כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב גינה ומרפסת  //  ליהנות מהגינה בשלהי החורף

ליהנות מהגינה בשלהי החורף

לשמחה המתעוררת לקראת בוא האביב מוסיפה הצבעוניות שחוזרת לגינה. חודשי החורף מצטיינים השנה בשפע של גשמי ברכה וברוב הצמחים שולטים גוונים רבים של ירוק

מאת: גילי אריאל, מגזין בניין ודיור צילום: סיון פרג'


לשמחה המתעוררת לקראת בוא האביב מוסיפה הצבעוניות שחוזרת לגינה. חודשי החורף מצטיינים השנה בשפע של גשמי ברכה וברוב הצמחים שולטים גוונים רבים של ירוק. גם בחורף, עונה יחסית קצרה בארץ, חשוב להמשיך לטפל בגינה. רוב המשתלות, מעבר למבחר עצום של שתילים ידועים וחדשים, מציעות גם דוממים רבים ומגוונים, רהיטי גן עמידים בגשם והחידוש האחרון, פטריית חימום לגינה מעוצבת במיוחד לבתים פרטיים.

עזרת צמחים ידועים ולא יקרים, כמה דוממים, רהיט גן ופטריית חימום הצלחנו ליצור פינת גינה נעימה וחמימה לימי החורף

בעזרת צמחים ידועים ולא יקרים, כמה דוממים, רהיט גן ופטריית חימום הצלחנו ליצור פינת גינה נעימה וחמימה לימי החורף. את הרקפת המתורבתת, הפורחת מתחילת החורף ועד אמצע האביב, אפשר למצוא היום בגדלים וצבעים רבים. יש משתלות המציעות רקפות בר בנות 15 שנים ויותר. ההבדל בין רקפות הבר לרקפות המתורבתות נעוץ בתכונת ההתחדשות של רקפות הבר. אלה המתורבתות, לאחר נבילת הפרחים אינן חוזרות וצומחות בשנה הבאה.

העשרנו את יופיה של הגינה בעזרת גלגל עגלה עשוי עץ, חלוקי נחל שמיסגרו ארבעה לוחות עץ בציפוי אימפרגנציה למניעת רקב, פסלון צב עשוי קרמיקה ופטריית החימום המאפשרת לשבת בגינה וליהנות ממנה

שני סוגי צמחים נוספים, נפוצים, צבעוניים, לא יקרים ומתאימים לשתילה בשלהי החורף הם בשמת ניו גינאה – צמח רב שנתי הצומח היטב בצל, שפריחתו מתחילה באמצע החורף ושיאה באביב, והחרצית שתמיד מוסיפה צבעוניות רבת גוונים לכל גינה ולה שתי עונות פריחה, באביב ובסתיו. ביתר ימות השנה הצמח נשמר בעליו הירוקים, אם דואגים לגזום אותו מיד אחרי גמר הפריחה.
העשרנו את יופיה של הגינה בעזרת גלגל עגלה עשוי עץ, חלוקי נחל שמיסגרו ארבעה לוחות עץ בציפוי אימפרגנציה למניעת רקב, פסלון צב עשוי קרמיקה ופטריית החימום המאפשרת לשבת בגינה וליהנות ממנה.

עוד בנושא

עיצוב גינה ומרפסת

החשיבות של הגבהת מעקה למי שגר בבניין עם מרפסת


אתר תראה לי דלת ואתר יור לינק יצאו לבדוק את חשיבות הגבהת המעקה במרפסות וגם מצא חברה מומלצת בתחום

עיצוב גינה ומרפסת

הדרך ליצירת פינת זולה נעימה במרפסת


רוצים מרפסת באווירה של גינה? פינת זולה מפנקת היא בדיוק הפתרון בשבילכם

עיצוב גינה ומרפסת

לכל גינה יש סיפור


חברת "שדות", עוסקת בהקמה, תכנון ועיצוב של גינות פרטיות כבר מעל 25 שנה, וכמו שזאב דיאמנט, הבעלים של חברת "שדות" אומר: "אנחנו דואגים להכל, עד שמתקבלת היצירה המושלמת בסיום"

עיצוב גינה ומרפסת

המשמעות שמאחורי עשרת הפרחים הנפוצים ביותר


לפרחים יש תפקיד מרכזי באופן שבו אנשים מתקשרים במשך אלפי שנים. אנו נותנים אותם זה לזה באירועים שמחים או עצובים, ומציבים אותם כדי להקנות משמעות מסוימת לאירועים שלנו.

תגובות

כתיבת תגובה