כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב פינת אוכל  //  פינת אוכל – צלולים כיין

פינת אוכל – צלולים כיין

מגמות חדשות בעיצוב שולחנות וכלי אוכל ובתרבות לגימת יינות

מאת: עינת קרליבך צילום: יח"צ


 עד לפני כששים שנה היו רוב כלי השולחן מעוטרים בעבודת יד. מערכות האוכל היקרות שקיבלו זוגות צעירים, ביום חתונתם, ליוו אותם עשרות שנים. גם היום קיימים עדיין בשוק כלי שולחן מעוטרים ביד, אך הקולקציות הגדולות המשווקות לציבור מעוטרות באופן תעשייתי במגוון רחב של דוגמאות וצבעים ובמחירים שווים לכל כיס, דבר המאפשר רכישת כלים בודדים בהתאם לצרכים.
החברה הצרפתית "ארק"  הייתה הראשונה שהחלה בעיטור תעשייתי תוך פיתוח טכניקות חדשניות ושימוש בחומרים חדשים. בראיון אישי חושף מעצב החברה, אוליביה למיטר, מן החידושים הקיימים, ואלה הצפויים לנו על פי דעתו.

אדריכלות, שאובה משני מקורות: אדריכלות אורבנית והטבע, המספק לנו מאגר אינסופי של צורות

מה הקשר בין עיצוב בכלל לבין עיצוב שולחן?
הכלי כשלעצמו הוא תלת מימדי. כאשר אני חושב על צורה של כלי. השולחן משמש לי כמרחב, אך בניגוד לאדריכל צורות הכלים אותן אני מתכנן מתאימות ליותר משולחן אחד ולאין ספור סגנונות.

מהו מקור ההשראה שלך?
בעיקרון אדריכלות, שאובה משני מקורות: אדריכלות אורבנית והטבע, המספק לנו מאגר אינסופי של צורות. בהשפעת האדריכלות האורבנית עיצבתי את סדרת Urban Design, המתאימה את עצמה לסביבה. אנשים מזהים אותה כאופנתית, אבל  אני רואה בה משהו בסיסי מבחינה עיצובית.

מעצב נדרש לתכנן כלים לשימוש שלא הוגדר עדיין. זו משימה מאד מאתגרת

האם יצרת פונקציות חדשות שלא היו קימות בעבר?
כן, יש להבין, שמעצב נדרש לתכנן כלים לשימוש שלא הוגדר עדיין. זו משימה מאד מאתגרת. ניתנה לנו הזדמנות כזאת בעיצוב כלים למשקאות חריפים. מחלקת הפיתוח יצרה חומר חדש –  קוורקס, שהוא פיתוח של סוג מסוים של זכוכית הרבה יותר עמיד, ושומר על 100% שקיפות גם לאחר מאות אלפי שטיפות במדיח כלים. הדקנטר (בעברית מחUרר)' כלי המאפשר ליין אדום ל"נשום", עוצב בצורה חדשנית שתהלום הגשתו לשולחן האוכל ותתאים לכל סגנון עיצובי.

איך אתה רואה את עיצוב השולחנות היום, ומה דעתך על התרבות העכשווית?
בניגוד למסורת נוקשה, שהייתה נהוגה במשך שנים, היום, מוטמעות בעריכת השולחן ובגינוני האכילה תרבויות שונות ומאכלים שונים, המכתיבים התנהגות שונה וכלים מותאמים. החוכמה היא ליצור מערכות שישתלבו זו בזו וייצרו יחד שלמות.

עוד בנושא

עיצוב פינת אוכל

סוגרים פינה: עיצוב פינת אוכל לפי חמישה טיפוסים


היא נמצאת במרכז הבית ויש לה השפעה גדולה על החלל, אז רגע לפני שאתם ניגשים למלאכת עיצוב פינת האוכל – הקדישו רגע לחשוב על האווירה שבה מתאים לכם לאכול

עיצוב פינת אוכל

כמה זה עולה לי? פינת אוכל בשלושה תקציבים


כמה עולה פינת אוכל לשש נפשות? ובכן, זה תלוי בכם. אפשר לעצב פינת אוכל בעלות של עד 2,500 שקלים, ואפשר גם לחרוג בקלות מ-10,000 שקלים. יצאנו לבדוק אילו מוצרים ניתן לקנות בכל מדרגת תקציב

עיצוב פינת אוכל

הדירה קטנה ומוגבלת? קבלו רעיונות יצירתיים לעיצוב פינת אוכל בחלל קטן


דרך טובה לבחון את היצירתיות שלנו היא לפתור סוגיות עיצוב בחלל קטן, בהן עיצוב פינות אוכל. במצבים אלו עלינו לפתוח את הראש ולמצוא פתרונות לגבי כל פינה ואזור בבית, מוגבלים ומאתגרים ככל שיהיו.

עיצוב פינת אוכל

איך אתם אוהבים את פינת האוכל שלכם?


כפרית או מודרנית, צבעונית או מונוכרומטית, מרובעת או עגולה, סטים תואמים או שילובים מפתיעים? היא נמצאת במרכז הבית שלכם ויש לה השפעה עצומה על עיצוב החלל, אז שווה, שתעצרו רגע ותבינו איזו פינת אוכל הכי מתאימה עבורכם

תגובות

כתיבת תגובה