BVD

חדשות העיצוב  //  ב- 50 אלף שקלים: "קופיקס" מחפשת את האדריכל הצעיר שיתכנן לה סופרמרקט

ב- 50 אלף שקלים: "קופיקס" מחפשת את האדריכל הצעיר שיתכנן לה סופרמרקט

בשורת הסופרמרקטים של קופיקס מעבר לפינה וברשת מציעים פרס כספי למי שיציע קונספט עיצובי מנצח

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


50 אלף שקלים וסופרמרקט על שמכם: זה הפרס שמציעה רשת "קופיקס" לאדריכלים הצעירים של ישראל שיסייעו לה לתכנן את רשת המרכולים החדשה שלה.  ב-1 במאי הקרוב, בתאריך סימבולי ומתוכנן היטב, תשיק חברת "קופיקס" רשת סופרמרקטים חדשה, שבדומה למיזמים הקודמים של החברה – תציע גם היא רק מוצרים  ב- 5 שקלים בלבד. לקראת פתיחת הסניף הראשון יוצאת ממש בימים אלה הרשת החדשה, שתקרא "סופר קופיקס", בתחרות שפונה אך ורק לאדריכלים צעירים.

 
במסגרת התחרות מבקשים ב"קופיקס" מאדריכלים צעירים להגיש רעיונות לקונספט עיצובי עבור סניפי רשת המרכולים, כאשר הקונספט המנצח יזכה את מתכנניו בפרס של 50 אלף שקלים ויכולת להגיש מועמדות לליווי הפרויקט בפועל, זאת כבר בתמורה מלאה. אותה תחרות פתוחה רק למשרדים קטנים או עצמאיים שכמות העובדים בהם לא עולה על שלושה ובעלי ותק של פחות מעשר שנים במקצוע. 
 
בניגוד לקונספט העיצוב הזהה של חנויות הקפה והברים של הרשת, הפעם לא הגדירו כאן התניות מיוחדות לעיצוב אלא רק הגדירו כי על האדריכלים להתחשב בצרכים של חנות קמעונאית אורבנית בעלת תעבורה גדולה, כך שהעיצוב צריך להציע פיתרון לבלאי ושחיקה מאסיבים. מי שיקבלו את ההחלטה בסופו של דבר הם חברי ועדת שופטים מטעם הרשת ובראשם אבי כץ, מייסד "קופיקס" שמדגיש: "בהתאם לחזון החברתי שאנו מובילים, אנו מעוניינים לעודד ולקדם אדריכלים צעירים.  אנו פונים למשרדי אדריכלות קטנים ולאדריכלים עצמאיים בתחילת דרכם וקוראים להם להצטרף אלינו ולעצב את פני המהפכה ואת הקונספט העיצובי של הרשת".
 
כאמור, האדריכל שינצח בתחרות אכן יזכה לראות את הקונספט בסופרמרקט הראשון שלו חי וקיים כבר בתוך ארבעה חודשים, מהלך מרשים בפני עצמו, אבל האם ילווה את הבנייה עצמה וגם יחתום על התוצר? ברשת המרכולים לא מבטיחים זאת. עסקה שווה? את זה כבר יחליט הדור הצעיר.
 
מחפש קונספט. מייסד הרשת, אבי כץ (צילום: יעל אנגלהרט)

 
 

העיצוב יצליח לשחזר את ההצלחה של הקפה? תלוי בתוצאות התחרות (צילום: יעל אנגלהרט)
 
 

אותו קו עיצובי ממשיך גם בבר של קופיקס (צילום: איציק בירן)

עוד בנושא

חדשות העיצוב

עוצמה, נשיות ועיצוב


ההתרגשות מהוצאתו לאור של הספר "הכוח הנשי" הגיעה לשיאה בערב ההשקה הנפלא. עד שתדפדפו את הספר בעצמכם, אתם מוזמנים להתרשם מהתפעלותם של חלוצי הקוראים

חדשות העיצוב

בלי צל של ספק : המגמות החדשות בעולם הווילונות


ענק הוילונות מבית אורגון מספקת את פתרונות ההצללה האיכותיים, המעוצבים והחדשניים ביותר – וזה בדיוק מה שהחלון שלכם צריך

חדשות העיצוב

לובשת לבן: תל אביב חוגגת 100 שנות באוהאוס


לקראת אירוע הפתיחה של בית ליבלינג בתל אביב – קצת על העיר הלבנה, והרבה על מה שמצפה לכם בסוף השבוע המרגש וגדוש הפעילויות

חדשות העיצוב

חדשות העיצוב: מהדורת הקיץ


חודשי הקיץ מביאים איתם, פרט לחום ולחות גם אירועי עיצוב רבים בארץ ובכל רחבי העולם. אנשים טסים, מטיילים ומחפשים עיצוב חדשני ומרגש שייתבל להם את החופשה ולכן במקומות רבים מתקיימים בחודשים אלה שבועות העיצוב. בנוסף זו גם תקופת הגשות הגמר של בוגרי התארים לאדריכלות ועיצוב פנים ואין עיצוב חדשני יותר מעיצוב של סטודנט בפרויקט הסיום שלו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *