BVD

חדשות העיצוב  //  ממילאנו לירושלים: עיצוב על המסך הגדול

ממילאנו לירושלים: עיצוב על המסך הגדול

שבוע העיצוב בירושלים שמתקיים בין התאריכים: 8-15 ביוני יארח השנה סרטים מפסטיבל סרטי העיצוב של מילאנו, בתמהיל מרתק המשלב סרטים ישראליים, סדנאות והרצאות סביב נושאי עיצוב, אדריכלות, תכנון עירוני וקיימות ברחבי העולם. ליקטנו עבורכם כמה מהסרטים שיציגו בימים הקרובים

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


השנה מתקיים לראשונה שיתוף פעולה בין פסטיבל סרטי העיצוב של מילאנו לשבוע העיצוב בירושלים במסגרתו יוקרנו בירושלים סרטים מתכניית הפסטיבל. בנוסף יוקרנו סרטים ישראלים ויתקיימו מפגשים וסדנאות. כל הסרטים באנגלית ו/או בליווי כתוביות באנגלית.

 

למי שלא מכיר, פסטיבל סרטי העיצוב של מילאנו הוקם ב-2013 על ידי האדריכלית אנטונלה דדיני ומעצבת הפנים סילביה רוברטצי. הפסטיבל מתקיים בכל שנה בחודש אוקטובר במילאנו ומציג תכנייה עשירה של סרטים בנושאי עיצוב, אדריכלות, תכנון עירוני וקיימות מרחבי העולם. בכל שנה מוזמנת דמות מובילה אחרת מעולם העיצוב לאצור תכנית העונה לתמה נבחרת כשב-2017 נבחרה למשימה המעצבת פטריסיה אורקיוליה. בנוסף לאירוע במילאנו, מקיים פסטיבל הסרטים שיתופי פעולה ומתארח באירועי עיצוב באסיה ובאירופה. אלו הסרטים שיוצגו בימים הקרובים בבית הנסן במסגרת שבוע העיצוב בירושלים. שבוע העיצוב ירושלים הוא פרויקט הדגל של הפעילות המקצועית של בית הנסן, שמייצר פלטפורמה לפיתוח וקידום תחום העיצוב בארץ, בתמיכתה של הרשות לפיתוח ירושלים, בשיתוף משרד ירושלים ומורשת ועיריית ירושלים.

 

DESIGN DISRUPTORS


בימוי: InVision 
2016, 60 דק׳, ארה״ב, אנגלית 

 

הסרט מתמקד במעמדו של עיצוב ובכוחו להוות כלי לשינוי. הסרט חושף בפרספקטיבה שטרם נצפתה, את גישתן של חברות הטכנולוגיה המובילות לעיצוב, (גוגל, פייסבוק, נטפליקס, טוויטר ועוד) וכיצד עיצוב סיפק להן יתרון משמעותי והפך אותן לחברות בשווי של מיליארדי דולרים. 

 

בית הנסן | 11.6 19:00

 

 

 הבית האדום


בימוי ותסריט: תמר טל ענתי
20 דק׳, ישראל, עברית, כתוביות באנגלית

 

סרט דוקו-אנימציה המהדהד את קולות העבר הרחוק והקרוב לאורך מאה שנות תל אביביות בבית האדום שברחוב נחמני. הבית שנבנה להיות בית חרושת לודז'יה לגרביים בשנות העשרים עבר גלגולים רבים לאורך השנים; בית כנסת, מקום מחבוא ומשחק לילדי השכונה, גלריות ובית אמנים, עד שננטש ונשאר ריק ומוזנח למשך תקופה ארוכה. לאחר תהליך שימור ארוך וייחודי, ורגע לפני שיידלק שוב האור ב״בית האדום״, הסרט לוקח אותנו למסע בזמן יחד עם האנשים שיצרו והתגוררו בו בעבר, ושהבית עדיין פועם בלבם. לפני הקרנת הסרט יתקיים מפגש עם במאית הסרט. מספר המקומות מוגבל. 

 

בית הנסן | 11.6 20:00

 

 

י(ו)צרים


יוזמה | ראיון | צילום | עריכה: שחף דקל
הסרטונים בעברית מלווים בכתוביות באנגלית

 

מפגש עם שחף דקל, אמנית וצלמת, יוצרת סדרת הרשת הדוקומנטרית י(ו)צרים. הסדרה מספקת הצצה לתהליכי יצירה בשלבי חשיבה ופיתוח בקרב יוצרים בישראל. הסרטים הקצרים מתעדים בצילומי סטילס וסאונד את המפגשים בין היוצרים ליוזמת הפרויקט ומתרחשים בחלל העבודה שלהם. הסאונד משלב קטעים מוקלטים מתוך השיחה המלווה את המפגש. הסדרה פועלת מעל שלוש שנים ברשת והציגה עד היום 54 פרקים. השיחה עם יוצרת הסדרה תחשוף את הסיפור שמאחורי הפורמט הייחודי ואת המתרחש מאחורי הקלעים בתהליך היצירה של הסרטים הקצרים. מתוך הסדרה יוקרנו קטעים נבחרים. 

 

בית הנסן | 13.6 19:00

 

 

BROOKLYN FARMER 


בימוי: מייקל טיבורסקי, 2013, 23 דק׳, ארה״ב, אנגלית 

 

הסרט מתאר את פועלו של קולקטיב חקלאים ניו יורקי אשר שוכר שטחי ענק על גגות בברוקלין ובקווינס והופך אותם לשטחי גידול חקלאיים. בכל שנה הקולקטיב מגדל מעל ל-20 טון של תוצרת חקלאית אשר כולם נצרכים במרחק של 8 ק״מ בלבד ממקום גידולם תוך פיתוח מודל כלכלי בר קיימא. הסרט עוקב אחר הקמת חוות הגג החקלאית הגדולה בעולם. לאחר הקרנת הסרט תתקיים סדנת הידרופוניה מעשית (20:30). איך אפשר לגדל צמחים ללא אדמה? בסדנא נכיר ונתנסה בהידרופוניקה – שיטה חקלאית המאפשרת חיסכון במים עם צמיחה מהירה ותנובה עשירה של צמחי תבלין ומאכל.

 

בית הנסן | 14.6 20:00

 

 

לאתר שבוע העיצוב – לחצו כאן

רוצים לדעת על הטרנדים של 2017 ממילאנו?

רוצים לדעת עוד על שבוע העיצוב בירושלים?

עוד בנושא

חדשות העיצוב

עוצמה, נשיות ועיצוב


ההתרגשות מהוצאתו לאור של הספר "הכוח הנשי" הגיעה לשיאה בערב ההשקה הנפלא. עד שתדפדפו את הספר בעצמכם, אתם מוזמנים להתרשם מהתפעלותם של חלוצי הקוראים

חדשות העיצוב

בלי צל של ספק : המגמות החדשות בעולם הווילונות


ענק הוילונות מבית אורגון מספקת את פתרונות ההצללה האיכותיים, המעוצבים והחדשניים ביותר – וזה בדיוק מה שהחלון שלכם צריך

חדשות העיצוב

לובשת לבן: תל אביב חוגגת 100 שנות באוהאוס


לקראת אירוע הפתיחה של בית ליבלינג בתל אביב – קצת על העיר הלבנה, והרבה על מה שמצפה לכם בסוף השבוע המרגש וגדוש הפעילויות

חדשות העיצוב

חדשות העיצוב: מהדורת הקיץ


חודשי הקיץ מביאים איתם, פרט לחום ולחות גם אירועי עיצוב רבים בארץ ובכל רחבי העולם. אנשים טסים, מטיילים ומחפשים עיצוב חדשני ומרגש שייתבל להם את החופשה ולכן במקומות רבים מתקיימים בחודשים אלה שבועות העיצוב. בנוסף זו גם תקופת הגשות הגמר של בוגרי התארים לאדריכלות ועיצוב פנים ואין עיצוב חדשני יותר מעיצוב של סטודנט בפרויקט הסיום שלו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *