BVD

חדשות העיצוב  //  סמנו לעצמכם ביומן: ירידי העיצוב שאסור לכם לפספס

סמנו לעצמכם ביומן: ירידי העיצוב שאסור לכם לפספס

מחפשים מדבקות מיוחדות? שידה חד פעמית? כלי מטבח צבעוניים? חכו עם הקניות לירידים הקרובים, כי החודשים פברואר ומרץ צפויים להיות עמוסים בירידי עיצוב שלא תוכלו לעמוד בפניהם

מאת: לימור קלר צילום:


הקניון הוא אומנם המלך הרשמי של תרבות הצריכה, אבל הציבור, שהעדיף תקופה ארוכה את מרכזי הקניות וזנח מעט את מסחר הרחוב, מבקש לחזור לאהבות ישנות, ומנתב את תאוות הקניות לכיוון תרבות הירידים. סוד קסמם של הירידים, המאגדים מוכרים וקונים במקומות ציבוריים, הוא בריכוז גבוה של מוצרים מאותו תחום ("פריקים לדבר") ובחוויה שהם מספקים. מעין מרכז בידור עירוני חדשני לשעות הפנאי. במקום שבו מתקיים יריד, מרוצים גם בעלי העסקים בסביבה, שכן הם מחיים את החנויות, מביאים אנשים מכל הארץ ומגדילים הכנסות. סנוניות ראשונות של ירידי עיצוב התחילו אצלנו בשנים האחרונות, כשיזמים פרטיים ערכו מכירות ליד בתיהם או בבתים עצמם. כשגדל הביקוש והמקום לא הכיל יותר את מספר המבקרים, נעו למרחבים ציבוריים.

 

אז מצפה לנו בחודשים הקרובים ואיפה נבזבז את הכסף שלנו? ליקטנו עבורכם כמה מירידי העיצוב הבולטים שיתקיימו בחודשים הקרובים:

 

לייף סטייל ועיצוב הבית

נתנאלה כחלון לוי, 37, החלה את אירועי המכירות בחצר ביתה עם לקוחות שהכירו את חנות חומרי היצירה שלה ברחובות. בלוג אישי ונוכחות משמעותית בפורומים בתחום הגדילו את החשיפה למכירות, וכשהאירוע האחרון בבית הגיע ל-2,500 איש, הבינה שעליה להעביר אותו למקום גדול יותר. עיריית תל אביב פרסה עליה את חסותה, ולאחר יריד בנמל יפו, שבו קיבצה גם חנויות יבואניות והשיגה הנחות לקונים, התמקמה במתחם התחנה, שם היא מקיימת את "יריד החלומות" שלה פעמיים בשנה.

 

היריד הבא: "עיר החלומות"
 
איפה: מתחם התחנה, תל אביב – יפו
 
מתי: 26.3–29. רביעי 23:00-17:00, חמישי 23:00-12:00, שישבת 17:00-9:00
 

הקונספט: רחובות לפי נושאים עם 125 מציגים מכל תחומי הלייף סטייל: כריות, שרפרפים, שטיחים, תמונות, שולחנות צד, כיסאות, הדומים, טקסטיל, מוצרי עיצוב לגינה וגם אופנה, ספא ויופי. לצד הדוכנים יציגו 15 מעצבים רב תחומיים בתערוכה של "שולחן חלומי לחג".

 

צפי מבקרים: 40-30 אלף איש.
 

תמיד יש גם: מפעל התרמה. תמורת 30 ש"ח העוברים לתרומה מקבלים צמיד VIP, שמקנה הנחות. הפעם יאפשר הצמיד גם כניסה למתחם לאונג' עם כיבוד, מתנות ומקומות להתרגעות.

 

דבר היזמית: "אני טיפוס של 'הכינותי מראש'. חודשיים לפני האירוע אני בשיא ההכנות, כך ששבועיים לפני היריד הכול תפור וסגור, כולל דקורציה שאני עושה יחד עם המציגות. החששות שלי מתנקזים רק לדברים שלא תלויים בי, כמו מזג האוויר או כמות המבקרים, אבל ביום האירוע עצמו אני עסוקה לגמרי בתענוג המפוקפק של הרישוי מול העירייה, המהנדסים והמשטרה".

 

  (צילום נתנאלה: דנה ישראלי, צילום שאר התמונות: יח"צ)

 


 
גם אנחנו יכולים, ולגמרי לבד
 

דנה ישראלי, 37, היא יזמית בתחום ה"עשה זאת בעצמך" שגם מעבירה סדנאות בסטודיו הפרטי שלה ביבנה. מכירות קטנות בהן השתתפה ויוזמות אישיות שלה, פלוס בלוג מצליח ומעריצות שנוהרות אחריה לאן שרק תפנה, הובילו אותה לקיים זו הפעם השנייה יריד סדנאות, בו מתרחשות במקביל מספר סדנאות יצירה, שבסופן יוצאת כל משתתפת עם מוצר פרי ידיה.

 

היריד הבא: "מעדניית הסדנאות"
 
איפה: האנגר 20, מתחם התחנה, תל אביב – יפו
 
מתי: 7-6.3. חמישי 21:00-10:00, שישי 14:00-9:00
 

הקונספט: חמישה סבבים של 12 סדנאות עם חומרים וטכניקות מיוחדות וחדשות, ביניהן נגרות לארונית, מחזור צמיגים, תפירת תיק, תחפושות מלבד, העברת תמונה לבד, איור בחוט ברזל, שזירת פרחים ואפילו הכנת דים סאם.

 

צפי מבקרים: 600 איש, לנרשמים מראש בלבד.
 

תמיד יש גם: מפעל התרמה ויריד  "Take Away"לכלים, קיטים וחומרי יצירה, המתקיים צמוד למעדנייה והכניסה אליו חופשית.

 

דבר היזמית: "יש לי פרפרים בבטן, ואני עוברת ימים ארוכים של עבודה עם לחץ עד השנייה האחרונה, כי תמיד רוצים להוסיף עוד צ'ופר וחושבים על עוד משהו. יחד עם זאת, הציפייה גדולה ומרגשת ותמיד נוסף לה הרצון להשתתף בעצמי בכל הסדנאות, רק שזה לא כל כך מתאפשר לי".

 

 (צילום דנה ישראלי: ליטל מרדכי, שאר התמונות מתוך מעדניית הסדנאות. צילום: נוי קנטור)

 


 
 עתיקות ואספנות
 

ניב פרידמן, סטודנט בן 27, מארגן את יריד העתיקות והאמנות "ימי בנימינה", כשהמנוע מאחוריו הם הוריו אסנת ואיתן, שאהבו את הקונספט החו"לי של שוקי יום ראשון והחליטו לייבא אותו לארץ. בתחילה ערכו אותו בבנימינה, מקום מגוריהם, וככל שתפס תאוצה, קידמו אותו למרכז כדי לאפשר לאנשים לצאת מהאורבניות ועל הדרך לשטוף את העיניים בירוק מסביב.

 

היריד: "ימי בנימינה"
 
איפה: משק 77, בצרה
 
מתי: 1.3, שבת 17:00-10:00
 

הקונספט: יריד עתיקות, אמנות ואספנות, המתקיים בכל שבת ראשונה בחודש בהשתתפות כ-30 גלריות, אמנים ואספנים פרטיים או בעלי חנויות קטנות עם רהיטים, מנורות, כלי עבודה, תכשיטים, כלי פורצלן וקריסטלים, צעצועים, שלטי פח ואפילו ג'ינסים וחפצים מארה"ב.

 

צפי מבקרים: 2,000 איש.
 

תמיד יש גם: הערכות חינם על ידי מומחים לפריטים, ציורים ותכשיטים שמביאים המבקרים וכן דוכן לבגדי וינטג' לילדים, שכל הכנסותיו מועברות לילדים המתגוררים במשפחתונים בכפר הירוק.

 

דבר היזמית: אסנת: "אנחנו אוהבים את ההתעסקות הזאת. מקבלים את ההאנגר ב-7 בבוקר, כשהרצפה שלו עדיין רטובה ממסיבת החיילים שנערכה לילה קודם, ותוך שלוש שעות מעמידים תצוגת דוכנים. זו כבר מכונה משומנת".

 

 (משפחת פרידמן – מימין אסנת, עומר, ניב ואיתן, צילום: יח"צ)

 


 

לייף סטייל בסגנון מערבונים

 

זוכרים את נתנאלה? לא סיימנו איתה, שכן היא ההשראה ליריד חדש בדרום הארץ, מקום מגוריהן של טלי יחיה, 38, בעלת סטודיו למיתוג, ודנה מרקו, 32, בעלת סטודיו לשיפוץ רהיטים. התכתבות שגרתית ביניהן, שהחלה ב"אני לא נתנאלה, אבל בא לי לארגן איזה יריד מעניין פה בדרום", הביאה את השתיים לתור ביערות, במדבריות ובמקומות שונים בדרום כדי להביא אליו את בשורת ירידי העיצוב. אירועי "דרום אדום", המתקיימים בימים אלה ממש בנגב, הלהיבו את המארחים בחווה כפרית ביער להב, והאות לקיום היריד אצלם בחווה ניתן. כוונתן של היזמיות לקיים אותו כמה פעמים בשנה, סמוך לחגים.

 

היריד: "South Style"

 

איפה: נתנאל, חוות שבדרון, יער להב בצפון הנגב (17 דקות מבאר שבע)
 
 
מתי: 22-21.2 בשעות 16:00-10:00
 

הקונספט: יריד לייף סטייל ואוכל כפרי בסגנון קאנטרי מערבוני. מציגים יבואני חנויות בוטיק כמו oaky, יוצרות עצמאיות כמו שרון שיאון לוי ודנית ירון, ויצרנים משוק הפשפשים התל אביבי כמו אסופה, מריונטה ופרפומריית זלינסקי & רוזן.

 

צפי מבקרים: 5,000 איש
 

דבר היזמית: טלי: "כבר כמה זמן שהשינה שלי היא לא שינה. איך שאני עוצמת עיניים, אני מריצה סרטים ורעיונות. יש לי צמיד על היד עם הכתובת live your dream. יש לחץ, כי אנחנו רוצות להוכיח לכולם שהיה כדאי להם להגיע".

 

תמיד יש גם: "דוכן שלנו, שבו נמכור מוצרים של יוצרים אחרים, כדי להצליח גם להתפרנס מזה קצת".

 

(מימין: דנה  מרקו וטלי יחיה, תמונות חווה: מיטל סולומון, שאר התמונות: צילום יח"צ)

 
 
 
ותתכוננו לעוד כמה

ירידים נוספים שמתוכננים בקרוב הם יריד "מרקטיטו", שיתקיים לקראת פסח באזור הדרום, הקולאז' סייל העונתי של קרן שביט בחודש מאי, יריד חוצות היוצר בירושלים באוגוסט, ועד נובמבר יהיה לכם מספיק זמן לאגור כוחות ליריד "עיצוב טרי", המתקיים כחלק מהיריד התל אביבי השביעי במספר, "צבע טרי".

 

פותחים דלת לתעשייה: הכירו את תמר ליברמן הנגרית

פותחים דלת לתעשייה: הכירו את רותם כרמי שמשפצת מגירות

 

עוד בנושא

חדשות העיצוב

עוצמה, נשיות ועיצוב


ההתרגשות מהוצאתו לאור של הספר "הכוח הנשי" הגיעה לשיאה בערב ההשקה הנפלא. עד שתדפדפו את הספר בעצמכם, אתם מוזמנים להתרשם מהתפעלותם של חלוצי הקוראים

חדשות העיצוב

בלי צל של ספק : המגמות החדשות בעולם הווילונות


ענק הוילונות מבית אורגון מספקת את פתרונות ההצללה האיכותיים, המעוצבים והחדשניים ביותר – וזה בדיוק מה שהחלון שלכם צריך

חדשות העיצוב

לובשת לבן: תל אביב חוגגת 100 שנות באוהאוס


לקראת אירוע הפתיחה של בית ליבלינג בתל אביב – קצת על העיר הלבנה, והרבה על מה שמצפה לכם בסוף השבוע המרגש וגדוש הפעילויות

חדשות העיצוב

חדשות העיצוב: מהדורת הקיץ


חודשי הקיץ מביאים איתם, פרט לחום ולחות גם אירועי עיצוב רבים בארץ ובכל רחבי העולם. אנשים טסים, מטיילים ומחפשים עיצוב חדשני ומרגש שייתבל להם את החופשה ולכן במקומות רבים מתקיימים בחודשים אלה שבועות העיצוב. בנוסף זו גם תקופת הגשות הגמר של בוגרי התארים לאדריכלות ועיצוב פנים ואין עיצוב חדשני יותר מעיצוב של סטודנט בפרויקט הסיום שלו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *