כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב גינה ומרפסת  //  למה להחליף אם אפשר לחדש?

למה להחליף אם אפשר לחדש?

שרות חידוש הדקים של חברת גרינווד יעניק לדק שלכם מראה נוצץ וחדש ויחסוך לכם הרבה-הרבה כסף

מאת: לי מן צילום: יח"צ


משטחי הדק מתאימים מאוד לנוף הים תיכוני ולאקלים החם של ישראל. הם מקנים לשטח המרפסת או החצר מראה אחיד והומוגני ומשדרים מראה ביתי, חמים וטבעי שמשתלב היטב עם צמחיית הגינה. בנוסף, חיפוי העץ מהווה גם המשך מעוצב וטבעי מחדר המגורים אל המרפסת ונעים ונוח לדרוך עליו, לעומת כל משטח אחר.

מכיוון שמדובר בחיפוי רצפה, אך טבעי הוא שיהיה חשוף לשחיקה ממושכת מצד המשא שעליו (רהיטים ואנשים). משטחי הדק החיצוניים, בנוסף לכל האמור, חשופים גם לתנאי אקלים לא פשוטים: שמש קופחת, אבק וגשמי חורף הם רק חלק מהמשאות הנוספים שמעיקים עליהם.

כתוצאה מאלה העץ ברוב המקרים נשרט ונשחק, צבעו דוהה ולעיתים הוא אף מתעקם ומתעוות. חברת "גרינווד" שמתמחה מזה 10 שנים בהתקנת דקים ופרקטים לעיצוב המרפסת, הגינה והחללים השונים בבית, החלה לספק בשנה האחרונה באופן בלעדי כמעט שירות לחידוש משטחי העץ. מנכ"ל החברה, תומר כתבי, מדגיש כי מדובר בשירות מהפכני וחדש יחסית בארץ, הנותן מענה מצוין לכל אלה שמבקשים להחליף את חיפויי העץ בבית או בחוץ, כתוצאה מבלאי או מנזקי מזג האוויר והלחות.
 "בעבר היה חידוש משטחי העץ בעיקר נחלתם של כל העוסקים בעבודות בטכניקת 'עשה זאת בעצמך', והיתה יותר התמקדות בצביעתם", אומר כתבי. "חידוש הדקים הסתכם עד כה בשיוף בסיסי בעזרת נייר זכוכית, מריחת שמן וצביעה מחדש של הדק- כטיפול תקופתי מונע", הוא מסביר.

כתבי מציין כי כיום, בעזרת מיכון מקצועי שנרכש במיוחד מגרמניה, יחד עם ניסיון רב שצברו בדרך, יש באפשרותם לחדש את משטחי העץ, כך שייראו אפילו טוב יותר מיום ההתקנה.
בתהליך העבודה מתוקנים לוחות העץ שהתבקעו או נסדקו, ולוחות שנשברו מוחלפים כליל. לאחר מכן משייפים את המשטח כולו באופן מדויק ואחיד, עד לחשיפת העץ המקורי. כתבי מוסיף כי בעזרת המכונות המקצועיות ניתן לקבוע את מידת העומק הרצוי לליטוש הדק, וכך לשייף לדוגמה שני מילימטרים ממשטח הדק וליישר אותו לגמרי, עד להסרת שכבת הבלאי ופילוסה.

בשלב הסופי משמנים את העץ ומושחים אותו בלכה מיוחדת, כמעטה לשמירה ולהגנה מפני רטיבות ומחשיפה ממושכת לשמש. במקרים מיוחדים, תלוי בסוג העץ, ניתן גם לצבוע אותו ולהתאים את הצבע לסגנון העיצוב החדש בבית.

העבודה המקצועית של אנשי "גרינווד" אינה מסתכמת רק בחידוש מהיר (יום עבודה אחד בממוצע) ובתוצאה מרהיבה שחוסכת ממון רב (ומסתכמת בכ-15-20 אחוז ממחיר רכישה והתקנה של משטח דק או פרקט חדש), אלא מציעה כשירות משלים ויעיל, שנכלל במחיר החידוש, גם ניקוי מקצועי מכל האבק ושאריות הליטוש. כך הלקוח נהנה מסביבה נוצצת נקייה ובעיקר מרצפה מעוצבת וחדשה למראה. לזה תוכלו להוסיף גם טפיחה עצמית על השכם, כי בסופו של תהליך התועלת הכללית, לבד מהטעם הכלכלי, היא גם סביבתית. דרך מחזור וחידוש העץ הקיים מסייעת החברה באופן ישיר, והלקוח באופן עקיף, לשמור על הסביבה ולהימנע מכריתת עצים נוספים לצורך רכישת משטח עץ והתקנה מחודשת. רווח גדול לכולם.

Green Wood, הנגבה 8, תל אביב. 052-3138000. www.greenwood.co.il

 

 

עוד בנושא

עיצוב גינה ומרפסת

החשיבות של הגבהת מעקה למי שגר בבניין עם מרפסת


אתר תראה לי דלת ואתר יור לינק יצאו לבדוק את חשיבות הגבהת המעקה במרפסות וגם מצא חברה מומלצת בתחום

עיצוב גינה ומרפסת

הדרך ליצירת פינת זולה נעימה במרפסת


רוצים מרפסת באווירה של גינה? פינת זולה מפנקת היא בדיוק הפתרון בשבילכם

עיצוב גינה ומרפסת

לכל גינה יש סיפור


חברת "שדות", עוסקת בהקמה, תכנון ועיצוב של גינות פרטיות כבר מעל 25 שנה, וכמו שזאב דיאמנט, הבעלים של חברת "שדות" אומר: "אנחנו דואגים להכל, עד שמתקבלת היצירה המושלמת בסיום"

עיצוב גינה ומרפסת

המשמעות שמאחורי עשרת הפרחים הנפוצים ביותר


לפרחים יש תפקיד מרכזי באופן שבו אנשים מתקשרים במשך אלפי שנים. אנו נותנים אותם זה לזה באירועים שמחים או עצובים, ומציבים אותם כדי להקנות משמעות מסוימת לאירועים שלנו.

תגובות

כתיבת תגובה