כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב גינה ומרפסת  //  גם גינה וגם נוף

גם גינה וגם נוף

גם אם אתם גרים בדירה אינכם חייבים לוותר על גינה מטופחת ומרגיעה. פיני פדלון מ"גן ונוי פדלון" שמתמחה בגינות גג ומרפסות מספר איך עושים את זה

מאת: טלי מור צילום:


מי אמר שאי אפשר לגור בבניין ולהרגיש כמו בבית על הקרקע? הטרנד הלוהט היום הוא המעבר מהבית הפרטי אל מגדלים גבוהים במרכזי הערים – להתראות לגינה הפרטית ושלום לנוף שנשקף מהחלון? ממש לא. מתברר שלא חייבים לוותר על הירוק בעיניים גם כשגרים בקומות הגבוהות. 
 
חברת גן ונוי פדלון מתמחה מזה כשלושים שנה בהקמה ואחזקה של גינות גג ומרפסות בבניינים ומגדלים רבי קומות. החברה, בניהולו של פיני פדלון, הוקמה כחברת גננות רגילה  אולם מהר מאוד ולאור דרישה של לקוחותיה שעברו מהכפר אל העיר ועם צירופם של לקוחות חדשים החלה להתמחות בכל מה שקשור להקמה ואחזקה של גינות מסוג זה.

"אנחנו מקימים גינות מא' ועד ת' וחוסכים ללקוחות שלנו כאבי ראש. אנחנו מספקים את הצמחים, המיכלים, האדמה ומערכת השקיה ממוחשבת שפוטרת אותם מהצורך להתעסק בהשקיה"

"גינות גג ומרפסות מחייבות התייחסות שונה לבחירת הצמחים, לניקוז ולהשקיה", מסביר פיני פדלון. "כשאנחנו באים לעצב גינות כאלה אנחנו בודקים את הטעם של הלקוח אבל גם את כיווני האוויר של המרפסת או הגג, בודקים האם ומתי הם מוצלים על ידי בניינים שכנים ובוחרים את הצמחים בהתאם". תשומת לב מיוחדת ניתן בתהליך לניקוז המיכלים. "עם השנים חל שינוי באופן שבו בונים מרפסות וגגות ובבניינים חדשים לא ניתן להשתמש במערכת הניקוז של הבניין כדי לנקז עודפי מים. משופ כך, פיתחנו אביזר ניקוז ייחודי למיכלים שבהם נמצאים הצמחים. כך גם חוסכים מים ומונעים השקיה עודפת וגם מונעים שלוליות והכתמה של הרצפה".
מבט בתמונות הגינות שעיצבה החברה מגלה גינות מרהיבות ועשירות בצבעים וצמחים שבהן ממוקמות פינות חמד קטנות. "אנחנו מקימים גינות מא' ועד ת' וחוסכים ללקוחות שלנו כאבי ראש. אנחנו מספקים את הצמחים, המיכלים, האדמה ומערכת השקיה ממוחשבת שפוטרת אותם מהצורך להתעסק בהשקיה. וכשצריך אנחנו גם בונים פרגולות ודקים ומספקים רהיטים כמו שולחנות, כסאות ופינות ישיבה, נדנדות, ואפילו אביזרי נוי ותאורה".
כמה מים צורכת גינה כזאת? "משהו כמו שתי אמבטיות בחודש" אומר פיני בחיוך, "המערכת הממוחשבת משקה בשעות האופטימליות לצמחים והשימוש במים הוא מחושב וחכם. בכלל מדובר בגינות שהאחזקה שלה,ן פשוטה הרבה יותר, אנחנו מגיעים לטפל בגינות אחת לחודשיים-שלושה וזה הכל". 
גן ונוי פדלון, טל' 03-6499555, נייד: 054-6606160. אתר החברה: www.gfadlon.co.il

עוד בנושא

עיצוב גינה ומרפסת

החשיבות של הגבהת מעקה למי שגר בבניין עם מרפסת


אתר תראה לי דלת ואתר יור לינק יצאו לבדוק את חשיבות הגבהת המעקה במרפסות וגם מצא חברה מומלצת בתחום

עיצוב גינה ומרפסת

הדרך ליצירת פינת זולה נעימה במרפסת


רוצים מרפסת באווירה של גינה? פינת זולה מפנקת היא בדיוק הפתרון בשבילכם

עיצוב גינה ומרפסת

לכל גינה יש סיפור


חברת "שדות", עוסקת בהקמה, תכנון ועיצוב של גינות פרטיות כבר מעל 25 שנה, וכמו שזאב דיאמנט, הבעלים של חברת "שדות" אומר: "אנחנו דואגים להכל, עד שמתקבלת היצירה המושלמת בסיום"

עיצוב גינה ומרפסת

המשמעות שמאחורי עשרת הפרחים הנפוצים ביותר


לפרחים יש תפקיד מרכזי באופן שבו אנשים מתקשרים במשך אלפי שנים. אנו נותנים אותם זה לזה באירועים שמחים או עצובים, ומציבים אותם כדי להקנות משמעות מסוימת לאירועים שלנו.

תגובות

כתיבת תגובה