כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב מטבחים  //  נפרדנו כך: מתיחת פנים לאזורי האכילה המשמעותיים בבית

נפרדנו כך: מתיחת פנים לאזורי האכילה המשמעותיים בבית

חצאי קירות מיותרים, כתמי צבע חסרים או שיממון מיושן הובילו למהפכים באזור המטבח ופינת האוכל. כך הם נראים היום, וכך הם נראו לפני. השראות שיוכיחו לכם שגם אתם יכולים לעשות את זה

מאת: לימור קלר צילום:


האופנות במטבחים משתנות כל הזמן, ומכיוון שמדובר בחדר מרכזי בבית, העיצוב שלו משפיע על כל הבית. כשקניתם את המטבח שלכם, יכול להיות שאז הפורמייקה החומה הייתה שיא האופנה, ויכול להיות שעליתם איתו על הגל הלבן, וכולו צחור מצחור. ייתכן שהאריחים הלוהטים היו הפסיפסים, אולי זכוכית ואולי אריחים לבנים. יכול להיות שגם פינת האוכל זקוקה לרענון ואינכם יודעים מה בדיוק לעשות איתה או איך ייראו הבריקים שעליהם אתם חולמים. בכל מקרה, כשתבקשו להחליף את המטבח, לשפר את תפקודו או לשנות את סגנונו – תצטרכו להתעדכן בהלכות הרוח הרלוונטיות בענף. הנה כמה מטבחים שלא ויתרו על טאץ' מעודכן, ומהם תוכלו לקבל השראה למטבח הבא שלכם:
 
חציצה חצי שקופה

דירה בת 90 מ"ר, ששימשה כמשרד מכירות, הוסבה לדירת מגורים. הלקוחות, זוג בשנות ה-70 לחייהם, עברו אליה לאחר שילדיהם בגרו והם ביקשו לעבור מבית גדול ביישוב כפרי לדירה קטנה בעיר ליד הים. חלומה של הדיירת היה מטבח לבן מבריק, שבשלבים אחרים בחיים נחשב פחות פרקטי, אולם כעת נראה היה כי זה הזמן להגשימו.
 
השטח שהוגדר לחלל הציבורי לא היה גדול, וכל פונקציה בו – מטבח, פינת אוכל וסלון  – הייתה צריכה לענות על צורך של אירוח רב משתתפים. מסיבה זו מוקמו הפונקציות הללו בסמיכות, ויצירת ההפרדה ביניהם נעשתה על ידי העמדת ריהוט: ספה הפרידה בין המטבח לסלון, אלמנט "דקו בריק" בצורת פרחים יצר חציצה בעלת שקיפות כשהוא מסתיר את אזור הבישול, ופינת האוכל הועמדה ליד היציאה לגינה כדי לאפשר אירוח רב משתתפים בקיץ על ידי חיבור שולחן פינת האוכל עם שולחן הגינה. 
 
מטבח פונקציונלי ולבן עם חציצה חצי שקופה. עיצוב וצילום: גלית אשמן
 
וכך זה נראה לפני. עמדה משרדית שוממה
 
 
אי נמוך וחמימות כמו בסלון

בית של זוג בשנות ה-50 וה-60 לחייהם לא שופץ ולא נצבע יותר מ-25 שנה. כשרצו לחדש ולרענן את המראה, ביקשו עיצוב שקט, אלגנטי וקלאסי בצבעים רכים, תוך שמירה על מרחבים פתוחים, שיאפשרו נגישות ומעבר נוח ממקום למקום. חצי הקיר שמפריד בין הסלון למטבח הורד, ועל ידי כך הפכו הסלון, פינת האוכל והמטבח לחלל אחד, כשכל פונקציה קיבלה ייחוד משלה. נבחר מטבח בהיר ופתוח, ובו מגוון פתרונות אחסון, והוחלף כל המכשור האלקטרוני. האי במטבח תוכנן בגובה שולחן רגיל, מתוך התחשבות בבקשת הדיירים, ונבחרה לו פלטת עץ אלון מבוקע כדי ליצור מראה חמים. 
 
הקרמיקה על הקיר בדוגמת בריקים תאמה את פלטת הצבעים בסלון ובפינת האוכל, ויצרה נקודת מיקוד דקורטיבית נוספת למטבח.  כדי לא להכביד בריהוט, נרכשה פינת אוכל עגולה, היוצרת אשליה ויזואלית של תפיסת מקום קטנה יותר, ומעליה נתלה גוף תאורה מודרני, המורכב אף הוא מעיגולים בהירים, למראה נקי ורך יותר. בסלון נבחרה פלטת גוונים רגועה של ספה באוף ווייט ושתי כורסאות בגווני כחול, התואמות כאמור לבריקים במטבח – כולם נגזרו מציור שקרוב לליבם של הדיירים.
 
עיצוב: מירב פרלמן ויואלה בר טל. צילום: הגר דופלט
 
וכך זה נראה לפני. חציצה בין סלון למטבח מיושן
 
 
מחבוא בקיר הגבוהים

עוד קיר שנשבר כדי ליצור זרימה בין החללים, איפשר למי שנמצא במטבח להיות חלק מההוויה המתרחשת בסלון, ולאי שתוכנן ביניהם להוות מקור משלים לאירוח. הארונות הקודמים פורקו, והארונות החדשים תוכננו כך שיתקבל מראה נקי על ידי החבאת המקרר ביחידת הארונות הגבוהים. כך הוחבאו גם המיקרוגל, מכשיר המים הביתי ואחסון רב (מזווה גדול, מגירות, סירים וקלאפות לכוסות, בהן שולבה זכוכית סבתא). מכיוון שצבעם של ארונות המטבח ניטרלי, היה חשוב לזרוק כתמי צבע. אי לכך, הקיר האחורי נצבע באפור כהה ונוספו קריצות צבע בעזרת אבזור וכיסאות מ"אייטמס אינדסטריאל" בשוק הפשפשים. באי מוקמו גם הכיריים כחלק מקונספט האירוח והקשר שבין המארח לאורחים. 
 
עיצוב וצילום: מיכל פישר
 
וכך זה נראה לפני. מקרר חזיתי
 
 
חום בפינת האוכל

פינת האוכל בדירת פנטהאוז הייתה חסרת אופי, ומערכת השולחן לא הספיקה למספר האורחים הרצוי. כדי לייצר  מראה חם וביתי, הודבקו בריקים מפירוק בגוון אפור-חום, ונרכשה פינת אוכל התואמת את גודל השטח שנפתחת ל-24 מקומות. גופי תאורה נוספו כדי לאפשר שליטה באור עם אווירה אינטימית. מאחר שפינת האוכל מצויה בחלל משותף עם קיר שירותי האורחים, חופה גם הקיר החיצוני של השירותים בבריקים תואמים, ונוצרו קשר ואחידות בין שניהם. קונסולה פונקציונלית עם מראה הוצבה לפני הקיר לשימוש הדיירים.
 
עיצוב: רויטל רודצקי. צילום: לימור הרצוג אהרוני
 
וכך זה נראה לפני. חסר אופי
 
 
להלביש את מה שיש

לא תמיד צריך להרוס, לשבור ולקנות הכול חדש, ומספיק להלביש, להזיז, לחפות ולהסתפק ברעיונות מבריקים שלא דורשים הוצאה כספית גדולה  מדי. נתוני הפתיחה של בני זוג שרצו מטבח מודרני, צבעוני, צעיר וחמים, היו נוחים מלכתחילה, עם מטבח חדש יחסית שכולו לבן, שיש בהיר ומנורות קבלן המועדות להחלפה. על מנת להכניס את החמימות לחלל, חופה הקיר המרכזי הריק בחלקו התחתון בקורות עץ חרוצות צבועות לבן. החלק העליון של הקיר נצבע בצבע גירי שחור והואר על ידי ספוטים בתוך נישת גבס שנבנתה. בקיר מבואת הכניסה הצמוד למטבח הותקנו בריקים לבנים, ומעל דלפק הישיבה נתלו שלושה גופי תאורה שקופים ואווריריים, המאפשרים זרימה בין הסלון והמטבח. בסל הקניות נרשמו כיסאות בר ירוקים, וילון רומי לבן חצי שקוף ושעון שחור שהשלים את המראה הסופי.
 
עיצוב: סיון ליבנה חכים. צילום: אביבית וייסמן
 
וכך זה נראה לפני. סתם לבן
 
 

עוד מהפכים שגם אתם יכולים:
 

עוד בנושא

עיצוב מטבחים

עצבו את המטבח בהתאם לסגנון הבישול שלכם


סגנון הבישול המועדף עליכם יקבע איך ייראה המטבח. במאמר הבא נסביר לכם מתי להעדיף טוסטר אובן על תנור, איך לתכנן את משטח העבודה וכיצד להפוך את המטבח למקום שאפשר גם לארח בו. הנה כל הפרטים

עיצוב מטבחים

משדרגים את המטבח? שדרגו גם את מכשירי החשמל


מכשירי החשמל קובעים במובן מסוים את האופי, את האווירה ואת דרך השימוש במטבח הביתי. אז רגע לפני השדרוג – יש כמה מכשירים שחייבים להיות על השיש שלכם

עיצוב מטבחים

מטבחים בצבע: תגידו להתראות למטבח הלבן


המטבח הוא מקום עשיר אשר מקבל את טעמיו וצבעיו בעיקר מן האוכל, אך לאו דווקא. בעזרת עיצוב נכון ניתן להכניס חיים וצבע אשר אינם מגיעים מהעולם הקולינרי. קבלו מספר הצעות עבור מטבחים בצבע שיפתחו לכם את התיאבון וישאירו טעם של עוד.

עיצוב מטבחים

חגיגת מכירות באביבי מטבחים


לקראת סוף השנה האזרחית, כאשר בכל העולם חוגגים את כניסת השנה החדשה, גם כאן בישראל חברת אביבי מטבחים מזמינה את לקוחותיה הקבועים ומצטרפים חדשים ליהנות באירוע המתקיים רק פעם בשנה

תגובות

השעון יפה מאד
איפה אפשר לקנות כזה?

אפשר פרטים של המעצבת סיון ליבנה חכים

העיצוב של מיכל פישר עדין ויפה

כתיבת תגובה