כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

חדשות העיצוב  //  מרציפן וגברת שקד

מרציפן וגברת שקד

תחרות פיסול שנתית במרציפן תתקיים במוזיאון המרציפן-שקד תבור, בהשראת האווירה הססגונית והקסומה שבכפר תבור. אתם מוזמנים

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: יח"צ


בתמונה למעלה: זה לא מובארק, זה יצפאן

מוזיאון המרציפן בכפר תבור מקיים, כמדי שנה, תחרות פיסול מסורתית, במסגרתה יפסלו בתערובת השקדים המתוקה אמנים קונדיטורים ושפים מרחבי הארץ. התחרות השנה זכתה לכותרת "הכרם הקסום", בהשראת האווירה הקסומה והססגונית של המקום.

היצירות המשתתפות יוצגו במוזיאון החל מיום שישי ה-3 לדצמבר ובעליהן יתחרו על הפרס הראשון: כרטיס טיסה זוגי לחו"ל. הזוכים בשלושת המקומות הראשונים ייבחרו על ידי צוות מקצועי של חמישה שופטים, ביניהם יו"ר איגוד השפים, גנאדי מאנוסיס. גם המבקרים, קטנים כגדולים, מוזמנים להשתתף ולהצביע עבור הפסל האהוב ולזכות בתואר "חביבת הקהל" את היצירה המועדפת עליהם. הזוכים בשלושת המקומות הראשונים יוכרזו ביום ראשון ה-5 לדצמבר, נר רביעי של חנוכה, והקהל, כאמור, מוזמן בהמוניו.
 
בנוסף לתחרות פסלי המרציפן יוזמנו המבקרים להציץ בתערוכה הקבועה והמתחדשת של  העולם הקסום של אגדות הילדים ומנהגי פולקלור מהעולם, ביניהם סמלים ומנהגים מקומיים כמו חגיגות יום העצמאות, סיפורי התנ"ך ודיוקנאות של אישים מהפוליטיקה, ההיסטוריה והתרבות הארץ ישראלית- כולם מומחשים בעזרת החומר הרך והמתוק.
 
למי שחשקה נפשו בחוויית פיסול אישית, יוכל להירשם לסדנת יצירה, לקבל חומרים וכלי עבודה ולזכות להדרכה צמודה מהמדריכים שבמקום. במהלך ימי החנוכה מוזמנים המשתתפים לפסטיבל של עיצוב סביבונים צבעוניים במרציפן ובשוקולד.
 
ולקינוח, בחנות המפעל שבמתחם תוכלו לרכוש סופגניות קטנטנות מ…איך לא: מרציפן, במילוי ריבה אמיתית, לצד מטעמי מרציפן נוספים שמיוצרים במקום ושאר תוצרת גלילית מובחרת מהאזור.
 
מוזיאון המרציפן-שקד תבור, חוות היין, שדרות קק"ל, כפר תבור. טלפון: 04-6772111
 שעות פתיחה: א'-ה': 17:00 – 09:00, ו': 16:00 – 09:00 , שבת: 17:00 – 10:00.
מחירים: ביקור במוזיאון: 15 שקלים לאדם; ביקור במוזיאון וסדנת עיצוב במרציפן: 35 שקלים; ביקור במוזיאון וסדנת עיצוב במרציפן ובשוקולד:45 שקלים.

עוד בנושא

חדשות העיצוב

מחפשים לאן לברוח? שבוע העיצוב ירושלים הוא האסקפיזם המושלם


תערוכות, מופעים, דוכני אוכל וקרקס אחד גדול שיחזיר אתכם לאמריקה של המאה ה-19. אירועי שבוע העיצוב ירושלים מתחילים

חדשות העיצוב

"אני תמיד מנסה לפרוץ את המקובל" - זוכרים את האמן דני קרוון


בשבוע שעבר נפטר האמן והפסל דני קרוון. העבודות הרבות שלו ימשיכו להשפיע על העיצוב הסביבתי בארץ ובעולם

חדשות העיצוב

חלוצה בחדשנות ובקדמה כאן בישראל


האם הטכנולוגיה והקדמה פסחו על תחום של תכנון ערים, אדריכלות ובנייה? האם החלום של דירה מרווחת בעיר יישאר כחלום בלתי ניתן להגשמה? האם עלות החיים בעיר תמשיך לעלות על אף זיהום האוויר, פקקי התנועה, מערכות חינוך ובריאות טעונות שיפור? לכל השאלות הללו ועוד רבות אחרות יש פתרון אחד המכיל את כל התשובות: עיר חכמה - חלוצה בתכנון ואדריכלות ערים

חדשות העיצוב

ממלאים את היומן: תערוכות חדשות ואירועי אמנות בארץ


המוזיאונים והגלריות נפתחו, ואנחנו יכולים למלא מחדש את מצבורי התרבות שלנו. התערוכות החדשות והאירועים המרגשים שמצפים לנו

תגובות

כתיבת תגובה