כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב גינה ומרפסת  //  על גג העולם

על גג העולם

למה לבחור בין הנוף העירוני שנשקף מהמרפסת לבין גינה מטופחת? "גנן על הגג" ייצרו עבורכם גינה מטופחת על המרפסת או על הגג

מאת: יואב ג'ינו צילום: יח"צ


"כולם חולמים על בית עם גינה, אבל לא לכולם יש את האפשרות לגור בבבית כזה" אומר ניר גורדצקי מ"גנן על הגג". "אנחנו מאפשרים גם למי שבחר לגור בבניין בלב העיר ליהנות מגינה לצד היתרונות הברורים של מגורים בבניין בעיר כמו נגישות למקורות התעסוקה, קרבה למוקדי בילוי ונוף עירוני. זה אולי מתחיל באילוץ אבל בסופו של דבר הלקוחות שלנו יכולים לצאת החוצה למרפסת או לגג וליהנות מגינה לכל דבר".

ניר יודע על מה הוא מדבר, מאז שייסד את "גנן על הגג" יחד עם חברו עידו אלקיים-לנדאו בשנת 2,000 הספיקו השניים לעצב, לתכנן וליצור מעל 600 גינות גג. בעבודה שלהם הם משלבים את הידע המקצועי שלהם עם עולם הגננות יחד עם יכולות טכניות גבוהות וטכנולוגיות חדשניות שמאפשרות שתילה של צמחים באופן שלא יכביד על יסודות הבניין, ניקוז טוב ויעיל של המים והשקיה אוטומטית. "עיצוב של גינה על הקרקע הוא פשוט יחסית לעיצוב של גינת גג. בגינות גג יש להקפיד על בחירה של צמחים שמתאימים לחיות במיכלים ושהשורשים שלהם לא אלימים מדי ועלולים לשבור את המיכל או לחנוק צמחים אחרים, יש לתת תשומת לב גדולה לתשתיות ההשקייה והניקוז ולאלמנטים עיצוביים אחרים שקיימים על הגג כמו דקים, ג'קוזי או אפילו בריכות ועוד ועוד. ההתמחות שלנו היא שירות כולל שמאפשר לבעל הבית ולאדריכל פיתרון כולל וראש שקט".

איך מתחילים עיצוב של גינה על הגג?
"אנחנו מתחילים בדרך כלל בפגישה בבית הלקוח ובהיכרות עם השטח. אנחנו לומדים את השטח ומציגים בפני הלקוח מצגת של תמונות שצילמנו במאות הגינות שיצרנו ומתחילים לברר את ההעדפות של הלקוח וממשיכים ביצירה של תוכנית ייחודית עבורו שכוללת את התשתית ומרכיבים נוספים כמו דקים, ריהוט ואלמנטים עיצוביים נוספים. שלב התכנון הוא שלב קריטי שמונע בעיות עתידיות כמו – נזילות או סתימות, למשל. ברגע שהלקוח מאשר את ההזמנה מתחילה העבודה בשטח.

"יש לקוחות שמתחילים את השיחה בחלום שיש להם כמו 'אני רוצה לשבת מתחת לעץ לימון', למשל. במקרה כזה אנחנו מבררים איפה על הגג ניתן לשתול עץ כזה מבחינת שמש וכיווני הרוח וסביבו בונים את הגינה כולה – כולל פינות ישיבה וריהוט גן".

זה באמת אפשרי לשתול עץ לימון על גג?
בוודאי. אם הגג גדול מספיק אפשר אפילו לשתול עליו עצי זית. הטכנולוגיה שאנחנו עובדים איתה מאפשרת שתילה במצע שהוא קל משמעותית מאדמה רגילה ונקרא פרלייט. החומר הזה, שיש לו יכולות ספיחה של נוזלים של פי מאה מהגודל שלו חוסך מים והוא חלק מההקפדה שלנו על עניינים אקולוגיים.
החומרים שאנחנו עובדים איתם הם ידידותיים לסביבה ואנחנו מציעים הרבה פעמים ללקוחות שלנו גם מערכות שמשתמשות במים אפורים של הבית לטובת השקיה ותאים סולריים ליצור חשמל. בהקשר הזה כדאי לזכור שבנייה של גינה על הגג מבודדת את הבית טוב יותר וחוסכת משמעותית בהוצאות החימום והקירור".

האם הלקוח הוא חלק מהתהליך?
"אנחנו עובדים עם המון רגש ואהבה למקצוע ואנחנו משתפים את הלקוחות בבחירה של המיכלים והצבעים שלהם וכחלק מהתהליך נפגשים במשתלה כדי לבחור יחד צמחים. רוב הלקוחות שלנו מצהירים שהעיצוב והבנייה של הגג הוא החלק הכי כיפי בתהליך בניית הבית שלהם".

לפרטים נוספים: "גנן על הגג", מנורה 4 נאות אפקה, תל אביב. טל' 03-5493647, 054-7755381, 054-7755380.
אתר:
www.al-gag.co.i

עוד בנושא

עיצוב גינה ומרפסת

החשיבות של הגבהת מעקה למי שגר בבניין עם מרפסת


אתר תראה לי דלת ואתר יור לינק יצאו לבדוק את חשיבות הגבהת המעקה במרפסות וגם מצא חברה מומלצת בתחום

עיצוב גינה ומרפסת

הדרך ליצירת פינת זולה נעימה במרפסת


רוצים מרפסת באווירה של גינה? פינת זולה מפנקת היא בדיוק הפתרון בשבילכם

עיצוב גינה ומרפסת

לכל גינה יש סיפור


חברת "שדות", עוסקת בהקמה, תכנון ועיצוב של גינות פרטיות כבר מעל 25 שנה, וכמו שזאב דיאמנט, הבעלים של חברת "שדות" אומר: "אנחנו דואגים להכל, עד שמתקבלת היצירה המושלמת בסיום"

עיצוב גינה ומרפסת

המשמעות שמאחורי עשרת הפרחים הנפוצים ביותר


לפרחים יש תפקיד מרכזי באופן שבו אנשים מתקשרים במשך אלפי שנים. אנו נותנים אותם זה לזה באירועים שמחים או עצובים, ומציבים אותם כדי להקנות משמעות מסוימת לאירועים שלנו.

תגובות

כתיבת תגובה