כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב גינה ומרפסת  //  הלוחש לצמחים

הלוחש לצמחים

אפשר להבין בעלי חיים מבלי להבין את שפתם. אילן בר חש את סביבת הגן, ויודע לחבר בין סוגי צמחים ואלמנטים אחרים, המפיחים בגן חיים ומקנים לו ייחוד – "גינות אילן"

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: יח"צ


משחר ילדותו גילה אילן אהבה לצמחים ולסביבתם. בבגרותו רכש את השכלתו הרשמית באנגליה, הידועה במסורת גינון עתיקת ימים. הוא רכש שם ידע נרחב, שכלל היכרות עם זני צמחים רבים, המסווגים כצמחיית נוי, מאכל ומרפא. במסגרת לימודיו ב -Kew-Garden  נחשף אילן גם לטיפוח זני צמחים, הנמצאים בסכנת הכחדה ולמד דרכי פעולה להחזרתם לטבע.
מאז שפתח את חברת "גינות אילן" בשנת 1982, מקפיד אילן להעשיר את ידיעותיו בכל הקשור לעיצוב גינות ודרכי הטיפול בהן, תוך התמקדות בגינות אקולוגיות וחסכוניות במים. בגינותיו משתמש אילן בחומרי הדברה ודישון שמקורם בטבע ובפסולת הגן והבית. מעבר לכך, הוא מקפיד על שלושה עקרונות, המוסיפים לגן אנרגיות חיוביות:

1. קווים מעוגלים המיושמים בשבילים, בדוממים ובתיחום אזורי צמיחת הפרחים, המעודדים זרימת אנרגיה חיובית, המשפיעה על הגן וגם על הבית הנמצא בתוכו.
2. ניגודים, היוצרים השלמה, לדוגמא: רכות זרימת מים מתונה משלימה את תחושת הקשיחות ויציבות הסלע – תנועה מול יציבות. אדמה חשופה מסמלת יציבות ובטחון, מאדירה את תנועתיות העץ, המסמל צמיחה והתפתחות. צבעוניות אחידה מבליטה פריחה מגוונת. שילוב של חומרים מהטבע בעלי טקסטורה שונה, ליצירת מראה ותחושה של שלמות, כאשר חומר אחד מייצג את חוזק ויציבות והאחר מסמל רכות ותנועתיות.
3. גולת הכותרת בגינותיו של אילן הם אלמנטים של מים, שהם מקור האנרגיה החיובי ביותר בטבע, מטהרים, מרעננים ומחדשים את כוחות החיים: בריכות נוי עם צמחי מים ודגים, מפלים קטנים ומים זורמים על סלעים.

אילן, ששמו הולך לפניו בהבנת צורכי הלקוחות, השכיל לפתח עיצוב של גינות מיוחדות: גינות מישוש וריח למוגבלים בראייה, גינות מיוחדות לקשישים, גינות מותאמות למשפחות עם ילדים, או, להבדיל, עם כלבים. לכן, כאשר מבקשים מאילן להגדיר את סגנון העיצוב שלו תשובתו מסתכמת במילה אחת "אין". כל גינה, שהוא מקים, היא שונה, ייחודית ומותאמת לצורכי הלקוחות ולאופיים.

הגנים של אילן הם לא לתצוגה בלבד. הם מקור שמחה ואושר לבני הבית ואורחיהם. אהבתו לטבע ולצומח משולה ליין, המשתבח עם השנים. הניסיון הרב והידע המצטבר, שבסיסו אהבה, תוססים בקרבו, מושרשים בו ומועברים ללקוחותיו, כשהם מלווים תמיד בהבנה, שמחת יצירה והמון אהבה.     

גינות אילן: 052-2792273, ginoti@netvision.net.il

 

עוד בנושא

עיצוב גינה ומרפסת

אל תוותרו על המרפסת שלכם


הגיע הזמן להכיר את וילון הזכוכית הכי אלגנטי למרפסת שלכם: הוא נטול פרופיל, סוגר אותה לגמרי אבל גם נאסף בקלות ונפתח למקסימום, והוא כל מה שהיה חסר לכם כדי להפוך את המרפסת לחדר הכי נחשק בבית

עיצוב גינה ומרפסת

הדבר החם הבא: המוצר שחייבים בכל מרפסת


הם מתקדמים, הם מעוצבים והם מיוצרים ממש כאן. תנורי החימום של וויליאם מרסלו הם הפתרון האידאלי למרפסת או לגינה

עיצוב גינה ומרפסת

החיים הטובים עוברים החוצה


באמצעות חומרי גלם איכותיים, ארגונומיה נוחה ואסתטיקה משובחת חוויית הבישול עוברת החוצה לחצר. מטבחי החוץ של גנים ושושנים מגשימים פנטזיות קולינריות ומשקפים את התשוקה במלואה

עיצוב גינה ומרפסת

בדרך לפיקניק עוצרים במרפסת


רוצים לעשות על האש מושקע בלי לעמוד בפקקים? בואו לגלות איך אפשר לתכנן מטבח חוץ מאובזר שישאיר אבק ליערות קק"ל

תגובות

כתיבת תגובה