בניין ודיור

עיצוב מטבחים  //  אש במטבח: כיריים חדשניות לכל מטבח

אש במטבח: כיריים חדשניות לכל מטבח

גם לשמור על הבטיחות וגם להציג פרקטיקה עיצובית: כיריים אינדוקציה הן מזמן חלק מעיצוב המטבח של כולנו. כך תבחרו נכון

מאת: צילום:


ל"ג בעומר היא התקופה בה כולנו חושבים על אש, זו נחשבת כמרכיב הבישול העיקרי והמהותי כבר מאות שנים ונדמה היה כי רק באמצעותה ניתן לרקוח תבשילים ערבים לחך. אך בשנים האחרונות לצד הלהבה הגלויה והכיריים המוכרות עולות שלל אלטרנטיבות חדשות ובטוחות יותר. עם עיצוב של חצי ירח, זכוכית עם אור אדום, בהפעלת טאצ' או סלייד, עם מנגנון שמזהה את הסיר ומבשל לפי טיימר או ככזה עם להבה עוצמתית.
 
המותג הבינלאומי למוצרי חשמל, teka מלביש את הכיריים במראה חדשני מתוחכם ופרקטי המביא רמה חדשה של חדשנות טכנולוגית במטבח.  הכיריים יוצרו תוך שימת דגש על  נוחות עבודה וצוידו בפונקציות המקלות על תהליך הבישול המאפשרות בישול מקביל של מגוון תבשילים בו זמנית. ביניהן, מרחב עבודה גדול יותר בזכות לחצני מגע ,כיריים בגדלים שונים ,עוצמת חום בטווחים לבישול איטי ובישול מהיר, אזורי בישול הנבדלים בעוצמת החום ובצורתם ,אזורים כפולים לסירים בגדלים שונים ועוד.
 
המוטו של Tekaהוא לשמור על הבטיחות ולהציג פרקטיקה עיצובית. זו הסיבה שהחברה מציגה מגוון רחב של אלטרנטיבות שאותן תוכל לאמץ להרגלי הבישול והצרכים שלך. מעבר לסוגי הכיריים, Teka מציעה מגוון רחב של גדלים כאשר כל דגם שמוצג משתרע על טווח גדלים רחב, כך שאין סיבה להתפשר על דגם שפחות מתאים בשל חלל שאינו זמין. 
 
 
 
כיריים חשמליות מגנטיות מסוג אינדוקציה: 
 
מהי שיטת האינדוקציה?
"אינדוקציה –היא למעשה ניצול מגנטי כלומר סלילים מגנטיים שממוקמים מתחת למשטח הזכוכית הקראמית ויוצרים אפקט חום מדויק בקוטר תחתית כלי הבישול כך שלמעשה מדובר באנרגיה יעילה ביותר שאינה הולכת לאיבוד.  במהלך הבישול אזור הבישול לא מפיק חום בכלל אלא יוצר שדה מגנטי שמחמם את הסיר בלבד והאזור שמסביב נותר קר,  הזרם המגנטי למעשה מתרכז בנקודות המגע שבין אזור הבישול לסיר. במידה והתבשיל קטן יותר מכלי הבישול, החיישנים יזהו את גודלו ויתאימו את ייצור החום להיקפו. כמו כן, מיד עם הסרת הסיר אזורי הבישול מתקררים. בצורה זו, הבישול בכיריים גם מהיר יותר וגם בטיחותי משום שרק האזורים הרלוונטיים חמים, מעבר ליתרונות הבישול לכיריים אלו יתרון אסתטי בולט שכן הם שומרות על חזות נקייה למטבח.
 
למה כדאי לרכוש כיריים כאלו?
כדאי לרכוש כיריים כאלו בשל היתרונות הרבים שבשיטת הבישול. הבישול באינדוקציה בטיחותי יותר מאחר ואין להבה גלויה ונוצר חום רק במקום עליו מונח הסיר, מהיר יותר מבישול בגז בכמעט מחצית מהזמן, חסכוני יותר מכיריים חשמליות בזכות מיקוד החום וניצול האנרגיה המופקת באופן יעיל מדויק עם הנחת הסיר  וזמן החימום הקצר, זו שיטה שמאפשרת  גם גמישות בבישול בזכות האפשרות לאחד מספר אזורי בישול לאזור אחד המותאם לסירים או מחבתות.
 
באופן כללי, הבישול בכיריים אינדוקציה מתאים לכל אחד אך בייחוד לחובבי בישול ולאלו שמבשלים המון בשל החיסכון באנרגיה ובשל העוצמות הגבוהות שהבישול באינדוקציה מאפשר. החסרונות שניתן להצביע עליהם הם המחיר הגבוה יחסית מכיריים הגז אך בטווח הארוך בשל החיסכון באנרגיה,  משתלם לרכוש אותן.
 
 
 
"אחת הסיבות העיקריות לכך היא השינוי וההתפתחויות שחלו בתחום כלי המטבח עם מגוון סירים עשויים יציקת ברזל המותאמים לשימוש בהן  ובעיקר בזכות יתרונותיהם המובהקים על פני סוגים אחרים- גדולים ולא פחות חשוב בזכות פשטות הניקיון שכן מדובר במשטח חלק וישר שקל לניקוי לאחר כל שימוש" מסביר אסי ארביב, מבעלי קלינטון סחר יבואנית המותג teka. "הצמיחה בקטגוריית האינדוקציה בולטת מאוד ,אם בשנה שעברה הצגנו חמישה דגמים שונים של אינדוקציה בלבד, השנה בעקבות הביקוש והעלייה המתמדת, באולם הקונספט החדש שלנו בהרצליה נפתחה מחלקה רחבה יותר הכולל חמישה עשר דגמים שונים במגוון עיצובים, גדלים וצבעים. כמו אופוויט ולבן, ולא רק מרובע אלא גם במבנה חצי ירח, טרפז, אליפסה ועוד צורות חדשניות", מוסיף ארביב.
 
לאלה שמתקשים לוותר על בישול הגז מוצעות סדרת הדומינו שהושקו לאחרונה המאפשרות בזכטת גודלן לשלב בין כיריים גז לאינדוקציה. התפתחות טכנולוגית, צמצום חלל הבית וחשיבה עיצובית מתקדמת הביאו לידי פיתוח של  סדרת כיריים ייחודית המגיעה כיחידות בודדות בגודל של 30*50 ס"מ וניתנות ל"משחק " ולהתקנה בכל צורה גיאומטרית רצויה, במאונך או במאוזן, מאפשרות להתקינן בכל מקום במטבח ולא כיחידה אחת במעיין משחק עיצובי אישי.
 
 
פטנטים חדשים בכיריים האינדוקציה שמציגה TEKA:
 
מערכת בטיחות חדשנית המפיקה אות קולי המתריע על תזוזה של הסירים כאשר הגיעו לרתיחה או במידה ונשפך נוזל מהסיר על גבי המשטח, כאשר והעניין לא טופל לאחר דקה הכיריים כבים אוטומטית.
 
הרתחה ורגיעה- פונקציית שראשית מביאה את אזור הבישול לעוצמה המקסימאלית, ואחר כך מנמיכה אותה. אלמנט יעיל כאשר מכינים תבשילים המצריכים הרתחה מהירה תחילה ומיד אחר כך בישול איטי על אש קטנה. 
 
תכנות בישול דיגיטאלי- התכנות הדיגיטאלי של זמן הבישול מאפשר להגדיר את ההתחלה והסיום של תהליך הבישול של כל אזור בישול בנפרד מדקה ועד 99 דק'. פונקציה המקלה ומאפשרת להכין ארוחות מבלי להשגיח על תהליך הבישול.
 
"סטופ אנד גו"- פונקציה יעילה שבזכותה ניתן לעצור את תהליך הבישול בלי הצורך לאתחל את הכיריים, רק נגיעה אחת והכיריים יזכרו את העוצמה שנבחרה, תוכנית הבישול או הזמן.
 
פונקציית הכח- פונקציה המגדילה ב-35% את העוצמה של אזורי האינדוקציה הנבחרים למשך 10 דק'. אידיאלי להרתחה מהירה או לחימום מהיר של נוזלים.
 
 
 
 

 

עוד בנושא

עיצוב מטבחים

הכיור במרכז הבמה: כיורי המטבח שאתם חייבים להכיר


אחד מהאלמנטים אשר נותנים את הטון בסביבת המטבח הוא ללא ספק הכיור, סביבו מתוכנן כל אזור העבודה והבישול. אז איך בוחרים נכונה בין כזה המשלב בין פונקציונליות ונוחות משתמש לבין מראה מעוצב ואפקט וואו מיידי? קבלו כמה הצעות מנצחות

עיצוב מטבחים

מטבח איכותי מתחיל מבחירה נכונה של חומרי גלם


טאצ'ווד, בית מלאכה אשר בונה מטבחים כפריים בעבודת יד כבר דור רביעי, מביא אליכם את המדריך המרוכז לבחירת חומרי גלם למטבח. זה המקום להתלבט, לשקול ולקבל החלטות מושכלות

עיצוב מטבחים

מטבחי דקל מעצבים את מרחב הבישול


חברת מטבחי דקל היא ותיקה ומתקדמת באותה נשימה – מצד אחד יש לה שנות ניסיון רבות, ומצד שני היא דואגת להיות תמיד בקדמת הטכנולוגיה ובחזית העיצוב

עיצוב מטבחים

בונה ונהנה: הכירו את סיוון הנגר


רוצים מטבח שיותאם בדיוק עבורכם? ארון במידה לא סטנדרטית? ספרייה יוצאת דופן? סיוון מיזן, הנגר המבטיח מהצפון, נמצא כאן בדיוק בשביל זה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *