כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב מטבחים  //  המדריך השלם לעיצוב מטבחים | והפעם: מכשירי החשמל במטבח

המדריך השלם לעיצוב מטבחים | והפעם: מכשירי החשמל במטבח

מתכננים מטבח חדש? רגע לפני שאתם נאבדים בין המגוון הרב של החומרים, הצבעים והמוצרים שיש לזירה הזאת להציע, ערכנו עבורכם מדריך לעיצוב מטבחים. כתבה רביעית ואחרונה בסדרה, והפעם: מכשירי החשמל במטבח

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


ידוע לכל שהמטבח הוא לב ליבו של הבית, ואחד החדרים המורכבים ביותר לעיצוב. בסדרת הכתבות הבאה, נעסוק בכל הקשור לעיצוב מטבחים – מהנדסת האנוש והפרקטיקה ועד לאחרון הפרטים העיצוביים.
לאחר שדיברנו על הפרקטיקה, הנראות וחומרי הגלם שמשפיעים על עיצוב המטבח שלנו, הגיע השלב לדון במכשירי החשמל במטבח, שגודשים את המרחב הזה מכל עבר.
כמות וסוג המכשירים החשמליים במטבח קשורים לרוב בהרגלי הבישול והאפייה של הדיירים, ובמספר המבשלים והסועדים בבית.
מכשירי החשמל הם פרמטר שיש להתייחס אליו כבר בשלב מוקדם של עיצוב המטבח. יש לקבוע מראש היכן יאוחסן כל כלי, ולהחליט האם הוא יהיה גלוי או נסתר, אינטגרלי או עומד בפני עצמו.
בכתבה הבאה נסקור את מכשירי החשמל המרכזיים שמשפיעים על עיצוב המטבח שלנו.

לכתבה הראשונה בסדרה >>
לכתבה השנייה בסדרה >>
לכתבה השלישית בסדרה >>

עיצוב: גודי פררה, מכשירי חשמל: דה דיטריש

מעצבת: סנדרה חליוה, צילום: שי אדם, מכשירי חשמל: פיליפ סטארק לגורניה

מקרר

המקרר הוא מכשיר החשמל הגדול ביותר במטבח. בעבר עומק המקרר היה גדול מהעומק המקובל של הארונות, אך כיום כבר קיימת התאמה בין שני העומקים, וכך מתקבל מראה נקי יותר. במקבל לצמצום עומק המקרר, פותחו מקררים רחבים יותר, וכיום ניתן להשיג מקררים ביתיים גם ברוחב של 120 ס"מ. מלבד התמורות בנראות של המקררים, חלה התקדמות גם מבחינה טכנולוגית. כך למשל, קיימים היום מקררים בעלי חיישנים המיועדים לשמור על לחות תקינה המאריכה את חיי המכשירים.

מקרר של גורניה

כיריים

השאלה המרכזית שעולה כשדנים בכיריים היא: גז או אינדוקציה?; שאלה שהתשובה עליה ממספר גורמים כמו מהרגלי בישול, מיקום הכיריים במטבח, ומידת הבטיחות הנדרשת. בבחירת כיריים גז חשוב להקפיד על מרווחים בין הלהבות שיתאימו לגודל הסירים, כך שכל הלהבות יוכלו להיות בשימוש בו זמנית. מבחינת חידוש טכנולוגי נגמר עידן חום גבוה, בינוני, נמוך – היום ניתן לשלוט על רמת החום בקשת של תשע דרגות ולהגיע לידי רמת חום אופטימלית. צורת הלהבות, אם הם בטור, חצי עיגול, ארבע בריבוע וחמישית במרכז או בצד, להבה מיוחדת לווק, או אמבטיית טיגון, ההחלטה חייבת להיעשות לפני עיצוב המטבח ובהתאמה להרגלי הבישול.
אם מחליטים ללכת על כיריים אינדוקציה, יש לדאוג גם לרכישה של סירים מותאמים. למרות ההשקעה הרבה, לכיריים אינדוקציה יש יתרונות משמעותיים. בין היתר הן מאופיינות בטכנולוגיה מתקדמת שכוללת תוכניות בישול קבועות מראש ומנגנון מיוחד המבקר את רמת החום וכמות הנוזלים בסיר. פונקציה נוספת הקיימת בכיריים אינדוקציה מאפשרת להשתמש בכל שטח הכיריים לפי מספר הסירים, צורתם וגודלם, זאת הודות למגנט מיוחד המשולב בכיריים.

כיריים אינדוקציה גורניה

כיריים IQOOK גורניה

תנורים

גם התורים קשורים בהרגלי הבישול של הדיירים. מי שממעט בבישול ובאפייה, יכול לרכוש תנורים משולבי אפייה ומיקרו גל. לאלה המעדיפים תנור נפרד שמראהו החיצוני ישולב בעיצוב המטבח, מומלץ לרכוש מכשירי חשמל שהחזית שלהם מעוצבת בצורה דומה. כמו כן, קיימים פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים המקלים על עבודות האפייה והבישול, ומבטיחים דיוק בבישול ותוצאות אופטימליות. לאחרונה הגיעו לעולם המטבחים גם תנורים עם מצלמה המשדרת ישירות לנייד.


קולט אדים

עולם עיצוב המטבחים מציע לנו מגוון רחב של קולטי אדים. יש קולטי אדים התלויים מהתקרה, כאלה שמוצמדים לתחתית הארונות העליונים, ואחרים שנשלפים מתוך משטחי העבודה. בנוסף, קולטי האדים החכימו, וכיום ניתן להשיג קולט נירוסטה בשילוב עם זכוכית, המצויד בתאורת לד ובמצלמה, ומופעל באמצעות מסך מגע או דרך פקודות קוליות. המבחר, אם כך, הוא עצום, אך הבחירה של קולט האדים צריכה להיעשות תוך התאמה לעיצוב המטבח.

מטבחי דקל, מכשירי חשמל: SMEG

מטבחי סמל. עיצוב: סמט אדריכלים. צילום: עודד סמדר

מכשירי חשמל קטנים

לרובנו יש במטבח גם מכשירי חשמל קטנים כמו בלנדר, טוסטר או מכונת קפה. חשוב מאד שגם למכשירי החשמל הקטנים והנלווים ייקבע מקום, ויוקדש שקע חשמלי. לבלנדר סטיק, למשל, רצוי שיישמר מקום עם שקע קרוב לכיריים. מבחינת המיקום, שוב נשאלת השאלה האם המכשיר הוא גלוי או סמוי. מכשיר חשמלי גלוי אמנם גוזל מקום ממשטח העבודה אבל יוצר אווירה של מטבח פעיל; מכשיר חשמלי סמוי, לעומת זאת, גוזל מקום אחסון אבל מאפשר מטבח בעל מראה מסודר. כך או כך, עולם המטבחים יודע להציע פתרונות אחסון מתקדמים המאפשרים שליפה קלה ושימוש נוח בכל אחד ממכשירי החשמל במטבח.

מוצרי בוטיק מוזהבים של חברת SMEG

עיצוב

כאמור, מכשירי החשמל הם חלק בלתי נפרד מעיצוב המטבח. המכשירים הגלויים מתאפיינים בקווי עיצוב מודרניים המשתלבים בחומרים שונים מהם עשויות היום חזיתות המטבחים. מעצבי על ידועים מתחום האופנה והאקססוריז הבחינו בדומיננטיות הכלים החשמליים במטבחים והוסיפו את חותמם לקולקציות מיוחדת. בהתאמת הכלים לסגנון עיצוב אפשר למצוא מבחר עצום של כלים צבעוניים המעוצבים בקווי רטרו וסגנון פרובנס, קומקומים, מצנמים, מסחטות ועוד, המוסיפים שמחה למטבח מבלי לגרוע מאיכות הטכנולוגיה העכשווית.

סדרת דולצ'ה גבאנה. סמג

עוד בנושא

עיצוב מטבחים

הפרט שמשנה את עיצוב המטבח: חברות המטבחים חושפות סודות


ביקשנו מחברות המטבחים המובילות בישראל לספר לנו על הפטנט האהוב עליהן, אותו פרט ייחודי שעושה מבחינתן את כל ההבדל בעיצוב המטבח. בואו לגלות מה הן ענו לנו

עיצוב מטבחים

ראש בראש: אי במטבח – כן או לא?


אי במטבח הפך כמעט לנורמה – ודווקא בגלל זה אנשים רבים בוחרים לוותר עליו. טובי המעצבים נקראו להכריע בשאלה האם כדאי לתכנן אי במטבח, וגם מסבירים מה אנחנו מרוויחים ומפסידים מכל אחת מהבחירות

עיצוב מטבחים

התנורים הבנויים של SMEG מכניסים את העתיד למטבח


המותג SMEG גאה להציג את התנורים הבנויים החדשים שלו, שנהנים מטכנולוגיה מתקדמת, תצוגת מגע דיגיטלית, מגוון אפשרויות בישול ואפיה, ואפילו אפשרות הפעלה מרחוק

עיצוב מטבחים

יפים ואופים: מטבחים חכמים בעיצוב עכשווי


חברת אביבי מטבחים הייתה מהראשונות לאמץ את טכנולוגיית הבית החכם. גם היום החברה ממשיכה לשכלל את מוצריה, ולתכנן מטבחים שיהיו טובים גם לנו וגם לסביבה

תגובות

כתיבת תגובה