BVD

עיצוב מטבחים  //  הדרך הנכונה למטבח מרווח

הדרך הנכונה למטבח מרווח

בשורה או באלכסון? איך נדאג למטבח שיהיה גם מעוצב וגם מרווח? יש לא מעט דרכים שיקחו אתכם לשם. הנה כמה המלצות

מאת: צילום:


אנו נוטים לחשוב רבות על מוצרי החשמל שאנו קונים ולהחליף אותם כשאלו מתיישנים או שכבר לא עונים על הצרכים הנדרשים, אך לא די רק בבחירת מוצרי החשמל אלא גם במיקומם והצבתם בדרך הנכונה בחלל כך שיאפשרו ניצול מקסימאלי של מרחב העבודה בהתאם לתנאים הקיימים ולצד עיצוב נעים הוא חשוב. במידה ותחשבו כמה זמן אתם מבלים במטבח, תגלו כמה זה חשוב שיהיה לא רק פרקטי וידידותי למשתמש, אלא גם מעוצב ולכן האידיאל הוא שהפרקטיקה ונוחות השימוש ישתלבו יחד עם עיצוב ייחודי. 

 

אסי ארביב, מבעלי קלינטון סחר יבואנית מותג מוצרי החשמל Teka, מציג מספר דוגמאות לעיצוב יעיל וידידותי של המטבח בהתאם לסוג החלל הזמין :   

 

נקודת המוצא היא כי למטבח יש לפחות שלושה אזורים מוגדרים, איזור הבישול, איזור הדחת הכלים ואיזור האחסון. יחדיו, הם יוצרים משולש סגור לתנועתיות התדירה ביותר של המשתמשים במטבח.

 

כל פעילות במטבח כוללת ריבוי של תנועות ומשימות קטנות, והציוד חייב להיות מוצב בצורה האופטימאלית על מנת לעשות חיים קלים ולחסוך במאמצים מיותרים. החלל הזמין וצורתו יכתיבו את חלוקת האזורים במטבח.

 

 

להלן התוכניות השכיחות ביותר עם טיפים כיצד למקסם את החלל בהתאם לדרישות אלו:

 
הצבה בשורה- האופציה הטובה ביותר כאשר חלל המטבח קטן וצר. למעשה, כל אזורי המטבח, הבישול, הדחת הכלים והאחסון נמצאים 
באופן בלתי נמנע,  זה לצד זה בשורה ובמרחק גדול יחסית. ניתן לפתור בעיה זו על ידי וידוא כי האזורים בסדר האפשרי  ההגיוני ביותר וכי ישנם מספר משטחי עבודה ליד המקרר,  התנור ועוד, כך שלא תצטרכו  לשאת משהו כבד או חם למרחקים.
 
 
צורת האות L– צורת עיצוב בעלת המון יתרונות ללא חסרונות. במידה ומעצבים את המטבח בצורה זו ובחוכמה, הדבר "מחסל" את הצורך ללכת משום שניתן להגיע לתנור, למקרר, או לכיור על ידי סיבוב וצעד אחד בלבד.
 
 
 
צורת האות U- אם ישנם ברשותך שלושה קירות שניתן להשתמש בהם, (בהנחה שהמטבח ברוחב של לפחות 3 מטר), עיצוב זה הוא אידיאלי ומעניק את כל היתרונות של המטבח הפינתי אך עם חלל נוסף. בעיצוב זה, כל קיר מוקדש לאחד משלושת המשימות העיקריות שבפניך, לדוגמא, לבישול, להדחת כלים ולהכנת אוכל. בצורה זו קל יותר למנוע אי סדר והמטבח ייראה גדול יותר מכפי שהוא בפועל.
 
 
הצבה במקביל- במטבחים רבים הפוזיציה של הדלתות והחלונות מותירה רק שני קירות מנוגדים שניתן להשתמש בהם לאבזור. בעוד הדבר עשוי להיתפס כחסרון, למעשה קל יחסית למקם אזורים קרוב יחדיו (בין אם מימינך, משמאלך או אפילו מאחוריך) וזה מונע את תחושת הקלאוסטרופוביה שאתה עלול לחוות כאשר אתה מוקף  בחפצים או בארונות מכל עבר.
 
 
"האי"- עיצוב האידיאלי עבור מטבחים גדולים אשר לרוב מרובעים. היתרון הגדול שבמטבח אי הוא שתמיד יש לך שפע של חלל עבודה, 
בכל חלק כזה או אחר שאתה נמצא בו במטבח. למעשה המטבח מחולק לשלושה אזורים מקבילים: בישול, אפיה והדחת כלים כאשר עבור כל משימה משטח עבודה רחב ידיים. באופן טבעי, אם יש לך כיריים במרכז המטבח, קולט האדים ממוקם ישירות מעל.
 
 
 
 
"חצי אי"- אופציה נוספת לאלו החושקים בעיצוב אידיאלי בעוד שהחלל הזמין אינו עומד במידות הרצויות. עיצוב "חצי האי" מגדיל את הדלפק הראשי במרכזו של המטבח. מרבית הציוד מוצב בצורה אנכית לאחד מן הקירות כך שמרכז המטבח הופך ללב המוקד. עיצוב זה מעניק מראה אישי למטבח בזמן שיוצר חללים שונים, ומרכזו מתאים לדלפק ארוחת בוקר.
 
 
TEKA: לכל המידע>>

עוד בנושא

עיצוב מטבחים

מטבח איכותי מתחיל בבחירה נכונה של חומרי גלם


טא'צווד, בית מלאכה אשר בונה מטבחים כפריים בעבודת יד כבר דור רביעי, מביא אליכם את המדריך המרוכז לבחירת חומרי גלם למטבח. זה המקום להתלבט, לשקול ולקבל החלטות מושכלות

עיצוב מטבחים

מטבחי דקל מעצבים את מרחב הבישול


חברת מטבחי דקל היא ותיקה ומתקדמת באותה נשימה – מצד אחד יש לה שנות ניסיון רבות, ומצד שני היא דואגת להיות תמיד בקדמת הטכנולוגיה ובחזית העיצוב

עיצוב מטבחים

בונה ונהנה: הכירו את סיוון הנגר


רוצים מטבח שיותאם בדיוק עבורכם? ארון במידה לא סטנדרטית? ספרייה יוצאת דופן? סיוון מיזן, הנגר המבטיח מהצפון, נמצא כאן בדיוק בשביל זה

עיצוב מטבחים

מה חדש בעולם המטבחים? הכל!


טכנולוגיות חדישות המאפשרות חזיתות במראה מינימליסטי, יחידות מידוף מיוחדות, שימוש במתכות ישנות-חדשות ועוד. הכירו את כל החידושים המסקרנים בסביבת המטבח הביתי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *