכל פאה פונקציה נפרדת: משני צדדי היחידה נבנה ארון מרווח וגדול, צד נוסף משמש לפינת עבודה והצד הרביעי כספרייה. כך אזור העבודה מנותק כביכול מאזור השינה ונשמרת ביניהם ההפרדה.

 

עיצוב: רון-לי רוזנבלום. צילום: שי אפשטיין

 

צורת הפרדה נוספת נוצרה במרכז חדר שינה, מתחת לקורה שיוצרת חציצה. במקום מוקמו שתי ספריות, שמהוות מעין קיר הפרדה אוורירי בין אזור העבודה לשינה. מצד אחד הן מתפקדות כשידות לילה, ומצד שני כספרייה, ושתיהן ממוקמות על במה שמחביאה את מתגי החשמל והמפסקים. המדפים המאווררים שומרים על תחושה נעימה ובהירה, לא חוסמים את האור, ומאפשרים זרימה בחדר.

 

עיצוב ואדריכלות: מעין סרנה ברייר. צילום: טל ניסים

 

 

עוד בנושא

עיצוב חדרי שינה

צרו לכם חדר שינה עם אופי


אמורפי, נזירי, רומנטי ונוסטלגי – האופי שמתאים לכם הוא האופי שמתאים לחדר השינה שלכם. נערו את השמיכות, ישרו את המצעים והתחילו לעצב

עיצוב חדרי שינה

מה כבר אפשר לעצב בחדר השינה?


חדר שינה לא נועד רק לשינה, ומגיע לו קצת יותר ממיטה וכרית. כמקום שהייה בשעת קריאה או עבודה אפשר לעצב אותו עם פרטי נגרות, אלמנטים שוברי שגרה ותכנון לא סטנדרטי

עיצוב חדרי שינה

צימר פרטי: יחידת הורים מפנקת במיוחד


הילדים עזבו את הבית וההורים החליטו שזה בדיוק הזמן לפרגן לעצמם. כך הפך חדר השינה שלהם לסוויטה לכל דבר

עיצוב חדרי שינה

לישון בראש שקט: כך תשמרו על המזרן שלכם


השקעה בעיצוב לא מספיקה כדי לשפר את איכות השינה ולמנוע תחלואה בחדר הכי חשוב בבית. רוצים ליהנות ממזרן נקי ולהאריך את חייו? הנה כל מה שעליכם לעשות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *