כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

חדשות העיצוב  //  לא רק אירוויזיון: אירועי העיצוב החמים שקורים בזמן שקובי מרימי

לא רק אירוויזיון: אירועי העיצוב החמים שקורים בזמן שקובי מרימי

כולנו מתכוננים לקראת אירועי האירוויזיון שיתקיימו בשבועות הקרובים, יצאנו לבדוק מה קורה כאן בארץ חוץ מההופעות הגדולות ובעיקר מה יש לנו חובבי העיצוב לעשות בזמן שכולם עסוקים בלהריע לקובי מרימי

מאת: שירה הלוי צילום:


 מתוך תערוכת URBALERINA בגלריית פרימה

 

 

יריד צבע טרי


 
יריד צבע טרי חוזר אלינו בסוף החודש והפעם בפורמט חדש.
היריד יתקיים השנה במתחם אקספו של תל אביב (כן כן איפה שהאירוויזיון) ובמתחם יוצגו תערוכות שונות בפורמטים הקבועים: אמנים עצמאיים, אמנים צעירים, ביתן וידאו ופרויקטים למען הקהילה. 
בין החידושים השנה ביריד: פרויקט המשלב טכנולוגיה חדשה של חברת קורנית עם אופנה מבית משכית, פוקוס בוגרי חממות – תערוכות יחיד ל-5 אמנים, חממת מפעל הפיס לעיצוב – שתציג 6 מעצבים צעירים נבחרים, ובימת מיצגים והופעות של עמותת הכוריאוגרפים.
 
בנוסף יתקיימו במתחם גם מיצגים והופעות במסגרת Fresh & Live,  שתציע מיצבי-משך – עבודות אמנות תהליכיות, המעניקות חוויות משתנות לאורך זמן, ורצועת מופעים ופרפורמנס: בכל יום מימי היריד, בין השעות 21:00-18:00.
והחידוש המרכזי הוא היציאה מהמתחם: בנוסף ליריד יתקיימו תערוכות ומיצגים שונים ברחבי העיר תל אביב במהלך סוף השבוע של צבע טרי.
 
מתי: 30.5.19 – 3.6.19 
חמישי, 30.5, אירוע פתיחה חגיגי – 23:00-20:30
שישי 31.5 – 18:00-10:00
שבת 1.6 – 21:00-10:00 
ראשון 2.6 –  22:00-17:00
שני  3.6 – 22:00-17:00
איפה: מתחם אקספו תל-אביב (מרכז הירידים)
מחיר: אירוע הפתיחה ייעלה 75 ₪ (65 ₪ לדיגיתל), בשאר הימים כניסה לתערוכה תעלה 55 ₪ (43 ₪ לדיגיתל). כניסה חינם עד גיל 5. 
 
מתוך אתר צבע טרי
 
 
תערוכת DiverCity – תערוכת מחווה אמנותית בהשראת המדינות, הערים ושירי האירוויזיון 2019

 
לא יכולנו להתעלם לחלוטין מחגיגות האירוויזיון אז לפניכם אירוע המתייחס לתחרות מפן יותר אמנותי ועיצובי. את התערוכה מפיקה גלריית Art & About מעמק חפר.
 
תערוכת DiverCity 2019 היא מחווה אמנותית ישראלית יוצאת דופן לאמנים המשתתפים בתחרות האירוויזיון, למדינות שמהן הם באים ולמה שהם מייצגים. התערוכה משלבת בין ציירים, פסלים וצלמים, המציגים עבודות אמנות המתכתבות עם שירי האירוויזיון כמחווה לכל מדינה.
לישראל יוקדש אזור בו יוצגו עבודות וצילומים של הזוכים יזהר כהן, להקת חלב ודבש, דנה אינטרנשיונל ונטע ברזילי.
 
מתי: 5.5.19 – 19.5.19, מדיי יום בשעות 11:00-23:00
איפה: שוק הפשפשים, רחוב עמיעד 12, יפו
מחיר: חינם
 
רפי פרץ, מתוך דף הפייסבוק של גלריית Art & About
 
 
תערוכת צילום: פרימה בלרינה 

 
לפני כחודש נפתחה תערוכת היחיד של לי אל אנפולסקי העוסקת ברקדניות במרחב העירוני.
התערוכה תוצג בגלריית פרימה לאמנות מקומית בתל אביב. 
צילומיה של אנפולסקי מפגישים בין החספוס האורבני המיוחד של תל אביב לבין העדינות הקסומה של בלרינות קלאסיות.
 
מה קורה כשמנתקים מישהו מהסביבה הטבעית שלו ומעבירים אותו למיקום לא צפוי ומפתיע? את השאלה הזו בדיוק שאלה עצמה הצלמת לי אל אנפולסקי כאשר החלה את פרויקט האורבלרינה והתוצאה אכן מפתיעה, המפגש מעדן את הנוף העירוני ובו בעת מחספס את הרקדנית.
 
מתי: מדי יום 9:00 – 22:00, התערוכה תיסגר ב13.8.19
איפה: גלריה פרימה לאמנות מקומית, מלון פרימה תל אביב,הירקון ,105 תל אביב
מחיר: חינם
 
מתוך אתר גלריה פרימה
 
 
ליצור כמו הגדולים: משחקי ציור

 
מוזיאון פתח תקווה מארח אומנים מובילים בסדרת סדנאות ציור לילדים. הסדנה הבאה תתקיים ביום שבת ה18.5 ותועבר על ידי האמנית יערה אורן שמציגה כעת בתערוכה המרכזית במוזיאון.
 
הסדנה תחל בסיור מודרך במוזיאון בהן יחקרו הילדים את הקומפוזיציות, הצבעוניות והדימויים בעבודות השונות ולאחר מכן כל ילד ירכיב את היצירה שלו. הסדנה תשלב עבודה בטכניקות שונות ועם חומרים שונים ותתאים לילדים בגילאי כיתות א'-ד'.
 
מתי: יום שבת 18.5.19 בשעה 11:00
איפה: מוזיאון פתח תקוה לאמנות, רחוב ארלוזורוב 30, פתח תקוה
מחיר: 35 ₪ לילד, 10 ₪ למבוגר, כדאי להזמין כרטיסים דרך האתר. 
 
בועז נוי, Studio in Blues, 2016. צילום: יח"צ
 
 
המוזיאון הפתוח בתפן 

 
ביום המוזיאונים הבינלאומי מזמין אתכם המוזיאון הפתוח בתפן לסיורים ללא תשלום. המוזיאון הוקם באיזור הפריפריה על מנת להנגיש לאזור את נושא האומנות והתעשיה גם למי שלא גר במרכז. באוסף הקבוע נמצאים צילומים המתעדים את הקמת המדינה. 
 
בשעה 11:30 יתקיים סיור התערוכת "פסלים" של האמן בועז ועדיה, בשעה 12:30 הדרכה במוזיאון ליהדות דוברת גרמנית מורשת היקים
ובתערוכה "ייקה בול" (תערוכת בולים) ובשעה 19:00 תערוכת צילומים של משתתפי קורס צילום למתחילים בתפן. בנוסף תוכלו לבקר בתערוכת המכוניות הקלאסיות שנמצאות במוזיאון.
 
מתי: 23.5.19 בשעות 9:00-16:00
איפה: המוזיאון הפתוח תפן, בגן התעשייה תפן
מחיר: חינם 
 
 
הרצאה של משה ספדיה 

 
האדריכל עטור הפרסים מגיע להרצאה בסוף החודש ולא יכולנו לעבור על זה בשתיקה. האדריכל הישראלי – קנדי שזכה לפרסום עולמי הודות לפרויקט הביטאט 67 והוצג באקספו במונטיראול מגיע לביקור מולדת וירצה בבית הספר לארכיטקטורה בטכניון.
 
מתי: 27.5.19 בשעה 18:30
איפה: אולם בנג'מין, בניין סגו, הפקולטה לארכיטקטורה בטכניון, חיפה
מחיר: חינם אך יש צורך להירשם מראש בלינק
 
מתוך האתר של Safdie architects
 
פסטיבל הליכות ג׳יין בחיפה 

 
פסטיבל הליכות ג'יין הבין לאומי נולד מתוך הוקרה לג'יין ג'ייקובס שהשפיעה רבות על התכנון העירוני במאה ה- 20. מטרת הפסטיבל הינה העלת המודעות לחשיבות של הליכה בעיר ותנועה רגלית שוטפה אשר תיצור עירוניות חיה. הפסטיבל מתקיים בערים שונות בכל העולם וגם אצלנו ניתן למצוא אותו בתל אביב, ירושלים, חיפה, ראשון לציון ועוד.
 
החודש יתקיים הפסטיבל בחיפה לציון יום הולדת של ג'יקובס שחל במאי. הפסטיבל מאורגן על ידי יחידים וקבוצות בערים המשתתפות באופן עצמאי ובהתנדבות, ההשתתפות בו היא ללא עלות וללא שכר למובילי ההליכות, ההליכות מתקיימות מרצונם החופשי ועל אחריותם הבלעדית של המשתתפים.
 
מתי: 16.5.19 – 18.5.19
איפה: ניתן לעקוב אחר הסיורים השונים בדף הפייסבוק של המיזם
מחיר: חינם
 
מתוך דף הפייסבוק של האירוע
 
תחרות הספריות 

 
גלריית דליה ארמוני ערכה תחרות בין 11 מעצבי פנים ואדריכלים שנבחרו לעצב את ספריית חלומותיהם. ללא הגבלת תקציב וחומר וללא לקוח המעביר ביקורת יכלו המעצבים ללכת הכי רחוק שהם יכולים וליצור ספריות יוצאות דופן, מיוחדות וממש לא שגרתיות. גם עבורם, אנשים שרגילים לעצב חלל, עיצוב של אלמנט, של ספריה היווה יציאה מהשגרה. 
 
במקום הראשון האדריכל יואל יושפה, במקום השני מעצב הפנים מיכאל אזולאי, ובמקום השלישי זכו הספריות של האדריכלית איריס אבבנרי דביר והנדסאי אדריכלות מושיק חדידה. כל הספריות מוצגות ומוצעות למכירה בגלריה של דליה ארמוני.
 
מתי: א'-ה' 9:00-19:00, ו' 9:00-15:00
איפה: היצירה ,4 א.ת פולג, נתניה
מחיר: חינם
 
הספריה הזוכה של האדריכל יואל יושפה. יח"צ
 

 

עוד בנושא

חדשות העיצוב

בחברה טובה: בניין ודיור עושה גלים בעולם


אתר העיצוב הספרדי הנחשב EGUE Y SETA הציג את כתבות העיצוב הטובות ביותר שפורסמו בעולם, והנציג הישראלי: אתר בניין ודיור. גאים ונרגשים

חדשות העיצוב

כעוף החול: עיר עיצוב חדשה קמה לתחייה


עיר עיצוב עם מוקד מסחר ובילוי ענקי קורמת עור וגידים בימים אלה בפרברי ירושלים. האדריכל הבינלאומי, שלמה גרטנר, שתכנן בין היתר את תעלת הימים ובתי מלון ידועים באילת, משלב ב"דיזיין סיטי" תרבות חומרית אירופאית עם נופים ואקלים של המרחב המדברי

חדשות העיצוב

שמרו את התאריך: אירועי האביב שלא תרצו לפספס


הגשם מאחורינו וזה בדיוק הזמן לצאת ולספוג תרבות: מתערוכת כיסאות ילדים ויריד פיקניק לעיצוב הבית, ועד לביאנלה מוזיאונית – אלה אירועי האביב שכדאי לשבץ ביומן

חדשות העיצוב

חם גם בחורף: אירועי העיצוב ששווה לצאת בשבילם מהבית


מזג האוויר הקר לא משאיר אותנו בבית, ומזמן תערוכות מקוריות, חגיגת עיצוב מקורה ואפילו סיור שמציץ פנימה לסטודיו של אמנים. אירועי העיצוב הקרובים שיקלפו מכם את השמיכות

תגובות

כתיבת תגובה