כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב חדר עבודה  //  זמן עבודה: עבודה מהבית אף פעם לא נראתה טוב כל כך

זמן עבודה: עבודה מהבית אף פעם לא נראתה טוב כל כך

בחרו את המיקום, בחרו את הרהיטים הנכונים, חפשו פתרונות יצירתיים – ויש סיכוי שגם העבודה שאתם מייצרים בפינת העבודה תהיה מוצלחת ויצירתית

מאת: צילום:


 

עיצוב: אוברזון אדריכלים. פרקט: Parqueteam.נגרות: בונסאי. צילום: עודד סמדר

 

אם מבחירה או מתוך אילוץ, חלקנו רוצים או צריכים לעבוד מהבית. כך תוכלו לארגן לעצמכם פינת עבודה נעימה ואינטימית, בלי לפגוע בזרימה הטבעית של הבית.

 

עוד פינות עבודה מעוצבות:

לעבוד מהבית: כל הטיפים לפינת עבודה יעילה ומעוצבת

דו קרב: חדר עבודה או פינת עבודה בבית?

מדריך: כך תארגנו את פינת העבודה בבית

 

המיקום


את המיקום מכתיבה בעיקר השאלה אם אתם צריכים לעבוד ולהמשיך להיות בשליטה ובקרה על מה שקורה סביבכם בבית – ילדים, חברים, בישולים וכד', או צריכים להתנתק לחלוטין, בלי לסבול מ"הפרעות סביבתיות". מיקום הפינה, שתייצרו לעצמכם, יקבע אם זה יהיה באחת מפינות הסלון או במעבר, מתחת לגרם מדרגות או דווקא במרכז החדר, מופרדת במחיצה או מעורבבת עם החלל הפתוח.

 

בקצה גרם המדרגות נשאר מקום בדיוק עבור שולחן קטן. צילום: Mark Bolton

 

 

הרהיטים


על פי אפיון הצרכים נבחרים רהיטים, המתאימים עבור פינת העבודה – שולחן, כיסא ומחשב הם בדרך כלל המינימום המתבקש. ספריות, מדפים, מגירות ואביזרים שונים מתווספים לפי הצורך. התפקיד שלהם הוא קודם כל פונקציונלי, אבל הם גם בהחלט מכתיבים את האווירה.

 

פינה שמשתלבת באלגנטיות בכל מקום – שולחן עבודה כפול, שני כסאות ומדפים. צילום: Douglas Gibb

 

 

פינה מתקפלת


דלפק מתקפל לתוך ארון או מדף שיודע להאריך את עצמו יכולים גם הם לסייע ביצירת פינה, המאפשרת מצד אחד עבודה ומצד שני קיפול והשתלבות מהירה עם מה שקורה סביבה. 

 

דלפק שנפתח לכדי שולחן. צילום: Polly Wreford

 

 

קצת פחות מחדר


אם פינה לבדה לא מספיקה לכם, אם אתם נדרשים גם לקיים פגישות או לארח, סביר להניח, שתזדקקו למעט יותר מקום. אפילו סגירה של 2 מ' בקצה אחד החדרים, תייצר עבורכם חדר נישה קטן ומקסים, שיאפשר לכם ניתוק ותחושה של משרד ולא של בית, ואם יש באפשרותכם לייצר כניסה נפרדת, אז בכלל הרווחתם. מומלץ שאפיון הרהיטים, התאורה והאווירה בו תהיה גם היא שונה מכלל הבית ותתאים למה שהעסק שלכם מבקש לשדר.

 

את האפיון כדאי לקבוע בהתאם לסוג העיסוק. צילום: Paul Raeside

 

 

קצת יותר יצירתיות


פינת העבודה או המשרד הביתי שלכם הוא בדיוק המקום לרענן ולבטא קצת יצירתיות. מדפים, רהיטים מיוחדים, פרטי אקססוריז מעניינים, חיפוי קיר, או ריצופים "ששוברים" את מה שקורה בכלל הבית, יעזרו גם בהגדרת המתחם וגם ביצירת אווירה שונה ומיוחדת יותר, כזו שתגרום לכם לשכוח שאתם בתוך הבית.

 

לא כולם צריכים מחשב. קצת תמונות, אקססוריז והרבה אווירה. צילום: Matt Cant

 

גם אם לא במשך כל השנה, יכול להיות שחודשי יולי אוגוסט, שבהם הילדים בחופש אבל אנחנו לא, מאלצים אותנו למצוא פתרונות יצירתיים לעבודה מכל מקום. 

 

עוד בנושא

עיצוב חדר עבודה

לא צריך להתבייש: פינת העבודה בבית יכולה להיות גלויה לאורחים


פינות מחשב קטנות וגדולות מתוכננות באין מפריע בחלל האירוח כחלק מהמטבח, כנתח מהסלון או לצד פינת האוכל. פתרונות יצירתיים שממקסמים את המטראז' ליצירת פינת עבודה בבית שגם האורחים יכולים להעריך

עיצוב חדר עבודה

איך ליצור פינת עבודה פרודוקטיבית ומלאת השראה בבית?


עצמאים או עובדים מהבית? כך תעצבו את פינת העבודה או את המשרד הביתי שלכם באופן שגם ינעים את זמנכם וגם יהפוך אתכם ליעילים במיוחד

עיצוב חדר עבודה

נותנים עבודה: שדרוג פינת העבודה הביתית באמצעים פשוטים


צאו מהאפרוריות המשרדית והלבישו את פינת העבודה האישית שלכם קודם כול בשביל עצמכם, עוד לפני שהדלקתם את המחשב והתחלתם לתת עבודה

עיצוב חדר עבודה

זמן עבודה: עבודה מהבית אף פעם לא נראתה טוב כל כך


בחרו את המיקום, בחרו את הרהיטים הנכונים, חפשו פתרונות יצירתיים – ויש סיכוי שגם העבודה שאתם מייצרים בפינת העבודה תהיה מוצלחת ויצירתית

תגובות

עיצוב סטודיו - זמן עבודה מהבית...
היה נהדר אם היתם מוסיפים תמונות מסטודיו כגון פיסול או קרמיקה - מהיצירה היותר מאובקת מלוכלת ולא רק חדרי עבודה סטריליים משהו.

כתיבת תגובה