BVD

חדשות העיצוב  //  הציידים: מי הבוגרים המבטיחים לעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון?

הציידים: מי הבוגרים המבטיחים לעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון?

עורכי בניין ודיור יוצאים לשטח כדי לאתר ולצוד את ההבטחות הגדולות הבאות של עולם העיצוב הישראלי. והפעם על המוקד: תערוכת הבוגרים של המכון הטכנולוגי בחולון. מי ניצוד? הרשימה המלאה

מאת: צילום:


 

 

כבר שנים שתערוכות הבוגרים של המחלקות השונות לעיצוב באקדמיה הישראלית מנסות לסמן את הכשרונות הגדולים הבאים, לחבר אותם לתעשייה ולמתג את בתי הספר כחממה לכשרונות אמיתיים. השנה החלטנו להסתער על כמה מתערוכות הבוגרים המעניינות ביותר של 2015 ולבדוק האם אכן יש על מה לדבר ועד כמה בתי הספר לעיצוב אכן מצליחים במשימתם. בכל פרק במדור נצא לצוד בתערוכה אחרת את הכשרונות המבטיחים הבאים ולנסות לסמן את אלה בעלי הסיכוי הגדול ביותר "לעשות את זה" בעולם האמיתי שבחוץ. 

 

על המוקד: המחלקה לעיצוב תעשייתי, המכון הטכנולוגי חולון HIT

ראש המחלקה: דודי ראבד

 

הבוגרים שעלו על הכוונת:

 

 

 ליאור ברטל: חברים לנשימה


עבודת הגמר: תרגילי נשימה הם טכניקה פשוטה שעוזרת ללד להרגע. הבובות משתמשות בטכניקה זו ובאמצעות חיישנים מגיבות לנשימות של הילד שנושם לתוכן פעם אחת ומתחילה "לנשום" בעצמה ונשימותיהם מסתנכרנות.

 

על הכוונת כי: לא רבים המוצרים שיוצאים מתערוכות הבוגרים ומרגישים מוכנים לשיווק וליציאה לחנויות. ליאור ברטל עשתה את זה בגדול, עם רעיון שנוצר מתוך צורך אמיתי של משתמש ומפצח את הביצוע בצורה מבריקה עד ליצירת מוצר מוגמר, מדויק עם פוטנציאל נהדר להצלחה מסחרית. 

 

 

 

מאיה טבת: קרמיקה מותפחת


עבודת הגמר: מחקר חומרי וטכנולוגי הוביל את מאיה טבת לפצח את השילוב בין תהליכים מעולם האפייה לבין חומר קרמי. טבת הצליחה להתפיח קרמיקה באמצעות הוספת שמרים ויצרה בכך חומר חדש עם תכונות מפתיעות ואסתטיקה חדשה ומכל אלה יצרה סדרה של אובייקטים.

 

על הכוונת כי: גם כשנדמה היה שאי אפשר להמציא את הגלגל בקרמיקה, מגיעה מאיה טבת ומוסיפה שמרים ויוצרת עולם חדש. התהליך המקורי, שבכלל מגיע מכיוון שונה לחלוטין, מעיד על מחשבה מקורית כל כך שכבר יצרה כלי חרסינה מעובדים בשילוב של מרקם חלק עם כותרות מרקם גס ומכאן הדרך לפיתוח מוצרים נוספים כבר קצרה מאוד.

 

 

 

טל קוינטנר: אגווה


עבודת הגמר: קראף קרמי להשבחת מים שיוצר מפגש אסתטי, חומרי ופונקציונאלי בין קרמיקה וכסף טהור וכך מייצרים טיהור למים.

 

על הכוונת כי: לכולם יש היום מתקן טיהור מים ביתי שעושה את מלאכתו באמצעות אינספור חיישנים, נורות ומסננים. העבודה הזו מזקקת את כל התהליך למעין פשטות קסומה ובאמצעות שידע העולם כבר שנים, אבל לא יישם. הרעיון מצליח לחדש את ימי הקדם ופותח נקודה חדשה שהיא רק קצה הקרחון בכל מה שניתן לעשות עם הטכניקה, שלפני דורות כבר עשו בה שימוש. מעבר לכך, הכלי עצמו מקסים.

 

 

 

עופר לאופר: Steerlight


עבודת הגמר: הפרויקט עוסק בשימוש באור כשפה מכוונת במרחב העירוני כשהאובייקט הוא פנס רחוב שמאיר בתיאטרליות אנשים שחוצים מעברי חצייה חשוכים ומלווה אותם באור לאורכם.

 

על הכוונת כי: מעבר לעובדה שמדובר במוצר שמעוצב נפלא, ישנו כאן שימוש באותו חיישן אור שכולנו מכירים מהחצרות הביתיות, רק שהפעם מבלי לפחד לקחת אותו צעד קדימה. החיבור הזה, ששם פוקוס על האדם הפרטי באמצע הלילה ברחוב, מוציא אותו מהחושך לאור ויוצר מעין הצגה לילית אורבנית – הוא משהו ששווה לשקול לשלב במרחב העירוני האמיתי של כולנו.

 

 

 

 

עוד בנושא

חדשות העיצוב

עוצמה, נשיות ועיצוב


ההתרגשות מהוצאתו לאור של הספר "הכוח הנשי" הגיעה לשיאה בערב ההשקה הנפלא. עד שתדפדפו את הספר בעצמכם, אתם מוזמנים להתרשם מהתפעלותם של חלוצי הקוראים

חדשות העיצוב

בלי צל של ספק : המגמות החדשות בעולם הווילונות


ענק הוילונות מבית אורגון מספקת את פתרונות ההצללה האיכותיים, המעוצבים והחדשניים ביותר – וזה בדיוק מה שהחלון שלכם צריך

חדשות העיצוב

לובשת לבן: תל אביב חוגגת 100 שנות באוהאוס


לקראת אירוע הפתיחה של בית ליבלינג בתל אביב – קצת על העיר הלבנה, והרבה על מה שמצפה לכם בסוף השבוע המרגש וגדוש הפעילויות

חדשות העיצוב

חדשות העיצוב: מהדורת הקיץ


חודשי הקיץ מביאים איתם, פרט לחום ולחות גם אירועי עיצוב רבים בארץ ובכל רחבי העולם. אנשים טסים, מטיילים ומחפשים עיצוב חדשני ומרגש שייתבל להם את החופשה ולכן במקומות רבים מתקיימים בחודשים אלה שבועות העיצוב. בנוסף זו גם תקופת הגשות הגמר של בוגרי התארים לאדריכלות ועיצוב פנים ואין עיצוב חדשני יותר מעיצוב של סטודנט בפרויקט הסיום שלו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *