כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב מטבחים  //  מעורב ירושלמי: סגנונות מעורבים בעיצוב מטבח

מעורב ירושלמי: סגנונות מעורבים בעיצוב מטבח

עם סגנונות מובהקים של עיצוב אין ויכוח, כל אחד טעמו והעדפותיו. אבל מה קורה כשסגנונות מתערבבים? האם אפשר להמשיך לבשל בנחת כשמשלבים יחד כמה סגנונות בחלל אחד?

מאת: לימור קלר צילום:


 

מטבח אקלקטי מודרני, סטודיו פרי. צילום: גדעון לוין

 

 

בעוד רובנו מתלבטים אם המטבח יהיה לבן או צבעוני, מודרני או כפרי לייט, יש מי שמחליט לא להחליט, או יותר נכון פורץ את גבולות השאלות המוכרות ומכריע בדרך הכי פשוטה: למה שלא נאמץ גם וגם? שילוב סגנונות תואם את הרוח האקלקטית הנושבת במסדרונות העיצוב הבינלאומיים והמקומיים, ובמטבח ספציפית מתאפשרת בחירה ממניפה של חומרים מועדפים ופרקטיים. לכך יש להוסיף את העניין העיצובי והחשיבה מחוץ לקופסה – וקיבלנו תבשיל ייחודי. בואו לראות כמה מהשילובים.

 

 

עוד סגנונות מעוצבים במטבח:

מטבח ממוקד: 7 סגנונות עיצוביים למטבח בדיוק כמו שרוצים

כששני סגנונות עיצוב נפגשים במטבח אחד

מבשלים אווירה: מטבחים בעיצוב לא שגרתי שכדאי לנסות בבית

 

 

מודרני בנגיעות כפריות


המטבח הלבן בעל מראה חלק ומינימליסטי המאפיין סגנון מודרני בשילוב עץ שמחבר לסגנון הכפרי, ובמקרה הזה "כפרי לייט". חזיתות הארונות צבועות בתנור בלבן, בעלות קווים ישרים ועדינים וידיות אינטגרליות. גם התנור והתאורה מתחברים לסגנון המודרני, בעוד שעל האי, הכולל אחסון וישיבה, משטח עליון בוצ'ר, שמתכתב עם מדפי הבוצ'ר בפינת הקפה. כדי להכניס מעט את הטבע הביתה נוספו גוונים של ירוק בקיר ופסטליים רכים בכיסאות העץ, המאפיינים את הסגנון הכפרי.

 

עיצוב: גליה כהן. צילום: אורית ארנון

 

מטבח שמעוצב בקו נקי ומודרני בשילוב אלמנטים כפריים וחומרים טבעיים. על רצפת אבן טרבנטין טבעית מטבח המשלב חזיתות בצביעת שלייפלק, עץ טבעי באי ובמדפים וכיסאות מעץ וברזל שחור. גוף התאורה המרכזי עשוי מתכת שחורה וזכוכית ומותאמים לו הקולט, הברז והכיריים. ביחידה העליונה של המטבח שולבו גב מעץ מחורץ וזכוכיות סבתא בדלתות. פס תאורה שקוע בהנמכת גבס בתקרה מוסיף נגיעה נקייה.

 

עיצוב: הדס יפתח נבו. צילום: הגר דופלט

 

 

כפרי לייט


זהו מטבח בסגנון כפרי לייט, ללא שפשופים ונטול עומס דקורציה. הדלתות עשויות פולימר בגוון וניל מט והכיסאות צבעוניים במראה סמי כפרי כדי להכניס טוויסט צעיר ורענן. 

 

עיצוב: זיוה קוריץ. צילום: לב צימבלר

 

 

אקלקטי כפרי


מטבח בדירה להשכרה לתקופות קצרות עוצב בסגנון אקלקטי עם נטייה לכפרי עדין. הנגרות מינימליסטית והמשטח על האי עשוי בוצ'ר. כיסאות המתכת בסגנון תעשייתי, והנטייה לכפרי מתבטאת בצבע החזיתות התכלכל ובקרניז העדין שעליהן.

 

עיצוב: סטודיו פרי. צילום: שי אפשטיין

 

 

מודרני אקלקטי


מטבח מודרני אקלקטי, שמשלב סגנון חם וקר. מצד אחד עץ אלון, שעוטף את המקרר בקיר הארונות הגבוהים, בשילוב מדפי עץ באי אשר פונים לכיוון פינת האוכל, מקנים תחושה של ביתיות וחום. מצד שני, השיש והארונות התחתונים הלבנים מאוד נקיים ומצננים את האווירה. שולחן האוכל מבטון מהווה גם הוא גורם מקרר בחלל. שילוב כל אלה מעניק תחושה ביתית, נעימה ולא חונקת מדי.

 

עיצוב ותכנון: מיכל מטלון. צילום: אורית ארנון

 

 

מודרני תעשייתי


מטבח בשני קווים מקבילים עוצב במראה מינימליסטי מודרני בשילוב חומרים טבעיים עם אופי כפרי וחם ואלמנטים תעשייתיים. קווי המטבח נקיים ומורכבים מנירוסטה וחזיתות פרוניר אלון טבעי בציפוי לכה מיוחדת ששומרת על נראות טבעית. חיפוי הקיר עד התקרה עשוי בגמר טיח דקורטיבי שבוצע על ידי אמן בכמה שכבות וטכניקות והפך לדומיננטי. אלמנטים המשווים מראה תעשייתי ופחות סטרילי הם צנרת מיזוג החשופה, קיר בריקים מפירוק שתוחם את המטבח ורצפה מבטון מוחלק בגוון חם. אליהם מצטרפים תנור פרי סטנדינג גדול, משטח עבודה קיסר בגימור eggshells וגופי תאורה המורכבים מפס צבירה ושלושה גופים תלויים מפח.

 

עיצוב: טליה קסוס סידי. צילום: שי אפשטיין

 

 

נורדי בוהו


מטבח בסגנון נורדי מתאפיין בקווים ישרים ונוספת לו ייחודיות בחלוקת המגירות לריבועים שווים וכן בידיות עור שיוצרו בהזמנה. אריחי קרמיקה לבנים הותקנו עד לתקרה בדומה למטבחים במסעדות, כרקע למדפי עץ המוסיפים חמימות ותחושת ביתיות. מעל המדפים מוקמו זוג מנורות בעלות אופי מעט תעשייתי, המתכתב עם האריחים. הטפט בעל רקע תכלכל והדפסי עלים עדינים הינו רובד נוסף בעיצוב שמעניק רעננות, קלילות ותחכום ומייצר הרמוניה ועדינות.

 

עיצוב: לירון אוטמזגין, עדידה הלבשת בתים. צילום: שי אפשטיין

 

 

כפרי, וינטג' ונורדי


מטבח אקלקטי משלב בין סגנון כפרי מעץ מלא ממוחזר לבין ארונות מטבח תחתון בגווני שמנת בבניית "רטרו", כשהדלתות חצי שקועות וגוף הארון חשוף בין הדלתות. אליהם מצטרפים משטח בוצ'ר, שידה וארגז וינטג', רצפה מאריחים שחור-לבן ואלומיניום שחור המתכתבים עם הסגנון הנורדי.

 

עיצוב: עתר שיבק דקל, נגרות: בונה החלומות. צילום: שירן כרמל

 

 

וינטג' תעשייתי


בבית במושב עוצב המטבח במראה וינטג' תעשייתי תוך שימור חומרים קיימים וישנים כדי לייצר אווירה של לופט תעשייתי שנוצר עם הזמן. שולחן נגרים ישן הוסב לאי ועליו חפצים שימושיים נגישים ואפילו שריטות שנוצרות תוך כדי שימוש. הבית עצמו בנוי עם עובי קירות לא סטנדרטי המדמה בנייה מסורתית ישנה, חלונות מברזל תואמים למראה התעשייתי במפעלים ורצפת הבטון לא חורצה במכוון כדי לתת לה להיסדק באופן טבעי.

 

עיצוב: תמי שמעוני. צילום: עידו לביא

 

 

עוד בנושא

עיצוב מטבחים

לאכול עם העיניים: הצצה לאחד המטבחים היפים והמסקרנים שראינו השנה


המטבח היווה מאז ומתמיד ציר חשוב ומרכזי בבית הישראלי וככל שמתקדמים בציר הזמן ההשקעה בו רק הולכת ומתעצמת. דווקא עכשיו, כשחשבנו שכבר ראינו הכל, מצליחה מעצבת הפנים חגית אלבק לחדש ולהפתיע עם מטבח ייחודי ומעורר השראה אותו תכננה בביתה ששופץ לאחרונה. החשיבה וההשקעה ניכרים בכל פרט ומדובר ללא צל של ספק באחד המטבחים המיוחדים והמרשימים שראינו לאחרונה.

עיצוב מטבחים

העץ מתקמבק: חזרתו של העץ לעיצוב המטבחים


מוטיבים של עץ משתלטים על המטבח ולא רק כבוצ'ר בלוק או מדף בודד שמנסה לחמם את האווירה, אלא כחזיתות שלמות של מטבח עץ או נגרות דומיננטית

עיצוב מטבחים

הרבה יותר מצבע: מטבחים אמיצים בצבע ורוד


מה קורה כשלחלל פעיל ומרכזי כמו מטבח נבחר צבע ורוד? אנשים שהתעקשו על מטבח ורוד חיפשו את התחושה שהוא מעניק ולא מתנצלים על הבחירה

עיצוב מטבחים

מטבח מנצח: 13 טיפים לתכנון המטבח המושלם


רגע לפני שמחליטים לתכנן מטבח חדש, כדאי לקרוא המלצות של מעצבי פנים מומחים. כללים שלא תמצאו בספר החוקים של העיצוב אבל חשוב שתדעו

תגובות

כתיבת תגובה