בניין ודיור

חדשות העיצוב  //  צוק איתן: עוזרים לעסקי העיצוב באזור הדרום

צוק איתן: עוזרים לעסקי העיצוב באזור הדרום

הלקוחות לא מגיעים, ההזמנות הוקפאו והכסף לא נכנס – גם עסקי העיצוב באזור הדרום נפגעו מהמצב, אבל יש דרך לעזור להם. קנו מתוצרת הדרום

מאת: לימור קלר צילום:


מדינה שלמה מצטנפת בדלת אמותיה, ועסקים מכל הסוגים חווים ירידה בהכנסות עקב המצב הביטחוני. סקרים קובעים כי מאז תחילת מבצע "צוק איתן", אחד מכל חמישה עסקים בדרום נמצא בסכנת סגירה, ויישובי העורף נרתמים ביוזמות אישיות וקבוצתיות כדי לסייע להם להמשיך לעבוד ולהתפרנס ולעיתים אפילו להתקיים. כך קרה עם ירקנים ומאפיות שמביאים את הסחורה שלהם לאזור המרכז, וגם עם מעצבי אופנה ואקססוריז שמוכרים עכשיו בירידים מיוחדים שמתקיימים ברחבי הארץ.

 

תחום עיסוק נוסף שנפגע קשות, הוא כמובן תחום העיצוב ושיפוץ הבית – הרבה פרויקטים הופסקו באמצע, אנשים לא מגיעים לאזור הדרום כדי לקנות ובעלי העסקים נותרים ללא פרנסה. לכן, אנחנו רוצים לתת את הבמה גם לעסקי העיצוב מהדרום ושמחים לעזור להם ולו במעט. אז אם אתם רוצים לקנות אקססוריז לבית או צמחים למרפסת או להתחיל לחשוב על מטבח חדש – אנשי הדרום ישמחו לעמוד לשירותכם ואפילו יציעו לכם הנחות מפתות.

 

"AYUNA" סטודיו לעיצוב הבית

בעלת העסק: יונת אור
כתובת: קיבוץ בארי
טלפון: 054-7918249

מצב העסק מאז "צוק איתן": "בתחילת המבצע הייתה מעין אופוריה, היו עבודה והזמנות, ושלחתי מוצרים גם בתוך הקיבוץ וגם החוצה, כדי שאנשים לא יצטרכו לצאת מהבית. עכשיו יש פחות עבודה. אנשים הפסיקו להביא רהיטים לשיפוץ, ונפסקה גם הפעילות שלנו במתחם הסטודיו עם כל מיני ירידים שיזמנו ובית קפה".

לאור המצב: אחרי עיון בקטלוג הסטודיו וסיוע טלפוני מהחנות תוכלו להזמין ולבצע משלוחים בדואר רשום ללא תשלום, וניתנים 30% הנחה על פריטי הריהוט בחנות.

 
 צילום: יהל בטיטו
 

 
"א.כ. מראות איכות" – התקנת מראות, מקלחונים ועבודות זכוכית
בעל העסק: דוד כבביה
כתובת: העבודה 19 אשדוד
טלפון: 08-8563830

מצב העסק מאז "צוק איתן": "אנחנו ממשיכים לעבוד ופתוחים כרגיל, כי הפרנסה מחייבת, אבל חיים בין אזעקה לאזעקה ולא קל לנו".

לאור המצב: "מגיעים לכל הארץ, אפילו לחיפה".
 
 

 "אלי כהן מטבחים"
בעל העסק: אלי כהן
כתובת: אדר 8 אזור התעשייה קריית גת
טלפון: 08-6601099

מצב העסק מאז "צוק איתן":  "מלחמה זה לא דבר כלכלי לעסקים. יש ירידה בעסקים, וזו הסיבה שכולם רוצים לחבק, לפנק ולעזור. הקיץ, זו תקופה שבדרך כלל נגרים עובדים ללא הפסקה, אבל עכשיו נקלענו למצב שבו לאנשים אין אפשרות להתעסק בדברים האלה או בכלל לצאת מהבית".

לאור המצב: אם בדרך כלל את פגישת הייעוץ תצטרכו לעשות בחנות, לאור המצב יגיעו אליכם כאן עד הבית, יחד עם 20% הנחה על כל דגמי המטבחים לתושבים בכל הארץ.

 
 צילום: יח"צ
 

 "בעשר אצבעות" – סדנאות יצירה
בעלת העסק: גבי וולקוביץ
כתובת: קיבוץ יד מרדכי
טלפון: 052-6905740

מצב העסק מאז "צוק איתן":  "אנשים לא נמצאים כאן בקיבוץ, כך שהעסק כמעט מושבת. אין ילדים, ואין מבוגרים, שעליהם מתבסס העסק שלי. כולם נסעו".

לאור המצב: קונים עכשיו – מממשים אחרי הלחימה: מחיר מיוחד לרכישת שובר על 4 סדנאות פסיפס בנות שלוש שעות כל אחת, ב-440 שקלים במקום 520 שקלים או 4 שיעורים של עיסת נייר בנות שעתיים כל אחת ב-290 שקלים במקום 360 שקלים. אפשרות לקניית שובר מתנה. כל ההטבות ניתנות למימוש בטווח של עד חצי שנה מיום הרכישה.

 

"בר קור" – מיזוג אוויר
בעל העסק: מיכאל ליבמן
כתובת: מושב ניר עקיבא
טלפון: 052-3648836

מצב העסק מאז "צוק איתן":  "כבר שבועיים אין טלפונים ואין עבודה. בדרך כלל יש עבודה כל יום, אבל עכשיו אנשים כנראה לא בבית מכיוון שנסעו, ואף אחד לא פונה אלינו".

לאור המצב: 15% הנחה על כל המחירון, החל ממילוי גז ותיקונים ועד הכנה למיזוג בבית, לתושבי אזור הדרום.

 

"גוגואים" – מוצרי טקסטיל לחדרי תינוקות
בעלת העסק: ענבל יהב
כתובת: יוסף שטרן 6/9 באר שבע
טלפון: 052-3885339

מצב העסק מאז "צוק איתן":  "אמהות לא יכולות להגיע אליי לראות סחורה, וגם כאלה שהזמינו פוחדות לצאת עם הילדים. גם אני עם שלושה ילדים בבית, כי כל המסגרות לחופש בוטלו, ולא יכולה להגיע ללקוחות הביתה, לקיים פגישות או להצטרף לירידים".

לאור המצב: "לרגל המצב כל מי שקונה מאיתנו, המשלוח בדואר רשום מתנה וגם בקנייה ראשונה מעל 100 שקל מקבלים 50 ש"ח מתנה".

 

"הגלריה של לימור" – שיפוץ ומכירה של רהיטים ואקססוריז לבית
בעלת העסק: לימור לבנה
כתובת: קיבוץ יד מרדכי
טלפון: 052-6646756

מצב העסק מאז "צוק איתן":  "הגלריה סגורה זה כשלושה שבועות, ואני גם לא מוכנה שיבואו לכאן אנשים כי אני פוחדת. אומנם הצבא מסתובב כאן כל הזמן, אבל הרבה תושבים עזבו וכל הזמן יש אזעקות. בעסק אני חוטפת מכה קשה מאוד, כי אני ממשיכה לשלם שכר דירה ויש לי הוצאות. אבל למרות הכול אנחנו נשארים כאן, כי זה הבית שלנו".

לאור המצב: הקנייה אפשרית דרך הפייסבוק, המשלוח ללא תשלום ובסוף השבוע הקרוב תתקיים מכירה מיוחדת של מוצרי החנות בבית פרטי בישוב הקהילתי חרוצים שבשרון, החל מיום חמישי 31.7.14 בשעות 15:00-21:00 ושישי 1.8.14 בשעות 9:00-14:00 ברחוב הרימון 8 א', חרוצים. אצל משפחת דביר.

 
צילום: יח"צ
 

"הנגרייה שי פרייס"
בעל העסק: שי פרייס
כתובת: מושב אביגדור
טלפון: 052-2248323

מצב העסק מאז "צוק איתן":  "פרויקטים שהיו בעבודה נתקעו, משום שהכול נעצר. עובדים שלנו לא מגיעים לעבודה משום שהטילים עפים מעל ראשינו ואין לנו מרחב מוגן. הייצור כולו נפסק. אנחנו 'מתים' שהכול ייגמר כבר ונוכל להתחיל לנשום".

לאור המצב: מגיעים לפגישות ייעוץ בכל רחבי הארץ גם עכשיו.

מטבח של שי פרייס. עיצוב: נועה פריד. צילום: חגית גרוסמן

 

"מצבעת אימבר" – לחידוש רהיטים ומטבחים
בעל העסק: דרור אטיאס
כתובת: האופן 5 אזור התעשייה הצפוני אשקלון
טלפון: 054-9454129

מצב העסק מאז "צוק איתן":  "כלום, יבש. אני והבן שלי יושבים מול המחשב ומסתכלים בחדשות כל היום. עד המבצע הייתה עבודה, היו מים בברז. היום יוצא רק חול. כל נגר ובעל עסק שאני מתקשר אליו, אומר לי שההזמנה בוטלה או שהיא בהקפאה. זו פעם ראשונה שהייתי צריך לקחת הלוואה כדי לעמוד בהוצאות כמו חשמל, ארנונה, שכירות ומשכורת לעובד עם מוגבלות שאני מעסיק, וכדי שהעסק לא ייסגר".

לאור המצב: "מגיע לכל הארץ, עד בית הלקוח. אני עובד בשביל כולם".
 

"מקום בלב" – מתנות ומוצרי טקסטיל לבית
בעלת העסק: אתי בוכריס
כתובת: סמילו 10 נתיבות
טלפון: 08-9931763

מצב העסק מאז "צוק איתן":  "חווינו גידול יפה בעסק, ופתאום פרצה המלחמה וכאילו חטפתי סטירה בפנים. נתיבות היא כמו עיר רפאים, אין אנשים ברחובות, כולם מפחדים לא רק מטילים אלא אפילו ממנהרות. זה פגע בנו. אני ממשיכה בשגרה שלי, עובדת עד שמונה בערב כל יום, אבל רק מתוך צורך להיצמד לשגרה. יש לנו מרחב מוגן, אבל העובדות לא מגיעות, הירידים שבהם הייתי משתתפת בבאר שבע ושדרות נסגרו, ואני מפחדת שכל רגע יתקשרו מהבנק.

מה שמציל אותי זה הירידים במרכז, שאליהם מזמינים אותנו להשתתף. זו מחווה מדהימה של אנשים מכל הארץ, בפתח תקווה, בקדימה, בתל אביב".

לאור המצב: "אני מבקשת מכולם להגיע לירידים, לקנות אפילו ב-30-20 שקל ולפרגן כדי לעזור לנו להתפרנס. את הירידים שבהם אני משתתפת אני מפרסמת בפייסבוק האישי שלי".

 

משתלת "מקום בטבע"
בעל העסק: פיני אליהו
כתובת: מושב שחר, על כביש קריית גת – אשקלון
טלפון: 054-4878209

מצב העסק מאז "צוק איתן":  "אין הזמנות, לא זז כלום. פרחים עומדים ללא מכירה והרוב ניזוק. אין יוצא ואין בא. המרכז כולו משותק. גם אם אני רוצה למכור בהנחות, למי אמכור?"

לאור המצב: 50% הנחה ללקוחות פרטיים ולגני אירועים באזור הדרום והמרכז. משלוחים חינם. המשתלה מוציאה צוותי שתילה בתשלום נוסף.

 

 "מתנונס" – חפצי נוי ופרחי סבון ריחניים
בעלת העסק: אורית אזולאי
כתובת: בן גוריון 13 אשקלון
טלפון: 08-9109437

מצב העסק מאז "צוק איתן":  "מהיום שבו התחיל המבצע ועוד בתקופת הטילים שנחתו פה קודם לכן, הפדיון ירד לאפס. אנחנו יושבים בחנות שממוקמת מול עזה מהבוקר עד הערב והכול מסביב שומם, כמו כל העיר. אנשים ברחו או שמתחבאים בבתים ולא יוצאים לרחובות. בשבילנו זו ממש קריסה. הקופה סגורה כבר שלושה שבועות, ובמקביל יש תשלומים לבצע. לא נערכנו למצב כזה, אחרת היינו שמים משהו בצד".

לאור המצב: כל המוצרים ב-25% הנחה.
 

"פשוט ירוק" (חמו גלמית בע"מ)
בעל העסק: גיא סער
כתובת: מושב גבעתי
טלפון: 1700-700-029

מצב העסק מאז "צוק איתן":  "אנו עובדים מאזור הדרום מרובה האזעקות, קשה לנו לנהל שגרה בימים אלה, ובנוסף יש עובדי חברה בצו 8. הקיץ אמור להיות תקופה של שיא במכירות, כי בחורף פחות נהוג להזמין עבודות לשיפור החצר. במקום עונת שיא קיבלנו עונה בעייתית בגלל אווירת המלחמה".

לאור המצב: מגוון מבצעים: משטח דק לחצר ב-260 ש"ח למ"ר ללא התקנה (במקום 350 ש"ח למ"ר), או מחיר הכולל התקנה ב-490 ש"ח למ"ר (במקום 650 שקל למ"ר). דשא מלאכותי מוצע כעת ב-30 ש"ח למ"ר במקום 40 ש"ח. דשאים מזנים איכותיים יותר במחיר אחיד של 90 ש"ח למ"ר. המחיר אינו כולל התקנה והובלה.

 
צילום יח"צ
 

"קאס טקסטיל"
בעלי העסק: רעות נחושתן ומיקי קידר
כתובת: קיבוץ רעים
טלפון: 08-9940406

מצב העסק מאז "צוק איתן":  "כל מערך ההפצה שלנו השתבש כי לא מגיעים אלינו שליחים. בלי להישמע כקלישאה, אנחנו הופכים עולמות כדי שאנשים יקבלו את ההזמנות שלהם. אנחנו נוסעים בעצמנו מתוך שטח צבאי סגור, בין אזעקות והפגזות, לאזור המרכז עם המלאי, ומשם מחלקים ללקוחות, לחנויות ולרשתות. אנחנו עסוקים בעיקר בלשרוד ועושים הכול כדי שזה יעבוד, גם אם זה המחיר שעלינו לשלם בנסיעה הלוך ושוב. לא מחכים לשום עזרה, כי כבר במבצע קודם האוצר הבטיח לנו פיצוי אבל לא קיבלנו כלום".

לאור המצב: על כל הזמנה בתקופה הזאת, המשלוח חינם.
 
צילום יח"צ
 
 

"פרפקט" אירועים ומתנות לבית

בעל העסק: גיא בלכר

כתובת: מאיר 22 גדרה
טלפון: 0544252434
מה מצב העסק מאז צוק איתן: "מתחילת המבצע נעצרו והוקפאו כל הקניות באתר, וכמובן שעל איסוף עצמי מגדרה אין בכלל מה לדבר. הרבה מאוד אירועים בוטלו ויש ירידה משמעותית אפילו בהזמנה של אירועים עתידיים. אבל מנסים להסתדר. מי יודע כמה זמן זה עוד ייקח, מה גם שכבר תקופה ארוכה הילדים בבית בגלל המצב".
לאור המצב: ניתן להזמין משלוחים מאתר החברה חינם עד הבית באזור אשדוד, יבנה ורחובות.
 
 
גם לכם יש עסק בדרום שנפגע בעקבות המצב? כתבו את כל הפרטים בתגובות
 

 

עוד בנושא

חדשות העיצוב

עוצמה, נשיות ועיצוב


ההתרגשות מהוצאתו לאור של הספר "הכוח הנשי" הגיעה לשיאה בערב ההשקה הנפלא. עד שתדפדפו את הספר בעצמכם, אתם מוזמנים להתרשם מהתפעלותם של חלוצי הקוראים

חדשות העיצוב

בלי צל של ספק : המגמות החדשות בעולם הווילונות


ענק הוילונות, המשווקת הגדולה בארץ של חברת אורגון, מספקת את פתרונות ההצללה האיכותיים, המעוצבים והחדשניים ביותר – וזה בדיוק מה שהחלון שלכם צריך

חדשות העיצוב

לובשת לבן: תל אביב חוגגת 100 שנות באוהאוס


לקראת אירוע הפתיחה של בית ליבלינג בתל אביב – קצת על העיר הלבנה, והרבה על מה שמצפה לכם בסוף השבוע המרגש וגדוש הפעילויות

חדשות העיצוב

חדשות העיצוב: מהדורת הקיץ


חודשי הקיץ מביאים איתם, פרט לחום ולחות גם אירועי עיצוב רבים בארץ ובכל רחבי העולם. אנשים טסים, מטיילים ומחפשים עיצוב חדשני ומרגש שייתבל להם את החופשה ולכן במקומות רבים מתקיימים בחודשים אלה שבועות העיצוב. בנוסף זו גם תקופת הגשות הגמר של בוגרי התארים לאדריכלות ועיצוב פנים ואין עיצוב חדשני יותר מעיצוב של סטודנט בפרויקט הסיום שלו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *