כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב גינה ומרפסת  //  אדום, אפור וירוק

אדום, אפור וירוק

כמו בבישול גורמה, הקסם בעיצוב גנים טמון בתוצאה הנובעת מהמפגש בין כל הגורמים המוסיפים צבעים וניחוחות

מאת: חדווה אלמוז, עורכת מגזין בניין ודיור צילום: יח"צ


שיתוף פעולה מלא בין מעצב הנוף הצעיר Xavier Loup מחברת  Loup&Co  לבין הטבע הניב תוצאה של גן ייחודי בחווה הממוקמת באזור פרובאנס שבצרפת.

חמישים מטרים של קירות בטון צבועים באדום אש ואפור, האלמנט הבולט ביותר בגן, מוסיפים לגוונים הטבעיים של הצמחייה ומהווים רקע למשחקי אור וצל המשתנים במהלך שעות היום. אלפי שתילים מסווגים ל-60  מיני צמחים שונים: עשבים מתורבתים, שיחים ועצים הובאו לגן ממקומות שונים בעולם, אלה יוצרים קומפוזיציה גראפית שתוכננה כקונספט, אך הפרטים בה הוכתבו על ידי הצמחייה.

חמישים מטרים של קירות בטון צבועים, מהווים רקע למשחקי אור וצל המשתנים במהלך שעות היום

להבדיל מגנים המתוכננים מראש להראות כשמורת טבע שיד אדם לא מעורבת בהם, התערבותו של המעצב המשיכה את שיתוף הפעולה בין השניים. טיפול מתמשך בטבע מעניק לגן מראה עכשווי המורכב: ממסורת גינון צרפתית קלאסית, מודרניזם ומראה טבעי שמוכתב על ידי הצמחים.

בגן משולבים דוממים רבים, שכאמור הבולטים ביניהם אלה הקירות הבנויים, יש גם משטחי חנייה מוגדרים המשולבים בגן, מגרשי טניס, 200 מטרים של שבילים מחופים חצץ אפור ולבן גרוס גס ולוחות מלבניים בגודל של שני מטר על חצי מטר של צפחה טבעית שיובאה מפורטוגל, אקודוקט ומזרקות, דק מעץ טיק ובריכה של 20 מטר אורך, ולכל אלה נוספים עציצי ענק בגבהים וצבעים שונים המעטרים את שולי רחבת האירוח החיצונית של הבית ופזורים לצד השבילים בגינה.

שילוב דוממים שונים בגן לא הייתה ההתערבות היחידה בטבע. הצמחים שנבחרו, לפי סוגם, נגזמו בקווים גיאומטריים המתאימים יותר לדוממים

החלטה מחושבת של שילוב דוממים שונים בגן לא הייתה ההתערבות היחידה בטבע. הצמחים שנבחרו לפי סוגם, על פי גוון עלוותם והתאמתם למיקומם בגן, נגזמו בקווים גיאומטריים הזרים לטבע. שיחי זית, סביון, מרווה ולוטם קיבלו צורות של קוביות בעוד שעצי דפנה שצמחו לגובה של ארבע וחצי מטר נגזמו לצורת עמודים.

המדהים שעל אף התערבותו הנחרצת של מעצב הנוף בגן, ההרמוניה שבשיתוף הפעולה בינו ובין הטבע מורגשת ואמירתו של כל אחד מבין השניים יוצרת דו שיח מהנה ומרשים.
 

עוד בנושא

עיצוב גינה ומרפסת

החשיבות של הגבהת מעקה למי שגר בבניין עם מרפסת


אתר תראה לי דלת ואתר יור לינק יצאו לבדוק את חשיבות הגבהת המעקה במרפסות וגם מצא חברה מומלצת בתחום

עיצוב גינה ומרפסת

הדרך ליצירת פינת זולה נעימה במרפסת


רוצים מרפסת באווירה של גינה? פינת זולה מפנקת היא בדיוק הפתרון בשבילכם

עיצוב גינה ומרפסת

לכל גינה יש סיפור


חברת "שדות", עוסקת בהקמה, תכנון ועיצוב של גינות פרטיות כבר מעל 25 שנה, וכמו שזאב דיאמנט, הבעלים של חברת "שדות" אומר: "אנחנו דואגים להכל, עד שמתקבלת היצירה המושלמת בסיום"

עיצוב גינה ומרפסת

המשמעות שמאחורי עשרת הפרחים הנפוצים ביותר


לפרחים יש תפקיד מרכזי באופן שבו אנשים מתקשרים במשך אלפי שנים. אנו נותנים אותם זה לזה באירועים שמחים או עצובים, ומציבים אותם כדי להקנות משמעות מסוימת לאירועים שלנו.

תגובות

כתיבת תגובה