BVD

חדשות העיצוב  //  רגע לפני שמשפצים את הבית – 5 טיפים שכדאי לדעת

רגע לפני שמשפצים את הבית – 5 טיפים שכדאי לדעת

שיפוץ הוא תהליך ארוך שכרוך מטבע בהוצאות כספיות משמעותיות. מה עושים כדי לשמור על התקציב ואיך מונעים חריגות? הנה 5 טיפים שיעזרו לכם

מאת: תוכן שיווקי צילום:


 
שיפוץ מאפשר להעלות את ערך הנכס ולהשתמש בו לצרכי השקעה. עם זאת, התהליך עצמו כרוך בהמון אתגרים וקשיים. הפתרון הוא לבצע את השיפוץ באופן מתוכנן ויש לפחות 5 טיפים שיכולים לסייע להשיג את המטרה:
 
1. הגדירו מראש את התקציב
שיפוץ ממוצע של דירת 3 חדרים בגודל 85 מ"ר יעלה 100 אלף ש"ח ויכלול החלפת מטבח, התקנת מיזוג מרכזי, שיפוץ חדרי שירותים וצביעה. לשם השוואה, שינוי של חללים פנימיים בדירת 100 מ"ר והחלפת ריצוף עם התקנת מערכת בית חכם יעלו 70 אלף ש"ח. 
בכל מקרה, הטיפ המרכזי הוא להגדיר מראש את התקציב ולבדוק מהם מקורות המימון הרלוונטיים. אפשר לממן שיפוץ באמצעות הלוואה, פתיחת תכנית חיסכון או גיוס הון עצמי. 
 
2. בחרו סגנון עיצוב
סגנון עיצוב משפיע על תקציב השיפוץ ועל שביעות הרצון שלכם מהתהליך. הטיפ בהקשר הזה הוא להתחיל בסקירה של סגנונות עיצוב נפוצים כמו מודרני, כפרי או קלאסי ולהמשיך מהם לסגנונות בהתאמה אישית. מתוך סגנון העיצוב נבחרים שאר האלמנטים הדקורטיביים של השיפוץ וקל יותר לקבוע סדר עדיפויות.
 
 
3. הזמינו מודד מוסמך
רק אם תדעו מה מצבו האמיתי של הנכס תוכלו לשפץ אותו בצורה אפקטיבית. הטיפ כאן הוא לא להסתמך על תכניות ישנות שהגיעו בירושה מהדיירים הקודמים או מהעירייה, אלא להזמין מודד מוסמך. 
תפקידו של מודד מוסמך הוא למדוד את כל הקירות, הפתחים, התאורה, מיקומי האינסטלציה והנמכות הגבס שקיימות בבית. על בסיס הנתונים תוכלו לדעת מה המצב הקיים בשטח ולהזמין בהתאם את שאר אנשי המקצוע.
 
4. קחו בחשבון את הריהוט
הטעות הנפוצה היא להשאיר את הריהוט לסוף, בעוד בפועל צריך לקחת אותו בחשבון כבר בהתחלה. מומלץ לחשוב על המידות של הריהוט, לבדוק את האופן שבו הרהיטים משתלבים בחלל ולהביא בחשבון שיקולים פונקציונאליים ודקורטיביים. סוג הריהוט נקבע לפי אופי השימוש בכל חדר בבית ובהתאם למספר הנפשות במשפחה. כמו כן, רצוי לנצל שטחים מתים ולבחור ריהוט באופן שיוצר איזון ביניהם לבין החלל הקיים.
 
 
5. אל תשכחו את הגינה והמרפסת
כדאי לדעת שכל שינוי קטן בגינה או במרפסת משפיעים בצורה דרמטית על תקציב השיפוץ ועל משך הזמן שיידרש כדי לסיים אותו. לחילופין, ניתן לתמחר את ההכנות לשיפוץ הגינה והמרפסת כבר בשלב הכנת התקציב. 
המטרה היא לדאוג לכל ההכנות לרבות ניקוז, חשמל, השקיה וכדומה ולהזמין איש מקצוע שיבדוק איזה תשתיות נדרשות. לבסוף, זה מונע מצב של תמחור שיפוץ הגינה או המרפסת כהוצאה נפרדת על ידי הקבלן – ולפיכך גם המון תשלומים מיותרים. 
 
 
 

עוד בנושא

חדשות העיצוב

בלי צל של ספק : המגמות החדשות בעולם הווילונות


ענק הוילונות מבית אורגון מספקת את פתרונות ההצללה האיכותיים, המעוצבים והחדשניים ביותר – וזה בדיוק מה שהחלון שלכם צריך

חדשות העיצוב

לובשת לבן: תל אביב חוגגת 100 שנות באוהאוס


לקראת אירוע הפתיחה של בית ליבלינג בתל אביב – קצת על העיר הלבנה, והרבה על מה שמצפה לכם בסוף השבוע המרגש וגדוש הפעילויות

חדשות העיצוב

חדשות העיצוב: מהדורת הקיץ


חודשי הקיץ מביאים איתם, פרט לחום ולחות גם אירועי עיצוב רבים בארץ ובכל רחבי העולם. אנשים טסים, מטיילים ומחפשים עיצוב חדשני ומרגש שייתבל להם את החופשה ולכן במקומות רבים מתקיימים בחודשים אלה שבועות העיצוב. בנוסף זו גם תקופת הגשות הגמר של בוגרי התארים לאדריכלות ועיצוב פנים ואין עיצוב חדשני יותר מעיצוב של סטודנט בפרויקט הסיום שלו

חדשות העיצוב

הטיסה עליכם, הטיפים עלינו: הכול על פסטיבל העיצוב בלונדון


אם אתם מהאנשים שמעדיפים לנסוע דווקא אחרי החופש הגדול – כדאי שתשקלו את לונדון כיעד. בחודש ספטמבר העיר הולכת לחגוג עיצוב, והיא לא מחכה לכם

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *