כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב פינת אוכל  //  פינת אוכל – לקראת חג הפסח: רעיונות ל"מרכז השולחן"

פינת אוכל – לקראת חג הפסח: רעיונות ל"מרכז השולחן"

סטודנטים לעיצוב תעשייתי ממכללת אורט סינגאלובסקי מציעים רעיונות מעוצבים למרכז השולחן לקראת פסח

מאת: צילום:


סטודנטים לעיצוב תעשייתי ממכללת אורט סינגאלובסקי מציעים רעיונות מעוצבים למרכז השולחן לקראת פסח.
הסטודנטים יצרו 40 פרויקטים בתחום העיצוב התעשייתי. מדובר במוצרים המשתלבים במרכז השולחן, כגון: גופי תאורה, פמוטים, קערות הגשה וכו'. המוצרים מבוססים על טכנולוגיות וחומרים יוצאי דופן הנלקחים מעולמות תוכן מגוונים ושונים מתרבות עריכת השולחן.
פרחים, אורז, סוכריות, צינורות PVC, ברגים, פילטר רכב וחומרים אחרים מצאו את מקומם על שולחן האוכל בהקשרים חדשים ורעננים. 

"הסטודנטים בחנו את גבולות המוצר ותפקידו על השולחן בעזרת ניצול חומרים וטכנולוגיות מגוונות…"
 

דורון גומפרט, ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי במכללת אורט סינגאלובסקי מסביר: "הסטודנטים בחנו את גבולות המוצר ותפקידו על השולחן בעזרת ניצול חומרים וטכנולוגיות מגוונות. במרבית העבודות ניתן ביטוי לעניין של שימוש או שימוש חוזר של מוצרים וחלקי מוצרים הלקוחים משולחן האוכל או ממקורות נוספים תוך מנפולציה או שידרוג אותם פריטים לדרגת "מוצרי שולחן".

בין הפרויקטים הבולטים:

א. פרוייקט "מצה מונדריאנית" – הסטודנט שמעון בן-ציון, סטודנט שנה ב', עיצב גוף תאורה בהשפעת עבודותיו של האמן פיט מונדריאן. האלמנטים הריבועיים וההנדסיים זורמים עם מאפייני המצה שהיא מרובעת ומקווקוות. הוא בחר ללוות את מבניות המצה לצורך יצירת הקומפוזיציות השונות בארבע פאות המנורה.

ב. פרוייקט "אור מצולות" – הסטודנטית רוסלנה ויטקון עיצבה מנורה יפהפייה למרכז שולחן בצורת קונכייה העשוייה תערובת אורז ופולאיסטר. ההשראה הינה מהטבע ומהחומרים.

ג. פרוייקט "שפה משותפת" – הסטודנט אושרי אהרוני עיצב תחתיות לסירים בשימוש בחומרים טבעיים: חוטים ופקקים בשילוב פוליאסטר אשר יוצרים הרמוניה ביניהם.
 
ד. פרוייקט "ריקוד" – הסטודנט יעד יפת עשה מניפולציה לאמצעי אכילה – סכו"ם ושינה את תפקידו על שולחן האוכל ומשמש ככלי קיבול לפירות. העבודה מזכירה את עבודתו של האמן אנרי מטיס "רקדניות" ומכאן שמו.

ה. "כלי פולחן מודרני". הסטודנט נמרוד לרמן. עיצב למכורים לפיצוחים מתקן להגשת פיצוחים בדרך מעניינת. הסוף למריבות על הגרעין האחרון? לקערה יש התפצלות לארבע אונות הזנה.

ו. פרוייקט "מסרקאור" – הסטודנטית פייגינה טטיאנה עשתה מניפולציה במסרקים בצבעים שונים לגוף תאורה שבסיסו עשוי מעץ.

ז. פרוייקט "מדיאה" – הסטודנט ליאור שוורץ עיצב גוף תאורה המבוסס ציוד המלווה כל חשמלאי בניין בעת התקנת מערכות חשמל במבנים. "מדיאה" היא דמות של מכשפה מהמיתולוגיה היוונית בהקשר לנחשים. 

ח. פרויקט "בשקיפות מלאה"- הסטודנט ויצפלד ערן עיצב גוף תאורה שבצורתו מזכיר את האהיל המסורתי, אך בניגוד לו, לא נועד למיקוד האור לתחתית וריכוכו בצדדים אלא להעברת הוא דרכו ופיזורו בתחתית.

ט. פרויקט "עמי ותמי". הסטודנטית קרן ארז, שנה ג', עיצבה קערת פירות עשויה סוכריות וקרמל הניתנת לאכילה.

עוד בנושא

עיצוב פינת אוכל

סוגרים פינה: עיצוב פינת אוכל לפי חמישה טיפוסים


היא נמצאת במרכז הבית ויש לה השפעה גדולה על החלל, אז רגע לפני שאתם ניגשים למלאכת עיצוב פינת האוכל – הקדישו רגע לחשוב על האווירה שבה מתאים לכם לאכול

עיצוב פינת אוכל

כמה זה עולה לי? פינת אוכל בשלושה תקציבים


כמה עולה פינת אוכל לשש נפשות? ובכן, זה תלוי בכם. אפשר לעצב פינת אוכל בעלות של עד 2,500 שקלים, ואפשר גם לחרוג בקלות מ-10,000 שקלים. יצאנו לבדוק אילו מוצרים ניתן לקנות בכל מדרגת תקציב

עיצוב פינת אוכל

הדירה קטנה ומוגבלת? קבלו רעיונות יצירתיים לעיצוב פינת אוכל בחלל קטן


דרך טובה לבחון את היצירתיות שלנו היא לפתור סוגיות עיצוב בחלל קטן, בהן עיצוב פינות אוכל. במצבים אלו עלינו לפתוח את הראש ולמצוא פתרונות לגבי כל פינה ואזור בבית, מוגבלים ומאתגרים ככל שיהיו.

עיצוב פינת אוכל

איך אתם אוהבים את פינת האוכל שלכם?


כפרית או מודרנית, צבעונית או מונוכרומטית, מרובעת או עגולה, סטים תואמים או שילובים מפתיעים? היא נמצאת במרכז הבית שלכם ויש לה השפעה עצומה על עיצוב החלל, אז שווה, שתעצרו רגע ותבינו איזו פינת אוכל הכי מתאימה עבורכם

תגובות

כתיבת תגובה