בניין ודיור

עיצוב מטבחים  //  בשר או חלב: כך תעצבו מטבח כשר כהלכה

בשר או חלב: כך תעצבו מטבח כשר כהלכה

על שלושה דברים עומד המטבח הכשר המודרני: אחסון, יעילות וניקיון. בואו לעשות קצת סדר בבניה ועיצוב של המטבח לפי כל חוקי הכשרות

מאת: שירה גל שרייבר צילום:


אם חשבתם שמטבח רגיל הוא אחד האזורים שהכי קשה לעצב בבית, אז תוסיפו למשוואה גם את הצורך של חלקנו בכשרות ויש לכם כאן אתגר של ממש. יש כאן לא רק עניין של טעם וריח, אלא בעיקר של פרקטיות ומציאת הרבה פתרונות – אחסון, גישה, שימוש, מסתור, מכשירי חשמל ומה לא. מבשלים בו, אוכלים בו, מסתובבים בו עם הטלפון ומשאירים ג'אנקיאדה על השולחן. אין ספק שהמטבח הרוויח ביושר את הזכות להיות האתגר הגדול של פרויקט שיפוץ ועיצוב הבית – גם לדיירים וגם למעצבים. ועכשיו, קחו את כל זה, והשליכו על המשימה הבאה – עיצוב מטבח כשר. אם התמונה הראשונה שעולה לכם בראש היא של כיור כפול – אתם אופטימיים. תתחילו עם שני כיורים, שני מדיחי כלים ומה לגבי סירים כפולים, צלחות, סכו"ם, כלי הגשה ג'אדג'טים ומכשירי חשמל? התעלפתם כבר?

 

יש לכם שאלות בנושא? הכנסו לפורום מטבחים

וגם: מטבחים: לכל העסקים ובעלי המקצוע

 

כדאי לגשת לתכנון המטבח הכשר בצורה מסודרת, ולוודא שלנגד עינינו עומדים שלושה דגשים חשובים מעבר להפרדה הברורה – אחסון, יעילות, ניקיון. פנינו למעצבת שלומית פישר שתעשה לנו סדר בין קודש לחול:
 
אחסון: לא לשכוח מקום מיוחד לכלי הפסח והשבת

 
דאגו מראש ל"מטבח הפסח" שלכם: כידוע, רוב המשפחות הדתיות מקפידות שאיזור נפרד מהמטבח יהיה "מטבח פסח" על מנת לחסוך את הכשרת המטבח הרגיל. יחד עם זאת – לא בכל בית יש אפשרות למטבח נוסף. אם נוצר מצב שגם האחסון הגבוה והמיוחד במטבח לא מתאים לכלי הפסח, מומלץ להיעזר בטריק ישן אבל אהוב ומוצלח, ולהקדיש ארונית או ויטרינה בפינת האוכל לאחסון הכלים החגיגיים. בימי חול הם מסודרים יפה בארון, כך שגם אם הם גלויים לעין הם עדיין מהווים פריט עיצובי. 
 
תכננו איפה ימוקמו מכשירי השבת שלכם: מומלץ מאוד להתחיל עם רשימת מלאי – כמה סירים ומחבתות יש לנו, ומה גודלם? כמה סרוויסים יומיומיים, כמה לשבת ולחג? כשעובדים עם מעצב מטבח, חשוב לוודא שיהיה לו ניסיון וידע בניצול שטח המטבח לארונות. ארון עמוק מעל המקרר לאחסון ארוך טווח (למשל כלי פסח) מגרות מטבח עמוקות לאחסון סירים, ארונות גבוהים או פינתיים שיהיו בית לפלטה של שבת או למיחם גדול,  וכל רעיון יצירתי אחר שיעזור ויהיה לא רק יעיל, אלא גם הרמוני מבחינת העיצוב. קחו בחשבון שלא פעם מתגלה שמקומות האחסון הללו אינם פרקטים עבור כלים יומיומיים, ולכן, אם אין צורך ממשי – אל תציפו את המטבח בארונות "על כל צרה שלא תבוא". מכאן מגיע הצורך ברשימת מלאי מדוייקת ומסודרת.
 
אחסנו גם באי, אם יש: מקום נוסף שכדאי לנצל אותו הוא אי העבודה במרכז המטבח, כמובן – אם יש אפשרות לכזה. האידיאל הוא אי רחב, שכל בני הבית יוכלו לשבת סביבו לארוחות פחות רשמיות במהלך השבוע. מומלץ לבחור באי בעל מדפים או מגירות מתחת למשטח העבודה, ולנצל אותם לאחסון כלי מטבח בהם משתמשים בזמן העבודה על האי – קערות נירוסטה, כלי ששת ואפילו מוצרי חשמל קטנים כמו מיקסר או טוסטר.  
 
 
כלים גלויים לעין (עיצוב פנים: לירז חזן, צילום: אורי גרון)
 
 
יעילות: לא לשכוח מיקום לפלטת השבת

 
מקמו נכון את שני הכיורים: מטבח טוב צריך להתנהל כמו מפעל, זאת אומרת – מעברים חלקים ובטיחותיים בזמן העבודה, בלי התרוצצויות מיותרות. אם בדרך כלל ממוקם משטח העבודה ליד הכיור וחוסך התרוצצויות מיותרות, אז מה עושים במטבח כשר ובו שני כיורים נפרדים? ולכן, כשיושבים לתכנן מטבח, יש לקחת בחשבון את אופן העבודה הנוח ביותר, ולהלביש אותו על צורת המטבח וגודלו בהתאם לשיקולי הכשרות החריגים בו. 
 
השאירו מקום לפלטה של שבת: לאחר שהחלטתם איך ממוקם "משולש הזהב" שלכם (כיור-מקרר-תנור), רף היעילות עולה עם תכנון מוקדם של איזור העבודה. מיקום הכיריים, למשל, צריך להיות תלוי במספר גורמים. בטיחות – יש להקפיד על מרחק ביניהם לבין מעבר או לוודא שאינם קרובים מידי לארון. מבחינת יעילות – הדבר הטוב ביותר לעשות הוא למקם אותם בין משטחי עבודה, כך שתמיד יישאר מקום פנוי במקרה ואתם עובדים עם סירים גדולים ורחבים או מעוניינים להניח עליהם פלטה של שבת. 
 
באותו איזור, מומלץ להשאיר מקום מיוחד לאחסון שמן, תבלינים ושאר פריטים שהפופולריות שלהם עולה בזמן הבישול.  קלפה מעל הכיריים, מזווה נשלף או קרוסלה הם פיתרונות אידיאלים. ככלל, רצוי להקפיד שכל המוצרים הקשורים לבישול יהיו זמינים מעל הגז או בגובה השיש ככל שניתן, ואילו את השטח הנמוך יותר לנצל לאחסון כלים גדולים במגרות רחבות – סירים, קופסאות, כלי הגשה וכולי. 
 
אם עיקר השיש שלכם הוא כיורים – כדאי לתכנן טוב את כל השאר: דרושה מחשבה מראש – אילו כלים יהיו מונחים על השיש ואילו מוצנעים בארון. גם במטבח גדול יש לקחת בחשבון אילוצי מקום, בעיקר במטבחים שומרי כשרות, שרוב המקום על השיש נתפס על ידי הכיורים. אז נכון שאין מראה מרגש יותר ממיקסר חדשני וצבעוני על השיש, אבל בסופו של דבר, אם משתמשים בו רק פעם בשבוע – המקום שהוא תופס קצת מיותר. לעומת זאת הקומקום או בר המים קצת יותר פופולאריים בבית, אך חשוב לזכור להציב אותם בסמוך לארון בו מאכסנים את הקפה, הסוכר והתה. 
 
לא תמיד חייבים להעמיד את המיקסר על השיש, רק אם יש מקום פנוי  (צילום: יח"צ, עיצוב: נורית גפן)
 
ניקיון: 
 
בחרו בחומרים שאפשר לנקות ולהכשיר לעבודה: נושא הניקיון במטבח כשר הוא חשוב לא רק מבחינת ההיגיינה, אלא גם עקב נושא הכשרות עצמה. בנקודה זו עולה דילמת החומרים בהם משתמשים לבניית המטבח וחלקיו. אי העבודה, למשל, עשוי בדרך כלל מעץ, אשר לא מתנקה בקלות ויש סיכוי שלא יעבור את הפרמטרים הקשוחים של ההכשר. חשבו האם אתם מעוניינים לעבוד עם פורמייקה, נירוסטה או שיש, כאשר לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות מבחינה מראה וטיפול. שילוב של שניים מהחומרים האלו עלול להיות, מצד אחד, מרענן מבחינה עיצובית ופרקטי מאוד, מצד שני – לפגוע במראה ההרמוני של המטבח. 
 
שימוש במתקני תליה למשל, הפך לפופלרים מאוד בשנים האחרונות, בעיקר במטבחים שנהנים מעיצוב כפרי. מתקני התליה יכולים לשמש לתליית מחבתות או רק לכלי ששת, ואכן מדובר בפיתרון יפה ופרקטי שחוסך מקום, אך חיסרון גדול בצידו – הלכלוך. הכלים חשופים לאבק, לשמן ולרוטב הניתז במהלך הבישול. אם אתם אכן מעוניינים במתקן כזה,  כדאי להקפיד ולמקם אותו במרחק של הושטת יד מהכיריים – לא רחוק ומאמץ מידי ולא קרוב ומלכלך מידי.
 
מומלץ לוותר על משטח עבודה מעץ (צילום: עוזי פורת,  אדריכלות: יעל אלמור, עיצוב פנים: דרור רימוק)
 
עוד על עיצוב מטבחים:
 

 

עוד בנושא

עיצוב מטבחים

לזה לא ציפינו: אביזרי מטבח מיוחדים באמת


כיור משולב עם משטח עבודה, ברז מתכוונן ומגירת ואקום לשימור מזון - כל המוצרים הכי מיוחדים למטבח, באולם התצוגה של גומא

עיצוב מטבחים

לא רק שיש: סוגי משטחים למטבח


עולם המטבחים מציע מגוון רחב של משטחים מחומרים שונים, בסגנונות עיצוב רבים וברמות עמידות שונות. הצטרפו לסיור באולם התצוגה של גומא, כדי ללמוד על האפשרויות העומדות בפניכם

עיצוב מטבחים

מטבח קטן או מטבח גדול?


היתרונות של מטבח גדול ומרווח ברורים, אבל לפעמים דווקא המטבח הקטן הוא הנוח יותר. כך תתכננו את המטבח נכון, בהתאם לשטח המוקצה לו

עיצוב מטבחים

כמו חדש: סיור בבית שעבר שיפוץ מקיף


הבית הזה עבר שיפוץ משמעותי, ועכשיו הוא נהנה ממראה חדשני וממטבח מעוצב ונוח. מוזמנים לסייר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *