כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב גינה ומרפסת  //  הזדמנות שנייה לגינה: 7 רעיונות לעיצוב הגינה מחומרים ממוחזרים

הזדמנות שנייה לגינה: 7 רעיונות לעיצוב הגינה מחומרים ממוחזרים

אנחנו בטוחים שבגינה שלכם זרוקות כמה שאריות שאוטוטו הולכות לפח – עץ לא מנוצל, קופסאות ואפילו צמיג ישן. אז למה שלא תפעילו את הדימיון ותשתמשו בהן בצורה יצירתית כדי לעצב את הגינה שלכם? זו ההזדמנות להתיידד עם הסביבה

מאת: לימור קלר צילום:


כאוהבי יצירתיות וחידוש הסביבה הביתית שלנו, אנחנו לא נחים לרגע. העיניים מחפשות כל הזמן רעיונות, השראות ואיך לא, שאריות שמהן נפליא לקשט את ביתינו במקוריות. ומה איתכם? יכול להיות שנשארו לכם חתיכות של עץ לא מנוצל, או שכבר נמאס לכם לשתות קפה מאותו ספל יום אחרי יום, אבל הלב מסרב לשחרר אותם? אלה בדיוק המוצרים שאפשר למחזר לטובת הגינה, וליצור לעצמכם חוץ אקולוגי, ממוחזר וידידותי לסביבה. ערמנו שאריות בכל מיני צורות וגילינו מה אפשר ליצור מהן. 
 

 
גינה על גלגלים

השארית הממוחזרת: גלגלים
גינת החצץ של קרן ודניאל סינגר מסטודיו Suit-Case הכילה קודם לכן דשא סינתטי, אבל מאחר שבני הזוג לא יכולים להעלות על דעתם מלאכותיות שכזו, הם העדיפו להפשיט אותה ולהישאר עם חצץ. הם יצרו פינת ישיבה מתוף של כבלים, וצירפו לה כיסאות ודלי מתכת שנמצאו ברחוב. כשממש קר בחוץ, כשיש הרבה אורחים או כשסתם מתחשק לשבת בחצר, הם מבעירים אש בתוך ג'אנט של גלגל ישן, ומתחממים בעזרתה. אם רוצים גם לנשנש משהו, מוסיפים לג'אנט רשת והופכים אותו לפינת מנגל.
 
עיצוב וצילום: Suitcase workshop
 
עיצוב וצילום: Suitcase workshop
 
 
קופסאות על הקיר

השארית הממוחזרת: ארגז וקופסאות שימורים
במרפסת הבית יצרה מעצבת הפנים לירון ברודר פינת רביצה, שלצידה היא מגדלת ירקות וצמחי תבלין, וכך השיגה תחושה של גינה אמיתית. לתצוגת הגינה השתמשה בארגז פלסטיק קשיח בגוון צהוב, ששימש במקור לחלוקת לחם למסעדות. על חלקו העליון הניחה פחית ישנה של סימילאק, שעוטרה על ידי וואשי טייפ בגוונים פסטליים והדפסים של פירות, ושתלה צמחי תבלין. בתחתיתן של שתי קופסאות שימורים חוררה חורים בעזרת מקדחה על מנת שיתאימו לשתילת פרחים, והניחה אותן על חוט של מנורת תלייה שמצאה בבית. החוט נחתך לשלושה חלקים בעזרת קאטר והודק לשני קצוות הארגז על ידי אזיקונים. עציץ תלוי עם פלפלים אדומים מתוקים השלים את התמונה.
 
עיצוב: לירון ברודר, Bruder-Badosa צילום: אלעד ברנגה, Barangapix
 
 
לשבת על העץ

השארית הממוחזרת: עץ אורן משומש
את לוחות עץ האורן המשומש ניצלו ב"גינות תועלת" לתועלת עיצוב המרפסת. אחרי ליטוש עמוק התקבלה טקסטורה מעניינת של העץ, והמדרגה שהייתה במרפסת חופתה בלוחות והפכה לאדנית פורחת ושופעת לצד מקום ישיבה והדומים. מצידה השני של המרפסת חופתה גם הטלוויזיה עם אותם לוחות, כדי להעניק זהות אחידה.


עיצוב וצילום: נמרוד עורף, "גינות תועלת"
 
 
להציג את הצמיג

השארית הממוחזרת: צמיג 
את הצמיגים השחורים והמלוכלכים אוספת אושרת גורן בקביעות לסטודיו שלה, ומפיקה מהן "מרגליות" בדוגמת שולחנות ושרפרפים. הפעם צבעה את הצמיגים בשלל צבעים ויצרה מהם "עציצמיג", עציצי צמיגים צבעוניים ומוגבהים המתאימים לשתילת צמחי נוי. אפשר, כמובן, לשלב אותם בגבהים שונים, להשתמש בעציצמיג בודד או ליצור שדרת עציצים לאורך שביל ולהכניס לגינה כתמים צבעוניים ושמחים.


עיצוב וצילום: אושרת גורן, "פשוט עיצוב" 
 
 
לשתות רעיונות

השארית הממוחזרת: ספל 
כשמלכת ה-DIY דנה ישראלי עשתה סדר בארון הספלים שלה, היא לא הבינה איך יש אנשים ששומרים את הספלים הכי יפים שלהם כדי לשתות בהם קפה. מבחינתה, לספלים הכי מושקעים יש ייעוד אחד – להפוך בסיס ליצירה. היא בחרה כמה מהם בצבעוניות של תכלת, סגול, אפור ולבן, מילאה אותם באדמה ושתלה בהם את הלהיט הנוכחי לבית ולגינה – סוקולנטים. כדי לאפשר להם בית נוח, חוררה בתחתית הספלים חור בעזרת מקדח יהלום או מקדח קרמי. 
 
עיצוב וצילום: דנה ישראלי
 
 
הבוץ דווקא מבפנים

השארית הממוחזרת: מגפי גומי
דנה ישראלי לא עצרה בספלים, והחליטה ליישם את השתילה גם במגפי גומי. בתחתיתם היא חוררה פתחי ניקוז בעזרת מקדח דק (אפשר גם עם חפץ חד אחר). למגף הצהוב הוסיפה רקמה על ידי חירור והשחלת חוט.
 
עיצוב וצילום: דנה ישראלי
 
 
ארגזים לתצוגה

השארית הממוחזרת: משטחי עץ
היישר מלונדון הגיעו ארגזי העץ הממוחזרים של אורית בר שי מ"גיטה כלים של פעם", והשתלבו בגינה הכפרית. הארגזים עצמם מיוצרים מחלקי עצים ממוחזרים, ממשטחי עץ ישנים או מחלקי ריהוט ישן, וחלקי העץ עוברים עיבוד וצבע מספר פעמים, כדי שייראו מיושנים יותר. לארגזים מוסיפים חלקי מתכת ישנה וחבלים כדי להשלים את המראה הכפרי החמים והאותנטי. הארגזים יכולים לשמש לאחסון, כמגשים או אפילו כאדניות לצמחים.


ארגז עץ של "גיטה כלים של פעם". סטיילינג: טלי שוורץ. צילום: אמיר זלצר
 
 

עוד על מִחזור מעוצב:
 
 

 

עוד בנושא

עיצוב גינה ומרפסת

נעים בחוץ: אפשר ליהנות מהמרפסת והגינה גם בחורף


גג, גינה או מרפסת הם מקומות מצוינים כדי לתפוס שמש – אבל גם כדי לשבת עם כוס תה ושמיכה, ולצפות בגשם הנוטף. רגע לפני שאתם מנטרלים את אזורי החוץ, שישה טיפים לעיצוב חורפי של המרפסת והגינה. לגזור ולשמור לימים גשומים

עיצוב גינה ומרפסת

החום מישראל, העיצוב מסקנדינביה: 5 כללים פשוטים למרפסת נורדית


זה הזמן לנגב את טיפות הזיעה הזולגות ולהחליף אותן ברוח קרירה הנושבת מהסגנון הסקנדינבי היישר למרפסת. צעדים פשוטים למראה צונן ומעוצב

עיצוב גינה ומרפסת

פסק זמן בחוץ: סוד הקסם של אביזרי הגינה והמרפסת


הפריטים שעושים את הגינה והמרפסת יכולים להיות ממוחזרים, ידידותיים, אקולוגיים או טבעיים. שילובם בעיצוב הקיים הופך את החוץ למזמין במיוחד. מצעד פריטים מיקר ועד זול

עיצוב גינה ומרפסת

כל בית צריך מרפסת, אז מה עושה מי שאין לו?


אתם אוהבים לשבת בחוץ אבל אין לכם מרפסת? מעט תכנון, הרבה סטיילינג וכמה פיסות נוסטלגיה, יכולים לפצות ולייצר עבורכם את האווירה הנדרשת

תגובות

היכן ניתן להשיג עץ אורן משומש?

כתיבת תגובה