BVD

חדשות העיצוב  //  המערכת שמצליחה להמציא מחדש את הבטון

המערכת שמצליחה להמציא מחדש את הבטון

חושבים שידעתם הכל על בנייה מתקדמת בבטון? המערכת הבאה תחדש לכם זוית שממש לא הכרתם בתחום

מאת: צילום:


תחום הבנייה בישראל שמרן ואינו נוטה לחדשנות. הקירות החיצוניים נבנים בעיקר מבלוקים ומבטון – חומרים מוכרים שמלווים אותנו שנים רבות. אולם, הבנייה הקונבנציונלית בבלוקים ובבטון מתקשה, לעיתים, לעמוד בדרישות ובציפיות הנוכחיות והעתידיות מהבניינים בתחום הבידוד התרמי ושמירה על אנרגיה, כמו גם במהירות הבנייה והיעדר כוח אדם. אורבונד, המובילה מגמה הולכת וגדלה של בניה מתקדמת, מציגה מערכת בנייה קלה וייחודית, העונה על הדרישות הנוכחיות ולאלה הצפויות בעתיד – מערכת שעם ביצועיה אין החומרים הקונבנציונליים יכולים להתחרות.
 
 
אקווה פאנל של אורבונד מבית KNAUF הינה מערכת שלמה. כל הרכיבים מתוכננים כך שתהיה התאמה מלאה ביניהם ומיוצרים בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר תחת בקרת איכות קפדנית. המערכת כוללת לוחות העשויים צמנט ייחודיים – אקווה פאנל, אביזרים לגימור חיצוני, פרופילים, חומרי בידוד ולוחות גבס של אורבונד, חומרי חיבור ואופציות לגימור פנים וחוץ כשבמערכת זאת ניתן לבנות בתים שלמים או תוספות של קומות או חדרים. 
 
 
 
 
הנה כמה מיתרונות הבניה במערכת אקווה פאנל:
 

יתרון כלכלי, מהירות הבניה ואיכות הבניה.

 

זמני בנייה קצרים יותר עד לשלב גמר קירות בהשוואה לבנייה בבלוקים. המשמעות, הבניין יכול להיות מוכן מוקדם יותר להשכרה או למכירה.

 

סגירה מהירה יותר של מעטפת הבניין מעניקה הגנה מפני מזג האוויר ומאפשרת להתחיל מוקדם יותר את שלבי גימור הפנים.

 

שיפוצים ושינוי ייעוד הבניין, נעשים בצורה מהירה ופשוטה.

 

הגדלה של עד 8% בשטח הפנימי השמיש, בהשוואה לבלוקים ולבטון.

 

עומדת בדרישות מוגברות בפני רעידות אדמה.

 

בשיטה זו אין לצפות לסדיקה מבנית. המוצר עצמו אינו נוטה להתפשט ולהתכווץ, הודות להרכב הייחודי שלו. בנוסף, השיטה כוללת מערכות המשלבות רשתות גמישות וגמר ייחודי.

 

חזיתות קיימות ניתנות להחלפה באקווה פאנל ללא צורך בחיזוק השלד הנושא של הבניין, בזכות המשקל הנמוך. חיפוי מאוחר מאפשר לכלול בידוד תרמי נוסף, או לשפר את האסטטיות באמצעות מראה חדש ורענן. חידוש והתאמה לפונקציונאליות שונה של הבניין נעשים בקלות. פירוק והתקנה מתבצעים במהירות. שינויים בתכנית הקומה או בהגנה מפני אש או רעש.

 

שימוש במערכת אקווה פאנל בעל יתרונות גם בתחום הקיימות. בידוד תרמי מעולה בקירות דקים יותר באמצעות שילוב חומרי בידוד כדוגמת צמר מינראלי בחתך המחיצה. כמו כן עם ירידה של עד 50% בדרישות האנרגיה הראשוניות ועד 30% פחות פליטת CO2 בזמן הייצור, הודות לבנייה רזה ומסת חומרי בנייה קטנה יותר וביצועים סביבתיים טובים יותר, כתוצאה משימוש מופחת במשאבי הטבע.

 

השיטה אינה חדשה בעולם וגם לא בישראל. מאות בניינים ברחבי ישראל בחרו בשיטה זו. שביעות הרצון של הדיירים גבוהה מאוד. 

 

 

 

 

 

 

עוד בנושא

חדשות העיצוב

עוצמה, נשיות ועיצוב


ההתרגשות מהוצאתו לאור של הספר "הכוח הנשי" הגיעה לשיאה בערב ההשקה הנפלא. עד שתדפדפו את הספר בעצמכם, אתם מוזמנים להתרשם מהתפעלותם של חלוצי הקוראים

חדשות העיצוב

בלי צל של ספק : המגמות החדשות בעולם הווילונות


ענק הוילונות מבית אורגון מספקת את פתרונות ההצללה האיכותיים, המעוצבים והחדשניים ביותר – וזה בדיוק מה שהחלון שלכם צריך

חדשות העיצוב

לובשת לבן: תל אביב חוגגת 100 שנות באוהאוס


לקראת אירוע הפתיחה של בית ליבלינג בתל אביב – קצת על העיר הלבנה, והרבה על מה שמצפה לכם בסוף השבוע המרגש וגדוש הפעילויות

חדשות העיצוב

חדשות העיצוב: מהדורת הקיץ


חודשי הקיץ מביאים איתם, פרט לחום ולחות גם אירועי עיצוב רבים בארץ ובכל רחבי העולם. אנשים טסים, מטיילים ומחפשים עיצוב חדשני ומרגש שייתבל להם את החופשה ולכן במקומות רבים מתקיימים בחודשים אלה שבועות העיצוב. בנוסף זו גם תקופת הגשות הגמר של בוגרי התארים לאדריכלות ועיצוב פנים ואין עיצוב חדשני יותר מעיצוב של סטודנט בפרויקט הסיום שלו

תגובות

משום מה "נעלמה" הנציגות הישראלית מהאתר שלהם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *