כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב גינה ומרפסת  //  גינה: משחקים בעץ

גינה: משחקים בעץ

על העץ, בגובה או על הקרקע – בית עץ יהיה תמיד המקום האהוב על ילדים קטנים וגדולים

מאת: נעמה צור צילום: שי בן אפרים


לא ברור אם זה הגובה, המרחק מההורים, יצר ההרפתקנות, ההרגשה של "בית משלי" – אבל רבים מאתנו זוכרים את האהבה העצומה שרחשנו בילדותנו לבית הראשון שבנינו על העץ.

נו טוב, לא כולנו, עכברי העיר שבינינו זכו לראות "בית על העץ" רק אצל חברים או בסרטים – אבל כל מי שגר מחוץ לעיר או בפאתי הערים הגדולות בוודאי זוכר בערגה את הבית הראשון שהוא, אחיו הגדול או חבריו בנו על "העץ". את ההתלהבות שבבנייה, את ההתרגשות הגדולה כאשר סחבו למעלה כמה חפצים אהובים ואולי אפילו את הפיקניק הקטן הראשון שעשינו שם.

ועוד זוכרים את הידיים שהתמלאו שרף – שכן רבים מ"הבתים על העץ" נבנו על עצי אורן שתמיד נטפו שרף דביק. אבל זה היה שווה כל רגע, כל שריטה – את הבית הזה לא נשכח אף פעם.

ובכן, כמו כל דבר שקשור בילדות – גם "הבית על העץ" של היום הוא כבר עסק הרבה יותר מתוחכם, מעודכן ומרשים (ולאו דווקא על העץ ממש – אלא סתם בגובה, או פשוט בנוי על קרקע הגינה);
היום לא צריך לבנות לבד – יש חברות שייבנו את הבית בשביל הילד; לא צריך להסתפק בכמה קרשים – אפשר לקבל בית מן האגדות, בצורת ארמון, טירה או אונייה, אפשר לקבל בית משחק מרוהט, צבוע ומעוצב כמו הבית של "הגדולים" ואפשר אפילו שיהיו בו מכשירי חשמל ושאר מותרות.

מובן שככל שהילד גדל כך משתנים הצרכים ותחומי העניין שלו; הילד ימשיך לבקר ולשחק בבית העץ אם צבעו יחודש ויוכנסו אליו צעצועים ואביזרים שונים – בהתאם לצורכי הילד הגדל

לא פחות מהבית עצמו, חשובה למשחק דרך הכניסה אליו. אם הבית בנוי על עץ ממש, ברור שהביקור בו כולל את חוויית הטיפוס. גישה לבית הבנוי בגובה (לפחות 2.5 מטרים, אומר אילן מחברת צ’יילדווד המתחמה בבניית בתי עץ לילדים) אפשרית בסולם מדרגות, סולם חבלים, קיר טיפוס, וניתן גם להוסיף עמוד שממנו אפשר להשתלשל למטה, או מגלשה לילדים הקטנים יותר.

בבניית בית על העץ צריך לבחור בעץ מתאים, בוגר וחזק דיו לשאת את המשקל. בניית סתם בית בגובה פשוטה יותר, ובגינות קטנות היא גם חוסכת מקום על הקרקע. אם כבר בונים על הקרקע – כדאי להגביה מעט את הכניסה אליו באמצעות כמה מדרגות, שייחדו את הבית כמקום הפרטי של הילד. כך או כך, כדאי לחשוב מראש אם רוצים במקום משחק לכל ימות השנה – ואז לדאוג לאיטום מתאים ואולי גם להוסיף חיבור לחשמל. חברת צ’יילדווד משתמשת בחשמל סולארי – בטיחותי יותר ומוסיף לתאורת הגן.

והחשוב ביותר, אומר אילן, בית עץ יכול ללוות את הילד במשך כמה שנים – מגיל שלוש ועד גיל עשר לפחות, פעמים רבות גם בשנים שאחר כך.

מובן שככל שהילד גדל כך משתנים הצרכים ותחומי העניין שלו; הילד ימשיך לבקר ולשחק בבית העץ אם צבעו יחודש ויוכנסו אליו צעצועים ואביזרים שונים – בהתאם לצורכי הילד הגדל.
גם לגינה עצמה בית העץ מוסיף אווירה מיוחדת; לעולם אינו צורם במראהו, כמו שנראים לעתים מתקני הפלסטיק, ומזכיר תמיד שעות קסם של ילדות.

 

עוד בנושא

עיצוב גינה ומרפסת

אל תוותרו על המרפסת שלכם


הגיע הזמן להכיר את וילון הזכוכית הכי אלגנטי למרפסת שלכם: הוא נטול פרופיל, סוגר אותה לגמרי אבל גם נאסף בקלות ונפתח למקסימום, והוא כל מה שהיה חסר לכם כדי להפוך את המרפסת לחדר הכי נחשק בבית

עיצוב גינה ומרפסת

הדבר החם הבא: המוצר שחייבים בכל מרפסת


הם מתקדמים, הם מעוצבים והם מיוצרים ממש כאן. תנורי החימום של וויליאם מרסלו הם הפתרון האידאלי למרפסת או לגינה

עיצוב גינה ומרפסת

החיים הטובים עוברים החוצה


באמצעות חומרי גלם איכותיים, ארגונומיה נוחה ואסתטיקה משובחת חוויית הבישול עוברת החוצה לחצר. מטבחי החוץ של גנים ושושנים מגשימים פנטזיות קולינריות ומשקפים את התשוקה במלואה

עיצוב גינה ומרפסת

בדרך לפיקניק עוצרים במרפסת


רוצים לעשות על האש מושקע בלי לעמוד בפקקים? בואו לגלות איך אפשר לתכנן מטבח חוץ מאובזר שישאיר אבק ליערות קק"ל

תגובות

כתיבת תגובה