בניין ודיור

חדשות העיצוב  //  בלי מעצבים ואדריכלים: 5 תוכנות עיצוב חינמיות

בלי מעצבים ואדריכלים: 5 תוכנות עיצוב חינמיות

ליקטנו עבורכם מספר תוכנות מומלצות וחינמיות שיאפשרו לכל אחד מכם לשחק עם כל האפשרויות של עיצוב ביתו, בין אם אתם בתהליך של שיפוץ ובין אם אתם סתם אוהבים לתת לדמיון להשתולל

מאת: עופרי גונן צילום:


רבים מהאנשים שנכנסים לתהליך של שיפוץ מוצאים עצמם אבודים מול כל המידע הקיים; הרעיונות, החומרים והדוגמאות ומתקשים לדמיין את התוצאה של יישומו בחלל הנתון שלהם. בדיוק לשם כך נועדו אמצעי ההמחשה – השרטוטים, הסקיצות וההדמיות שיכולים לתת לכם תמונה כללית של אפיון החלל והתוצאה העיצובית בדו מימד או בתלת מימד, בשחור לבן או בצבע. האמצעים הללו הם כלי העבודה של האדריכלים והמעצבים אך לא רק. הנה 5 תוכנות עיצוב חינמיות שיעזרו לכם לעצב את בית החלומות שלכם:
 
Design a room

מומלץ להשתמש אם אתם: צריכים הדמיה ריאליסטית של שילובי צבעים וחומרים.
אופן השימוש: התוכנה מאפשרת בחירה בין מטבח, סלון, חדר שינה או חדר רחצה וכן בין סגנונות עיצוב שונים. אחרי שבחרתם תוכלו לשנות את חומרי הריצוף והריהוט ואת גוון הקירות כדי לבדוק את ההתאמה בין האפשרויות השונות.
 
היתרונות: התוכנה קלה לשימוש, התוצאה מהירה מאוד ומגוון הצבעים והחומרים מספיק רחב כדי לנסות אפשרויות שונות ושילובים מגוונים.
החסרונות: ניתן לשלוט רק במספר מועט של פרמטרים וניתן לצפות בתוצאה רק בעזרת תמונות של חללים שהוגדרו מראש בתוכנה אשר מכילים פרטי ריהוט ודקורציה ספציפיים שמעט מקשים על הסקת המסקנות.
 

Homestyler


מומלץ להשתמש אם אתם: רוצים לתכנן את בית חלומותיכם בתלת מימד.
אופן השימוש: התוכנה מאפשרת לכם לשרטט את הבית שלכם כולל כל האלמנטים הבנויים כמו: חלוקה למפלסים, קירות, חלונות, דלתות ומדרגות. לאחר מכן תוכלו לבחור פריטי ריהוט, דקורציה, גופי תאורה, חומרים וצבעים ולשחק עם האופציות השונות של עיצוב הפנים.
היתרונות: השרטוט בתכנה פשוט מאוד וכן שילוב הפריטים בתוך החלל. ניתן בכל שלב לעבור למבט תלת מימדי וכן לשמור לעצמכם הדמיות של החלל ותוך זמן קצר לתכנן את בית חלומותיכם לפרטי פרטים. יתרון נוסף הוא העובדה שלתוכנה קיימת גם אפליקציה למכשירים ניידים שמאפשרת מעבר נוח בין הפלטפורמות ושיתוף קל ברשתות חברתיות.
החסרונות: חסרון עיקרי של התוכנה הוא העובדה שיחידות המידה בה מצוינות באינצ'ים ולא במטרים, כך שצפויה עבודה לא פשוטה בהמרת המידות למי שמתקשה באומדן מרחקים ופרופורציות.
 
 


Roomle

מומלץ להשתמש אם אתם: רוצים שרטוט עפ"י מידה של החלל שלכם.
אופן השימוש: התוכנה מתפקדת כמעט כמו תוכנת שרטוט מקצועית ומאפשרת שליטה על כל מרכיבי המבנה כולל עובי הקיר, חומרי הבנייה ועוד פרטים רבים. לאחר השרטוט הבסיסי ניתן להוסיף ריהוט מהמאגר המובנה הקיים ולצפות בחלל שלכם בתלת מימד.
היתרונות: השרטוט נוח מאוד, ניתן בקלות לשרטט חלל בכל צורה עפ"י מידות בסנטימטרים וכן ניתן להכניס קובץ תמונה של תכנית קיימת ולשרטט בעזרתה באופן מדויק יותר. יתרון נוסף הוא הדמות האנושית שממוקמת בהדמיה התלת מימדית שנותנת פרופורציות לאלמנטים השונים ששרטתם בחלל.
 
החסרונות: בגרסה הנוכחית של התוכנה לא קיימים צבעים או חומרים, לכן ההדמיה התלת מימדית לא נותנת תחושה מציאותית של עיצוב החלל אלא רק מבט כללי לפרופורציות שלו.

 

Placepad

מומלץ להשתמש אם אתם: מחפשים אחר התכנית המושלמת.
 
אופן השימוש: לפני תחילת השימוש בתכנה יוצגו בפניכם מספר שאלות לגבי מספר הקומות בבית ומספר החדרים ובהתאם לתשובותיכם התוכנה תייצר עבורכם את מספר החדרים הרצוי בפרופורציות ממוצעות. לאחר מכן תוכלו לשחק עם סידור החללים על מנת ליצור את התכנית המתאימה ביותר עבורכם.
היתרונות: התוכנה ממוקדת ופשוטה מאוד לשימוש, לאחר המיקום הבסיסי של החדרים אחד לצד השני ניתן להמשיך לערוך את התכנית ע"י מחיקת קירות, הוספת דלתות ועריכת גדלי החדרים והכול באופן מיידי וקליל.
 
החסרונות: התוכנה לא מייצגת מידות מציאותיות אלא רק יחסים בין גדלי החללים ובעצם מתפקדת כסקיצה בלבד. לאחר עריכת התכנית ושינוי גדלי החדרים, לא תהיה לכם דרך לדעת אם הגודל שקבעתם עבור חדר כלשהו הוא פונקציונאלי ונוח.

 
 

MyArchCad

מומלץ להשתמש אם אתם: סטודנטים, מעצבים או אדריכלים שמחפשים תוכנה חינמית או שרטטים חובבים שמחפשים להתעמק בתחום.
אופן השימוש: התוכנה מאפשרת שרטוט מורכב בתלת מימד וכוללת פונקציות רבות ומגוונות החל משרטוט בסיסי ועד לאפשרויות עריכה מתקדמות ושרטוט של אלמנטים בעלי צורניות מורכבת.
היתרונות: ניתן להוריד את התוכנה בחינם וקיימת אפשרות לשדרג לגרסה מקצועית, כמו כן ניתן להוריד תוספים ואלמנטים משורטטים מוכנים מהמאגר הקיים באתר האינטרנט של התוכנה. 
החסרונות: לא מדובר בתוכנה פשוטה, לכן מומלץ למי שאינו מנוסה בשרטוט להתחיל בתכנה אחרת, שהשרטוט בה קליל ואינטואיטיבי יותר.
 
 
 
 

עוד בנושא

חדשות העיצוב

עוצמה, נשיות ועיצוב


ההתרגשות מהוצאתו לאור של הספר "הכוח הנשי" הגיעה לשיאה בערב ההשקה הנפלא. עד שתדפדפו את הספר בעצמכם, אתם מוזמנים להתרשם מהתפעלותם של חלוצי הקוראים

חדשות העיצוב

בלי צל של ספק : המגמות החדשות בעולם הווילונות


ענק הוילונות, המשווקת הגדולה בארץ של חברת אורגון, מספקת את פתרונות ההצללה האיכותיים, המעוצבים והחדשניים ביותר – וזה בדיוק מה שהחלון שלכם צריך

חדשות העיצוב

לובשת לבן: תל אביב חוגגת 100 שנות באוהאוס


לקראת אירוע הפתיחה של בית ליבלינג בתל אביב – קצת על העיר הלבנה, והרבה על מה שמצפה לכם בסוף השבוע המרגש וגדוש הפעילויות

חדשות העיצוב

חדשות העיצוב: מהדורת הקיץ


חודשי הקיץ מביאים איתם, פרט לחום ולחות גם אירועי עיצוב רבים בארץ ובכל רחבי העולם. אנשים טסים, מטיילים ומחפשים עיצוב חדשני ומרגש שייתבל להם את החופשה ולכן במקומות רבים מתקיימים בחודשים אלה שבועות העיצוב. בנוסף זו גם תקופת הגשות הגמר של בוגרי התארים לאדריכלות ועיצוב פנים ואין עיצוב חדשני יותר מעיצוב של סטודנט בפרויקט הסיום שלו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *