כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב גינה ומרפסת  //  מסתור מהשמש

מסתור מהשמש

תכנון יצירתי, שיטות העיבוד והפרטים הקטנים הם אלה שהופכים עבודה- ליצירה מקצועית. על בניית פרגולות – עודד גרבר

מאת: צילום:


יש אומרים שגורלו של אדם נקבע בלידתו, ויש הסבורים, שמסלול החיים מתבסס על שיקולים הגיוניים, ואת התשובה לשאלה 'מה אעשה כשאהיה גדול' אפשר לקבל רק כשמתבגרים. במקרה של עודד גרבר עתידו לא נקבע בלידתו, אבל החל להסתמן עוד בנעוריו. מאז שהוא זוכר את עצמו, אהב לעשות וליצור דברים יש מאין.

בהיותו בן 14, במושב משמר השבעה, בנה לעצמו פינת חי, כאשר רגשותיו מתחלקים בין אהבתו לחיות ואהבתו למתחם, אותו טיפח והעשיר בגדרות, בריכות מים, תאורה,ספסלים מערכת אינטרקום וכל מה שעלה בדימיונו. השילוב בין עיצוב ומראה כללי יפה לבין הצרכים הפונקציונאליים היה הגורם שהנחה אותו אז.

אהבת העץ

במקביל, עסק בנעוריו בבניית דאונים וטיסנים, שהביאו אותו לקורס טייס, ואחר כך – לשייטת הצוללות. מיד לאחר שחרורו מצה"ל עסק זמן קצר בשיפוץ בתים, אך עד מהרה גילה שאהבתו לטבע ולמרחביי החוץ גדולה יותר, והוא רוצה להפליג עם כישוריו אל מחוץ לקירות. החלטתו התחזקה עם חשיפתו לבמבוק העדין למראה שהתאים לבנייה בחוץ. ייחודו של הבמבוק והאתגר ליצור מחומר זה מבנים חיצוניים משכו את עודד לבניית פרגולות, גדרות ושערים. כשנתיים התמקד בבנייה בבמבוק, ואז, בלחץ הלקוחות, ומתוך תהליך הצמיחה הטבעי שלו, החל עודד לבנות פרגולות מעץ ומברזל, ושילב בבנייה חידוש שלא היה מקובל בארץ: מפרשי הבד הנמתחים בין קורות ברזל או עץ.
המעבר לעבודה עם עץ, היה כרוך בהתמודדות מצפונית, כי עודד שהשמירה על הטבע בעולם יקרה לליבו, היה מוטרד מן השימוש בעצים שמקור גדיעתם לא ידוע. כאשר התברר לו, שעל כל עץ שנגדע נשתלים 15 חדשים, נרגע מצפונו, והוא דואג בהקפדה לרכוש את העצים ממקורות ומיבואנים, המקפידים על התקן הבינלאומי בנושא זה.

את מומחיותו בבניית פרגולות ביסס על לימודים מעשיים, רכש כלי עבודה מקצועיים, ולמד להשתמש בהם על "חם", דהיינו, על עבודות מוזמנות של לקוחות. כיום, לאחר יותר מעשור של פעילות ענפה, הוא מסתכל בהערצה על הבחור הצעיר שהיה כשהתחיל את העסק. "הרבה אומץ היה לי…" הוא מודה. אך הסטנדרטים הגבוהים שהציב לעצמו באיכות ושירות עשו את ההבדל בין מעשה חובבני לעבודה מקצועית.
 בשם הדיוק בפרטים הקטנים, נמנע עודד להשתמש במחברים ופרזול סטנדרטי הקיים בשוק. לכל פרויקט, מתאים עודד את הפרזול המתאים, שאותו הזמין במיוחד אצל לוחצי מתכת, רתכים ופחחים לפי הצורך. זאת במיוחד בגלל שילוב של מידות מיוחדות והצורך להדגיש חיבורים נכונים.

עיצוב ברגש

בגישתו העיצובית, ניתן למצוא שילוב עדין של סיגנונו האישי ביחד עם רצון לקוחותיו. "אין שחור- לבן, ובסופו של דבר, אתם נשארים עם העבודה שלי!" הוא מסביר. ואכן זו התוצאה של המגוון הרחב של החומרים וטכניקות העבודה בהם הוא משתמש.
יהא זה עץ, ברזל, אלומיניום, נירוסטה או ברונזה, זכוכית, בדים, פאנלים מבודדים או במבוקים גולמיים- כל עוד זה יפה וחזק זה יהיה שם.
שיקול התחזוקה של עבודותיו אינו נעלם מהעשייה. וכך הגנה על פרגולות באמצעות כיסוי פלסטיק, גילוון פרטי ברזל, צביעה ושימון עץ לסוגיו הם חלק בלתי נפרד מתכניות העבודה.
ההתייחסות לפרגולה  כמרחב המחייה של החוץ, מחייבת הרבה מעבר לצל.
אם זה "חדר האוכל" של שבת בבוקר, "פינת הקפה" של שני אחר הצהריים, "פינת הסייסטה" של שישי בצהריים ו"סלון האירוח"  של שישי בערב- זה חייב להיות מאובזר כך. ולכן תאורה נכונה, מנהגיי האירוח, שילוב הצמחייה, פינת המנגל וכל המתלווה- הם שחקנים לגיטימיים שיש להתחשב בהם.

נייד: 052-2805754 

מייל: ODGAR@017.NET.IL

עוד בנושא

עיצוב גינה ומרפסת

החשיבות של הגבהת מעקה למי שגר בבניין עם מרפסת


אתר תראה לי דלת ואתר יור לינק יצאו לבדוק את חשיבות הגבהת המעקה במרפסות וגם מצא חברה מומלצת בתחום

עיצוב גינה ומרפסת

הדרך ליצירת פינת זולה נעימה במרפסת


רוצים מרפסת באווירה של גינה? פינת זולה מפנקת היא בדיוק הפתרון בשבילכם

עיצוב גינה ומרפסת

לכל גינה יש סיפור


חברת "שדות", עוסקת בהקמה, תכנון ועיצוב של גינות פרטיות כבר מעל 25 שנה, וכמו שזאב דיאמנט, הבעלים של חברת "שדות" אומר: "אנחנו דואגים להכל, עד שמתקבלת היצירה המושלמת בסיום"

עיצוב גינה ומרפסת

המשמעות שמאחורי עשרת הפרחים הנפוצים ביותר


לפרחים יש תפקיד מרכזי באופן שבו אנשים מתקשרים במשך אלפי שנים. אנו נותנים אותם זה לזה באירועים שמחים או עצובים, ומציבים אותם כדי להקנות משמעות מסוימת לאירועים שלנו.

תגובות

כתיבת תגובה