כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

חדשות העיצוב  //  רון ארד בישראל

רון ארד בישראל

“אנשים מעניינים אותי יותר מאשר תנועות וזרמים בעיצוב”, אומר המעצב רון ארד בביקור בארץ. רון ארד, שהתארח בכנס המעצבים והאדריכלים שהתקיים בדיזיין סנטר ביולי, הציג את עבודותיו האחרונות.

מאת: מיה דבש צילום:


בין העבודות שהוצגו היתה PAPERWORK, קולקציה שהוצגה בתערוכה במילנו באפריל 2002.

את המודלים שלו מתחיל ארד בסקיצות עבודת יד ואחר כך עובר למחשב. הקולקציה בנויה מנייר מיוחד המיוצר מכוורות דבש (NOMEX) בשילוב עם יריעות העשויות מסיבי פחם וחומרים נוספים. רצף העבודה החל בתרשימים, דרך עיצוב מחשב, עיבוד מכונה ועד לעבודת יד אמנותית. הרהיטים שנוצרו הם מורכבים, בעלי חוזק מפתיע ועם זאת קלים כנוצה.

בביקורו בארץ נשאל רון ארד, כיצד הוא רואה את העתיד בעיצוב; לאן העולם בעצם מתקדם – גלובליזציה, לוקליזציה, ובכלל – איך הוא מתייחס לתנועות האלה?

“אין לי כל יחס לתנועות האלה”, השיב. “אני מרגיש חופשי מהצורך להתייחס לכל אחת מהן. מעניינים אותי יותר אנשים מאשר תנועות. כך, למשל, אטורה סוטסאס מעניין יותר מאשר הממפיס. הלוואי שיכולתי לומר זאת על הפוסטמודרניזם. בכלל, אנשים הרבה יותר מעניינים מאשר תחזיות. אפשר להסתכל אחורה בדיעבד ולהבין מה קרה, אבל קשה מאוד לחזות מה יקרה. למעשה, סגנון הריהוט משתנה הרבה יותר לאט מכפי שמעצבים יכולים לשנות. הטכנולוגיה מתקדמת הרבה יותר מהר”.

אשר לפרויקטים אדריכליים – רון ארד הציג בכנס וילה של שייח סעודי בקטאר הנמצאת בשלבי תכנון. את הפרויקטים האדריכליים שעיצב במשרדו יציג ארד בביאנלה לארכיטקטורה שתערך בוונציה בספטמבר.

עוד בנושא

חדשות העיצוב

מחפשים לאן לברוח? שבוע העיצוב ירושלים הוא האסקפיזם המושלם


תערוכות, מופעים, דוכני אוכל וקרקס אחד גדול שיחזיר אתכם לאמריקה של המאה ה-19. אירועי שבוע העיצוב ירושלים מתחילים

חדשות העיצוב

"אני תמיד מנסה לפרוץ את המקובל" - זוכרים את האמן דני קרוון


בשבוע שעבר נפטר האמן והפסל דני קרוון. העבודות הרבות שלו ימשיכו להשפיע על העיצוב הסביבתי בארץ ובעולם

חדשות העיצוב

חלוצה בחדשנות ובקדמה כאן בישראל


האם הטכנולוגיה והקדמה פסחו על תחום של תכנון ערים, אדריכלות ובנייה? האם החלום של דירה מרווחת בעיר יישאר כחלום בלתי ניתן להגשמה? האם עלות החיים בעיר תמשיך לעלות על אף זיהום האוויר, פקקי התנועה, מערכות חינוך ובריאות טעונות שיפור? לכל השאלות הללו ועוד רבות אחרות יש פתרון אחד המכיל את כל התשובות: עיר חכמה - חלוצה בתכנון ואדריכלות ערים

חדשות העיצוב

ממלאים את היומן: תערוכות חדשות ואירועי אמנות בארץ


המוזיאונים והגלריות נפתחו, ואנחנו יכולים למלא מחדש את מצבורי התרבות שלנו. התערוכות החדשות והאירועים המרגשים שמצפים לנו

תגובות

כתיבת תגובה